Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB

Sekcia: Hardware a Drivery 27.06.2021 | 23:05
Avatar TcK   Používateľ

Hello maníci... Potrebujem poradiť už som zufalí... Neviem nainštalovať driver na gpu... Poradíte mi? skúšal som už všetko... neviem sa dostať cez toto

Tešilo ma. Zbohom
    • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 28.06.2021 | 07:41
      Avatar redhawk75   Používateľ

      opravit balicky. bud cez apt alebo cez synaptic

    • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 28.06.2021 | 07:45
      Avatar TcK   Používateľ

      Môzeš uviesť niejaký konkrétny príklad? akurát do inštalácie amdgpu-install som dopisal os realse Deepin lebo mi ukazovalo unsuported OS... Na ubuntu mi to nainštalovalo v pohode ale musela byť správna verzia.

      Tešilo ma. Zbohom
    • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 28.06.2021 | 07:50
      Avatar TcK   Používateľ

      Tak isto dodávam ze som skúšal aj driver manager ale není tam nič len zakladna verzia GPU.... Neviem sa cez to pohnúť a Deepin OS ma veľmi dobre prostredie

      Tešilo ma. Zbohom
    • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 28.06.2021 | 09:32
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      v prvom rade by som sa opýtal či nutne potrebuješ AMD PRO driver ? prinesie ti niečo oproti opensource driveru ? (myslím že podporu OpenCL - potrebuješ ju ?)

      neviem či to ešte platí ale pre bežné používanie a hry sa odporúčal práveže opensource driver namiesto pro drivera, lebo výkon v hrách mal oveľa lepší

      ak nepotrebuješ PRO tak by som v balíčkovacom systéme hľadal "amdgpu" takmer určite tam ten driver bude

      ak potrebuješ PRO tak by som skúsil opravu aptu trojkombináciou:

      sudo apt-get update –fix-missing
      sudo dpkg –configure -a
      sudo apt-get install -f
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 28.06.2021 | 09:41
        Avatar TcK   Používateľ

        "ak nepotrebuješ PRO tak by som v balíčkovacom systéme hľadal "amdgpu" takmer určite tam ten driver bude" Nerozumiem tomu ... Skús prosím podrobne popísať

        Tešilo ma. Zbohom
        • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 28.06.2021 | 09:50
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

          ty sa pokúšaš nainštalovať uzatvorený PRO driver zo stránok AMD

          ale existuje aj opensource driver, priamo v repozitároch

          v mojom čistom debiane sa volá:

          xserver-xorg-video-amdgpu

          a inštaloval by som asi aj

          ricks-amdgpu-utils
          libdrm-amdgpu1
          firmware-amd-graphics

          ak nepotrebuješ OpenCL tak si nainštaluj ten OS driver a na uzatvorený sa vykašli (teraz som sa niekde dočítal že ten dokonca nefunguje so všetkými jadrami a podpora je limitovaná na pár distribúcii)

          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 28.06.2021 | 09:56
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

            aby som to skompletizoval amdgpu-pro podporuje len tieto distribúcie:

            Ubuntu 20.04
            Ubuntu 18.04.4 HWE
            RHEL/CentOS 7.8
            RHEL/CentOS 8.2
            SLED/SLES 15 SP 1

            dokonca aj na ubuntu má problém s jadrom 5.8

            https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-amdgpu-unified-linux-20-45

            takže pre použitie na deepine založenom na debiane (s jadrom 5.8) nebude fungovať out of box ale bude potrebovať určitú mieru "bastlenia"

            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 28.06.2021 | 09:57
            Avatar TcK   Používateľ

            https://www.amd.com/en/support/graphics/radeon-500-series/radeon-rx-500-series/radeon-rx-560 TOTO som stahoval... Iný postup na nainštalovanie GPU nepoznám... Prosím poraď mi postup inštalácie... Na opensource

            Tešilo ma. Zbohom
            • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 28.06.2021 | 10:02
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

              stačí vygooglovať "deepin install amdgpu driver"

              hneď prvý odkaz

              https://tutorialforlinux.com/2020/10/29/step-by-step-amd-drivers-deepin-linux-installation/2/

              a ten postup:

              sudo apt update
              sudo apt install xserver-xorg-video-amdgpu ricks-amdgpu-utils

              čo sú presne názvy balíkov ktoré som ti už napísal, začínam si myslieť že len trolluješ

              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 28.06.2021 | 10:05
                Avatar TcK   Používateľ

                Netrolujem... Ale do ovladačov na GPU viem uplný prd... Ďakujem za odpovede prídem domov vyskúšam

                Tešilo ma. Zbohom
              • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 28.06.2021 | 15:57
                Avatar TcK   Používateľ

                Taze asi takto to má vyzerať?

