Debian 10

Sekcia: Ostatné 09.03.2021 | 01:34
Avatar saabim   Používateľ

Inak pre ludi, co chcu debian... posledna kompletna verzia aj s root kontom bola v osmicke... Ta verzia 10, je podla mna neodorobena a nepodarena. Jeese bola posledna vyborna verzia a bezi mi roky bez problemov. Nazor, ma zaujima

    • RE: Debian 10 09.03.2021 | 09:49
      Avatar redhawk75   Používateľ

      roota mam normalne staci to pri instalacii povolit (prva polozka pri vytvarani konta)

      so swap  tak isto nemam problem. 

      podla mna problem bude v nastaveniach a v instalacii. 

      mne bezi na raspi este wheezy, v praci nam bezi server na debian lenny (5)

    • RE: Debian 10 09.03.2021 | 10:35
      Avatar +debian+   Návštevník

      Použi (mini) netinstall a budeš mat stále poižívateľa root v systéme. ;)

    • RE: Debian 10 09.03.2021 | 11:36
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      ja debian používam ako serverový OS (aktuálne 10tku) a nemôžem povedať naň zlé slovo

      robí presne to čo má robiť, v čase kedyto má robiť a spôsobom akým to má robiť

      jeden server (novší) mi na ňom beží viac ako rok (od prvej inštalácie) a neriešil som jediný problém (ktorý som si nespôsobil sám) a nebyť potreby ho presunúť na iné miesto mal by uptime 12 mesiacov

      druhý "server" - starý desktop beží na 10tke od  jej vydania (asi jeseň 2019) - robil som reinstall kvoli výmene diskov, ten je teraz u rodičov v dome a ešte sa nesťažovali že by niečo nefungovalo

      BTW oba fungujú prioritne ako samba server (+NFS), pihole server, VPN (wireguard) server a plex server + posledne tam mám aj EMBY (na moje rodinné videá a foto) a nejaké drobnosti typu (transmission, sonarr, syncthing,...)

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment