BlackBerry Passport SE

Sekcia: Ostatné 18.08.2021 | 07:41
Avatar TcK   Používateľ

Hello guys. Nedávno som našiel vo šufliku BB Passport silver edition a reku idem používať... Mobil to bola uplna topka aj je ... škoda ze zrušili BB os 10. No nejde tam plno vecí.... Otázka znie: Viem tam natlačiť buď ubuntu touch alebo lineage OS? Ďakujem za každú odpoveď

Tešilo ma. Zbohom
    • RE: BlackBerry Passport SE 18.08.2021 | 08:23
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      pamätám si že som k tomuto hľadal riešenie pred pár rokmi (chcel som si kúpiť blackberry) a záver bol že to je takmer nemožné, že blackberry ma tak zabezpečený bootloader že tam bez oficiálnej podpory nepôjde nič iné ako BB OS

      ale možno sa to odvtedy zmenilo, skúsil by som napísať na Ubuntu touch forum alebo lineage os forum

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: BlackBerry Passport SE 18.08.2021 | 08:35
        Avatar TcK   Používateľ

        https://www.youtube.com/watch?v=LK4qimLLBHg&feature=emb_imp_woyt ale nemozne to neni... ja sa čudujem bb ze zrušili bb os 10 ten os mal veľmi velký potenciál...

        Tešilo ma. Zbohom
        • RE: BlackBerry Passport SE 18.08.2021 | 15:05
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

          Nie len blackberry, ale aj MeeGo, či Meltemi, ktoré bolo zrušené v momente, kedy bolo reálne použiteľné.

        • RE: BlackBerry Passport SE 19.08.2021 | 08:43
          Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ

          z potenciálu firmu neuživíš.

          zakapalo to na nedostatok aplikácií rovnako ako windousfoun, meego, metoo, fajrfoksoues

          • RE: BlackBerry Passport SE 19.08.2021 | 10:35
            Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

            Vrstva na spúšťanie android aplikácii bola. Zakapalo to len a len preto, že najlepší CEO na svete vyhlásil, že s tým končia ešte pred uvedením prvého modelu. Na najvýnosnejších trhoch Nokiu N9 vôbec neuviedli. Namiesto nej tam predávali Lumiu s windows phone. Napriek tomu sa v niektorých krajinách stál na istú dobu najpredávanejším telefónom. Napriek tomu, že ľudia vedeli, že nemá budúcnosť. A meltemi ... nástupca S40. V tej dobe na totálne low end hardvéri mal spúšťanie aplikácii pod 1s a stabilných 60fps v UI. V tej dobe keď sa android sotva hýbal na 15fps na high endoch.

            • RE: BlackBerry Passport SE 20.08.2021 | 01:30
              Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ

              Ľuďom je úplne u p.... koľko fps a MB a jadier a neviem čoho má ten a tamten krám.

              "Kvalita fotografií" sa posudzuje počtom MPx a dobrý telefón je ten na ktorom sú všetky dôležité aplikácie.

              Na tom to všetko začína a končí.

              • RE: BlackBerry Passport SE 20.08.2021 | 06:00
                Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

                Bullshit

                Nokia predáva celkom slušné množstvo telefónov bez aplikácií (S40). Nebyť zahodenia meltemi mohli mať low end platformu s aspoň nejakými aplikáciami namiesto 0.

                Nebyť zahodenia meego pred vydaním prvého telefónu mohli mať po pár mesiacoch vývoja funkčný alien dalvik a podporu takmer všetkých android aplikácií, kým si meego nevybuduje vlastný trh.

                • RE: BlackBerry Passport SE 20.08.2021 | 09:04
                  Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                  škoda toho meego, na ten som sa tešil ešte keď som mal Nokiu N900 (na ktorej bežala linuxová distribúcia - myslím že maemo sa to volalo)

                   

                  Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                  • RE: BlackBerry Passport SE 20.08.2021 | 12:27
                    Avatar TcK   Používateľ

                    To je síce pekné ale riešim odblokovanie BootLoaderu!

                    Tešilo ma. Zbohom
                    • RE: BlackBerry Passport SE 20.08.2021 | 12:51
                      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                      k tomu ti môžem akurát tak zaželať veľa štastia

                      pokiaľ si ja pamataám všetky BB na ktorých niekto údajne rozbehal android (a nemali ho tam od výrobcu) boli len android launchery a android aplikácie inštalované cez tú ich android runtime vrstvu 

                      ale ak nájdeš riešenie daj vedieť, stále sa môže nájsť niekto koho to bude zaujímať a má doma v šuflíku starý BB

                      BTW toto mi našlo po 2 minútach googlovania, skúšal si to ?

                      https://droidrootsoft.info/bigroot/flashtool/how-to-unlock-bootloader-blackberry-passport/

                      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                      • RE: BlackBerry Passport SE 20.08.2021 | 13:11
                        Avatar TcK   Používateľ

                        Nie toto som neskušal... Idem na to.... Je to super MT a rád by som ta vyskúšal ubuntu alebo android... idem na to

                        Tešilo ma. Zbohom
                      • RE: BlackBerry Passport SE 20.08.2021 | 13:51
                        Avatar TcK   Používateľ

                        Len škoda ze je to krasne zavyrovaná stránka totálne...

                        Tešilo ma. Zbohom
                • RE: BlackBerry Passport SE 20.08.2021 | 17:49
                  Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ

                  Bullshit.

                  Nokia predáva tlačítkače tomu kto nemá peniaze na Android / tomu kto chce "nebyť pod tým zlým zlým Googlom a tak si kúpi KaiOS telefón, systém sponzorovaný Googlom).

                  Ak máš nejaké štatistiky toho koľko telefónov s Sxx predávajú a dokážeš potvrdiť že je to nezanedbateľné množstvo oproti predajom Androidov, sem s tým.