                Tešilo ma. Zbohom
              • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 28.06.2021 | 16:10
                Avatar TcK   Používateľ

                Nemyslím si.....

                sudo apt install xserver-xorg-video-amdgpu

                toto funguje.... utiles nie

                Tešilo ma. Zbohom
                • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 28.06.2021 | 16:15
                  Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                  Noo lebo *utils nemáš v repozitároch. Ak je Deepin postavený na Debiane, tak je len v unstable vetve. Aj keď ťažko povedať, vidím vo výpise len Deepin repozitáre,,,

                  • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 28.06.2021 | 16:18
                    Avatar TcK   Používateľ

                    Viem do toho uplný prd nerozumiem... Nehovorte mi ze nainštalovať driver trvá Týzdňe.... Šak mi poradte....

                    Tešilo ma. Zbohom
                    • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 28.06.2021 | 16:27
                      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                      Noo že ten balík nenainštaluješ lebo nie je v repozitároch distribúcie, nedalo mi a skúsil som ho nájsť, tiež mám distro na Debiane ale ništ ako som predpokladal,,,

                      • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 28.06.2021 | 16:29
                        Avatar TcK   Používateľ

                        tak jak mam nainštalovať gpu? už rozumiem

                        Tešilo ma. Zbohom
                        • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 28.06.2021 | 16:38
                          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                          Noo nainštalovať *utils sa ti nepodarí, ale či to nejako ovplyvní nastavenie driveru grafiky to fakt netuším. Nahoď len driver príkazom ako predtým - "sudo apt install xserver-xorg-video-amdgpu". Ešte rada, pred akýmikoľvek pokusmi odporúčam začať používať Timeshift, raz ti to zachráni prdel :-)

                          • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 28.06.2021 | 16:43
                            Avatar TcK   Používateľ

                            Takže driver na debian jadro nedám?

                            Tešilo ma. Zbohom
                            • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 28.06.2021 | 16:51
                              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                              Balík "ricks-amdgpu-utils" je nejaká pomocná utilita, tá nie je v repo distribúcie. Predošlý príkaz "sudo apt install xserver-xorg-video-amdgpu" ti driver nahodí, normálne ho použi, toť vše. Aj keď pri troche snahy by sa to dalo nahodiť aj predošlý balík, ale už nemám síl :-D

                              • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 28.06.2021 | 16:53
                                Avatar TcK   Používateľ

                                Ďakujem za nič :D stojím na hokej bosej inštalácii nič sa nevyrieailo

                                Tešilo ma. Zbohom
                                • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 28.06.2021 | 16:58
                                  Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                                  chces povedat ze si nainstaloval ten balik, restartoval pc a nic sa nezmenilo ?

                                  tak potom klames, neviem v com ale klames, lebo bud si ten prikaz nepustil, bud si pc nerestartoval alebo sa nieco zmenilo

                                  nehovoriac ze navod ako nahodit ten driver zvladne vygooglovat bezny clovek za par minut

                                  a nahodit ovladac na grafiku trva 30sekund

                                  je dost mizne ze ren ovladac si uz mal nahodeny aj doteraz ale mas iny problem (ale ten si nam nepopisal)

                                  Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                                  • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 28.06.2021 | 17:01
                                    Avatar TcK   Používateľ

                                    Včera večer som nainštaloval deepin .... Nejde mi cez steam keď púšťam hry cez proton hádže mi chybi

                                    Tešilo ma. Zbohom
                                    • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 29.06.2021 | 08:56
                                      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                                      na toto ti mozem napisat jedine to, ze ked ti pise chyby tak ich treba precitat a vyriesit

                                      google mas ale ocividne ho nevies pouzivat

                                      a zabudas ze toto forum nie je platena podpora od ktorej mozes nieco vyzadovat, dostal si tolko dobrych rad ze uz by si si mal poradit

                                      ak nie tak je asi cas pouzit distro vhodnejsie pre zaciatocnika

                                      dvaja sme sa dost dlho snazili ti pomoct ale ani len si nenapisal co z toho si vyskusal a s akym vysledkom a este sa rozculujes ze nechceme prist k tebe domov ti to opravit

                                      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                                  • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 28.06.2021 | 17:10
                                    Avatar TcK   Používateľ

                                    kludne ti môzem pustiť team wiever

                                    Tešilo ma. Zbohom
                                • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 28.06.2021 | 22:06
                                  Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                                  Ďakujem za nič :D

                                  Ty si nezaslúžiš pomoc, a to som dnes kua tolerantný,,,

                                  • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 29.06.2021 | 08:10
                                    Avatar TcK   Používateľ

                                    Za 15 min to prefajčím na ubuntu a všetko mi pôjde... Táto skupina je na to aby sa riešili problémy a nie ze administrátor ti napíše (fu*k) Potom na čo tu sme? Myslíš si ze ja som neskúšal 1000 navodou? Večer prídem domov spravím reinstal deepin a dam tam len Teamviewer a chcem ta vidieť ako to nainštaluješ keď si taký múdry.

                                    Tešilo ma. Zbohom
                                    • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 29.06.2021 | 08:21
                                      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                                      Cítim tu nedostatok pokory a náznak všetko prekrúcať, s tebou je radosť komunikovať. A nemám chuť dnes riešiť pi*oviny, ale s takýmto prístupom si teda fanklub nezaložíš,,,

                                    • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 29.06.2021 | 09:10
                                      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                                      Za 15 min to prefajčím na ubuntu a všetko mi pôjde

                                      to má byť vyhrážka ? niekto ti vtom bráni ?

                                      Myslíš si ze ja som neskúšal 1000 navodou

                                      myslím že nie, lebo si nenapísal čo si skúsil čo ti nefungovalo a prečo, ja som si za 15minút vygooglil aký je rozdiel medzi OSS ovládačom a PRO verziou a ktorý je vhodný použiť, akú ma PRO podporu a na ktorých distribúciách funguje, ako nainštalovať OSS driver na deepine, ... aby som ti mohol poradiť a toto je tvoja reakcia:

                                      a chcem ta vidieť ako to nainštaluješ keď si taký múdry

                                      (viem že to nebola reakcia na mňa ale to je jedno)

                                      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 28.06.2021 | 09:37
      Avatar TcK   Používateľ

      Nepotrebujem PRO len skušal som aj jedno aj druhe a všade bol ten istý report... Nespustí mi niektoré aplikácie bez ovladača... Potrebujem ho... Vyskúšam keď budem doma... Keď to nepomôze?

      Tešilo ma. Zbohom
      • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 28.06.2021 | 09:45
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        ak ti balíčkovací systém nedovoľuje nainštalovať základný balík ako amdgpu driver (ani po oprave ktorú som navrhol) tak máš ten baličkovací systém v pekne rozbitom stave

        ak si menil a upravoval repozitáre, tak všetky zmeny vráť do pôvodného stavu

        ak nepomôže ani to tak máš nepoužiteľnú distribúciu (lebo ti nefunguje apt) a mal by si zistiť ako sa ti to podarilo rozbiť a opraviť to

        alebo na záver rada ktorú neznášam - reinštalácia distribúcie (najprv ale skús problém vyriešiť), prípade ak jediné čo ťa drží pri deepin OS je deepin desktop tak ten sa dá nahodiť aj v iných distribúciach (ja som ho mal jeden čas na manjare)

        ale to nie je riešenie problému, reinštalácia a zmena distra problém len odloží, nevyrieši

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 28.06.2021 | 19:27
          Avatar Dušan Kreheľ Debian  Používateľ

          Má povolene repozitary non-free?

          človek z Prešovského kraja
          • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 28.06.2021 | 19:39
            Avatar TcK   Používateľ

            Nemám urcite

            Tešilo ma. Zbohom
        • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 30.06.2021 | 19:54
          Avatar TcK   Používateľ

          sudo apt install mesa-vulkan-drivers mesa-vulkan-drivers:i386

          Tento command ma zachranil

          Tešilo ma. Zbohom
          • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 30.06.2021 | 20:03
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

            to je presne to čo som písal:

            je dost mozne ze je potrebne doinstalovat urcite baliky aby steam hry cez wine/proton isli (casto to byvaju 32bit kniznice atd.)

            som rád že si to doriešil

            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 29.06.2021 | 08:45
      Avatar redhawk75   Používateľ

      fajn a skusil si pouzit deepin graphics driver manager?

      riks utils su na gite https://github.com/Ricks-Lab/gpu-utils

      postup instalacie https://github.com/Ricks-Lab/gpu-utils/blob/master/docs/USER_GUIDE.md#repository-installation

      • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 29.06.2021 | 09:35
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Už som to nalinkoval vyššie, márna to snaha.

        • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 29.06.2021 | 12:13
          Avatar redhawk75   Používateľ

          nevsimol som si, inak by som sa nenamahal

          Mimochodom na Debiane mi ide bez problemu bez rics vga ATi Radeon HD 3650 512MB ddr2 bez problemu. 

          Toto pod deepin musi ist auto pokial necha povodne jadro. Inak som pozeral ze v kerneli 4.9 a 4.19 je podpora amd rx 5xx priamo, zmizla az s 5.x

          • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 29.06.2021 | 18:03
            Avatar TcK   Používateľ

            Všetko fasa ale postupom som sa dostal len sem...

            Tešilo ma. Zbohom
            • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 29.06.2021 | 19:32
              Avatar redhawk75   Používateľ

              k screenshotu:

              deepin je neidentifikovany (nepodporovany?)

               po tej instalacii to treba restartnut

              nevidim ze by nainstalovalo xserver-xorg-video-amdgpu

              odporucam restartovat PC

              spustit:

              sudo apt update

              sudo apt full-upgrade

              sudo apt autoremove

              sudo apt install xserver-xorg-video-amdgpu

              sudo reboot

              nasledne hodit vypis

              inxi -F

              • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 29.06.2021 | 19:59
                Avatar TcK   Používateľ

                Všetko prebehlo v poriadku

                Tešilo ma. Zbohom
                • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 29.06.2021 | 21:15
                  Avatar redhawk75   Používateľ

                  a podla vypisu aj je pouzity amdgpu driver.

                  cize teraz treba skusit proton

                   

                • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 29.06.2021 | 21:24
                  Avatar redhawk75   Používateľ

                  58 stupnov cpu? je nataktovany? alebo nieco to vytazuje? ma 3,5-3,6GHz vsetky jadra

                  Cim to je chladene? i7-2600k ma Tcase 72.6°C 

                  Pri hrani to musi ist na hranu.

                  • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 29.06.2021 | 21:31
                    Avatar TcK   Používateľ

                    Seriový chladič od intelu :D chcel som vodníka ale nikdy som sa k tomu nedostal..... ja hrajem len world of tanks blitz mobilnu verziu a hlasi mi chybu rendering 0x00000 na linuxe mi to nedavalo... respektíve nejde zapnuť

                    Tešilo ma. Zbohom
                    • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 29.06.2021 | 21:31
                      Avatar TcK   Používateľ

                      na ubuntu preklep

                      Tešilo ma. Zbohom
                    • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 29.06.2021 | 22:59
                      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                      a co si skusil preto aby si ten problem odstranil ?

                      ja som teraz na mobile nasiel niekolko stranok kde problem "rendering 0x0000" riesia (dokonca aj pod windowsom)

                      je dost mozne ze je potrebne doinstalovat urcite baliky aby steam hry cez wine/proton isli (casto to byvaju 32bit kniznice atd.)

                      ubuntu ich asi ma v zaklade

                      ked vidim ze to co sme ti radali odzaciatku (nainstalovat amdgpu driver z repozitarov) si aplikoval az teraz ked si mohol skopirovat vsetky prikazy bez rozmýšľania, tak pre teba bude asi ideálne sa vratit k ubuntu a nainstalovat si deepin desktop

                      https://itsfoss.com/install-deepin-ubuntu/

                      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                      • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 29.06.2021 | 23:02
                        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                        alebo rovno pouzi UbuntuDDE

                        https://ubuntudde.com/

                        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                      • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 29.06.2021 | 23:03
                        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                        Braňo si trpezlivejší ako som si myslel, ako sa u nás v Krtíši hovorí: Kalap dole :-)

                      • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 29.06.2021 | 23:14
                        Avatar TcK   Používateľ

                        Wow neviem akú značku máš auta ale strhni logo a daj si iné... Nie každý má všetko v hlave

                        Tešilo ma. Zbohom
                        • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 30.06.2021 | 11:06
                          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                          takmer nič z toho čo som sem napísal nemám v hlave, ale viem ako to funguje a rozmýšlam nad tým a preto som si pomerne rýchlo vedel nájsť riešenie

                          ja veľmi rád pomôžem ale bez ochoty a snahy z tvojej strany veciam porozumieť, a nie len kopírovať príkazy bez uvažovania nad ich obsahom, sa nikam nepohneme

                          snažili sme sa viacerí ale očividne neúspešne, tak som ti navrhol riešenie ktoré tvrdíš že funguje - ubuntu, a keďže sa ti páči deepin odporučil som ti 2 elegantné možnosti ako mať ubuntu s DDE

                          tvoja reakcia hovorí sama za seba, môžete si s Kreheľom podať ruky, ten sa tu tiež dožadoval aby jeho správa bola uverejnená do pár minút, ty sa dožaduješ riešenia problému o ktorom si nám nepovedal takmer nič a ideálne tak aby si nemusel nič urobiť len skopírovať jeden zázračný príkaz

                          veľa šťastia ti prajem s týmto prístupom k životu

                          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                          • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 30.06.2021 | 13:59
                            Avatar TcK   Používateľ

                            V reinstalnutom Deepine som bol v stave ako si mi ty poradil to vyššie... Ja si cenním radu každého a samozrejme aj teba. Ale ja sa skôr v linuxe vyznám do FTP, apache2, SSH atď do jadra ja neviem skoro nič. Nemusíš hneď odcudzovať človeka za to ze riešenie je nulové. Pri deepine aj ostanem ma to veľmi dobre používateľské prostredie nie ako ta nadstavba ubuntu alebo tvoj DDE...
                            ZHRNUTIE:Váš postup každého jedného bol na PRD lebo už v základe ovládač je nainštalovaný a ja som sa zle vyjadril čo chcem.... Bol som v tom ze keď som to pustil na ubuntu spustim to aj na Debian jadre (samozrejme do jadier viem PRD) preto som si myslel ze to bude GPU driver.


                            Všetkým vám ďakujem!

                            Tešilo ma. Zbohom
    • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 29.06.2021 | 21:20
      Avatar redhawk75   Používateľ

      tak nasiel som postup pre debian

      https://wiki.debian.org/AMDGPUDriverOnStretchAndBuster2

      ale opat odporucany je kernel 4.19 LTS  a upozornenie ze nie je to bezpecne...

       

      • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 30.06.2021 | 14:04
        Avatar TcK   Používateľ
        ✌✌✌

        Vyriešené.. Ďakujem všetkým!

        ✌✌✌

        Tešilo ma. Zbohom
        • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 30.06.2021 | 14:42
          Avatar redhawk75   Používateľ

          ako vyriesene? 

          instalacia ubuntu ci inak?

          • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 30.06.2021 | 14:46
            Avatar TcK   Používateľ

            Deepin už nainštaloval gpu driver problém som mal s protonom v steame

            Tešilo ma. Zbohom
            • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 30.06.2021 | 16:07
              Avatar redhawk75   Používateľ

              OK cize amdgpu stacilo a opravit proton 

              • RE: Deepin OS problem s driverom na AMD rx 560 4GB 30.06.2021 | 17:52
                Avatar TcK   Používateľ

                Presne ako piseš

                Tešilo ma. Zbohom