ARM dosky, armbian a Banana M64

Sekcia: Hardware a Drivery 31.08.2021 | 17:59
Avatar lukin1981   Používateľ

Caute, uz je tomu cez 6 rokov hratiek s BANANA PRO, po dlhsom case reku nahodim naspet image ale nechcelo nabotovoat tak pozeram na webku Armbianu a siiice unsuported doska ale maju image pre BANANA M64 (tuto dosku mam tiez) s allwinner A64 cpu, 2GB pamet a EMMC super to ze to nabotovalo a aj sa podarilo preniest z SD karty na EMMC ale problem v tom ze pre tu dosku nesu ovladace od Mali grafiky ak sa nemylim takze som si tam nahodil web server na deskotove hratky to nie je.

Ake mate skusenosti vy co pouzivate a nemyslim tym ze pre Libreelec a podobne ale klasicky linux s desktopom? asi ostanem na RPI 3B plus ta ma vyladeny LXDE--PIXEL desktop asi nic lepsie nez Raspberry s tymi parametramy ze to ma nizku spotrebu je to male a tiche nie je.

    • RE: ARM dosky, armbian a Banana M64 31.08.2021 | 18:01
      Avatar lukin1981   Používateľ

      este mam Orange Pi Lite ale nevie mci tam to nie je s Mali ovladacom podobne

    • RE: ARM dosky, armbian a Banana M64 01.09.2021 | 00:43
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      no mimo rpi je podpora casto dost uboha, preto pouzivam rpi

      mam rpi2b na ktorom bezi volumio, druhe rpi bezi s dietpi a funguje ako wireguard VPN server a este mam rpi4 na tom mam MX linux s fluxboxom a to pouzivam ako prehrvac multimedii k blbej telke a ako gaucovy desktop

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: ARM dosky, armbian a Banana M64 01.09.2021 | 11:14
      Avatar lukin1981   Používateľ

      No presne pripojiť k tv mam lacnú hitachi 32ku tv ma 2 hdmi takze mam blu-ray player a do druheho hdmi dam rpi zatial testujem rpi na 19lcd, VLC zvláda na rpi 3bplus aj fullhd film este to chce skúsiť xfce a kompozitný desktop