Mint povedla Win 10 a nepotrebne 500MB FAT32 particie

Sekcia: Konfigurácia 24.02.2021 | 21:03
Avatar bmi   Návštevník

Zdravim, nainstaloval som si Mint povedla Win 10. Vsetko prebehlo v poriadku, a vsetko je ok. Ale priinstalovanie Mint-u vytvara cca 500MB FAT32 particie, ktore su vo Win viditelne ale nepotrebujem aby mi tam zavadzali. Ze ich nemozem zrusit - na to som uz prisiel - nejde potom nabootovat vobec nic - Linux tam zrejme ma GRUB.

Otazkou je, ci ich mozem vo WIN daktivovat tak, ze im odoberiem pismenko.

Nechce sa mi to teraz skusat metodou pokus/omyl a potom znova reinstalovat Linux z dovodu narusenia bootovania.

https://i.imgur.com/fIh590l.png

    • RE: Mint povedla Win 10 a nepotrebne 500MB FAT32 particie 24.02.2021 | 21:38
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      nie ze by som nechcel pomoct,ale asi si si zmylil forum, mal by si napisat na podporu mikrosoftu

      odobratim pismenka vsak asi nic nepokazis, neviem, uz roky som problemy s win neriesil.

      hlavne tu particiu neformatuj ani nijak do nej nezasahuj, len jej zrus pripojny bod (to pismenko)

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: Mint povedla Win 10 a nepotrebne 500MB FAT32 particie 24.02.2021 | 22:09
        Avatar bmi   Návštevník

        Mal by som napisat na podporu Microsoftu, co sa stane s Grubom a bootovanim ktore vytvoril instalator Linuxu, ked nejako zasiahnem/dotknem sa particie, ktoru vytvoril Linux pri svojej instalacii?

        Nie je to problem windowsu - tam akurat nechcem vidiet nejake male FAT32 particie ktore vytvoril Linux. Je to otazka na Linux, ci sa mi znova zlikviduje GRUB bootovanie po takom zasahu.

        Fakt som to napisal tak nejasne?

        "odobratim pismenka vsak asi nic nepokazis"

        Dufal som v menej "asi" odpoved.

        • RE: Mint povedla Win 10 a nepotrebne 500MB FAT32 particie 24.02.2021 | 22:13
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

          Som nabootovaný vo Windowse, však je to len cesta k diskom,,,

        • RE: Mint povedla Win 10 a nepotrebne 500MB FAT32 particie 24.02.2021 | 22:17
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

          Braňo má pravdu,,,

        • RE: Mint povedla Win 10 a nepotrebne 500MB FAT32 particie 25.02.2021 | 07:09
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

          na linux fore sa mozes pytat na to ako si pripojit windows particiu do linuxu

          ako ovladat windows a co sa stane s particiou ked jej odstranis pismenko sa dozvies na podpore MS alebo fore pre windows

          ja som to nemyslel v zlom, ale jednoducho to neviem a prepac ale kvoli tebe si nebudem instalovat windows (ani do virtualky) aby som si to otestoval

          preto viac ako "asi" odpoved nedostanes

          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: Mint povedla Win 10 a nepotrebne 500MB FAT32 particie 24.02.2021 | 23:42
      Avatar tvojesvedomie   Návštevník
      Ale priinstalovanie Mint-u vytvara cca 500MB FAT32 particie, ktore su vo Win viditelne ale nepotrebujem aby mi tam zavadzali.

      Ty parchant, teba za toto asi niekto platí, aby si sem písal tieto blbosti a vyvolával polemiku.

      Nie je to problem windowsu - tam akurat nechcem vidiet nejake male FAT32 particie ktore vytvoril Linux. Je to otazka na Linux, ci sa mi znova zlikviduje GRUB bootovanie po takom zasahu.

      Toto dokazuje, že o linuxe niečo vieš.

      Ale tieto slová

      nechcem vidiet nejake male FAT32 particie ktore vytvoril Linux

      Znamenajú že si veľký pošuk, lebo tvdíš, že linux robí nejaké partície, a robí ich sám od seba.

      To ma len utvrdzuje v tom, že si sem prišiel vyvolať polemiku.

      Dobre sa pozri do zrkadla a uvidíš pravého úbožiaka

      • RE: Mint povedla Win 10 a nepotrebne 500MB FAT32 particie 25.02.2021 | 09:49
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
        Ty parchant, teba za toto asi niekto platí, aby si sem písal tieto blbosti a vyvolával polemiku.

        A ty vychladni, kvôli tomu že nechodíte do školy nemusíš hneď z dlhej chvíle urážať druhých,,,

    • RE: Mint povedla Win 10 a nepotrebne 500MB FAT32 particie 25.02.2021 | 07:33
      Avatar bmi   Návštevník

      O Linuxe viem malo, chcel som ho po rokoch znova vyskusat. Preto som sa pytal a pytal som sa na fore linuxu, lebo vsetky tie nefunkcnosti a opakovane instalacie a obnovy zo zaloh mi nastali v suvislosti s priinstalovanim Linuxu a suvisia s Linuxom.

      Pytal som sa jasne a zrozumitelne, a viem rozpoznat odpoved od neodpovede.

      Tusil som, ze to s komunitou Linuxakov bude tazke, ale aby ma tu hned niekto nazyval parchantom - tak to je sila.

      Je zjavne, ze toto nie je miesto, kde by som mohol ocakavat odpoved - len urazky. Dalsie urazky mi budete pisat zbytocne, pretoze s týmto webom som skoncil.

      • RE: Mint povedla Win 10 a nepotrebne 500MB FAT32 particie 25.02.2021 | 09:42
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Vieš ono je to tak, každý raz nejako začínal, tiež som pred cca 15timi rokmi mal kopec hlúpych otázok a hlúpe názory na fórach som pretláčal silou po prvých pár inštaláciách Linuxu. Vždy som nadával na neochotu pomôcť začiatočníkom a rozhneval som si x ľudí, a bolo to možno zlou formuláciou otázok a cholerikom vo mne. Ako som niekde spomenul pracovať s Linuxom a tešiť sa z neho chce určitý vývoj a kus zmenu v zmýšľaní, nejde to hneď. Nehovorím že je to tvoj prípad, len toľko ža pre pokročilého používateľa veľakrát príde otázka položená začiatočníkom ako hlúposť. Noo a sú tu ľudia ktorí si hladia svoje ego a znepríjemňujú to ostatným. Aj mne niekedy rupnú nervy a som potom nepríjemný keď je niekto blbec, jednoducho sa to musíš naučiť filtrovať a nehádzať všetkých do jedného vreca. Za jedného blbca nemôžeš hneď na všetkých zanevrieť,,,

    • RE: Mint povedla Win 10 a nepotrebne 500MB FAT32 particie 25.02.2021 | 08:44
      Avatar easySolution   Návštevník

      Takto linuxova komunita prichadza o novych pouzivatelov :(

    • RE: Mint povedla Win 10 a nepotrebne 500MB FAT32 particie 25.02.2021 | 12:37
      Avatar redhawk75   Používateľ

      500MB particia patri windows, nemazat od win 7 potrebna. na win xp mala 100MB

      je tam win32.krnl, hal32 a par dalsich veci.

      odporucam nesahat na to

      • RE: Mint povedla Win 10 a nepotrebne 500MB FAT32 particie 25.02.2021 | 13:27
        Avatar chalos   Návštevník

        je tam windows recovery akurat environment, co ma moznost aj ked bootnes cd/usb. Cize neni tam nic uplne potrebne.. Ked to potrebovat niekedy bude, moze si bootnut usb/cd a porobit co treba.. ale vacsina beznych ludi to nepotrebuje tak ci tak.

        https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/manufacture/desktop/windows-recovery-environment--windows-re--technical-reference