Android 9 - Spotreba dát aplikácie (mobilné dáta)

Sekcia: Ostatné 09.06.2021 | 08:14
Avatar Juraj   Návštevník

Dobrý deň prajem. Viem, že to tu je o Linuxe, ale možno niekto poradí. Ostatné dva mesiace pozorujem zvýšenú spotrebu mobilných dát v smartfóne. V prehľade o spotrebe mobilných dát výrazne figuruje položka "Odstránené aplikácie a používatelia", ako položka s najvyššou spotrebou. O čo sa môže jednať a ako to možno eliminovať? Ďakujem a pekný deň všetkým :-)

    • RE: Android 9 - Spotreba dát aplikácie (mobilné dáta) 09.06.2021 | 08:38
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      tipol by som sa že sa jedná o dáta aplikácií, ktoré si nedávno odinštaloval, alebo dáta využité cez iného používateľa toho zariadenia (ktorého si odstránil, alebo cez guest užívateľa)

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: Android 9 - Spotreba dát aplikácie (mobilné dáta) 09.06.2021 | 10:04
        Avatar Juraj   Návštevník

        ak sa jedná o odinštalovanú appku, ako zistím, ktorá by to mohla byť a ako ju odinštalujem komplet?

        • RE: Android 9 - Spotreba dát aplikácie (mobilné dáta) 09.06.2021 | 11:01
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

          aplikácia je dávno odinštalované ale preto aby štatistika zostala "presná" sa tam musia zobraziť aj dáta odinštalovaných aplikácií

          snáď vieš čo si odinštalovával, nadaľší mesiac by sa tam už nemali zobraziť

          ak sa zobrazia, ide o aplikácie spustené pod iným užívateľom (buď využívaš guest konto alebo ako už niekto iný písal root si sťahoval aktualizácie alebo niečo podobné)

          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: Android 9 - Spotreba dát aplikácie (mobilné dáta) 09.06.2021 | 09:51
      Avatar redhawk75   Používateľ

       

      ako tazko hadat

      ak je to xiaomi tipoval by som ze miui si pod rootom stahovala veci alebo nejaka odinstalovana aplikacia si stahovala a stale vedie.

      • RE: Android 9 - Spotreba dát aplikácie (mobilné dáta) 09.06.2021 | 10:02
        Avatar Juraj   Návštevník

        nie je tam žiadna nadstavba OS

        • RE: Android 9 - Spotreba dát aplikácie (mobilné dáta) 09.06.2021 | 15:22
          Avatar redhawk75   Používateľ

          je to cisty AOSP? aky ma launcher.

          inak optimalne by bolo vediet: aky je to telefon. aky ma os, aky launcher.

           ja na kontrolu pouzivam PCAPdroid OOS nepotrebuje root alebo netmonitor (stary android 4.4)

    • RE: Android 9 - Spotreba dát aplikácie (mobilné dáta) 10.06.2021 | 00:48
      Avatar ra100   Návštevník

      skus sa pohrat s Netguard-om.

      je to "firewall" na android.

      ak je zapnuty, ma este volbu "lockdown traffic".

      ta by mala zablokovat vsetky spojenia instalovanych appiek.

      tu by som zapol, a potom povolil iba vybrane app, s volbou - "allow in lockdown traffic".

      potom si skus odsledovat data.

      ak sa jedna o android samotny, ten by nemal mat problem netguard obist v non root mode.