Online konferencia - trochu inak

Sekcia: Komunita 10.11.2021 | 23:47
Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

Nadviažem na aktuálnu online konferenciu a tak ma napadlo, čo tak robiť niečo podobné, ale v zmysle free pokecu napríklad každý druhý piatok večer? Len nástrel na slepo. Bez nalinkovanej témy, v zmysle čo týždeň dal aneb Trafačka online. Len tak prebrať novinky zo sveta Linuxu (distribúcie, programy) a čo kto postrehol nové, prípadne poritom otvoriť fórum a prejsť témy. V dnešnej uponáhľanej dobe už ľudia nemajú veľmi chuť linkovať témy, len tak po pracovnom týždni otvoriť pri kompe plecháča a stretnúť známe tváre a len tak pokecať, kľudne si aj povedať dobrý vtip, to je jedno. A samozrejme s tým prilákať aj začiatočníkov prípadne tých, ktorí majú otázky ohľadom Linuxu online a nechce sa im klepať do fóra. Fakt neviem odhadnúť záujem a účasť, ale už len zo zvedavosti by som sa tam prihlásil a pozrel, kto tam je.

A ešte dosť dôležitá otázka, keďže ma DroidCam sklamal a nemal som po ruke mikrofón, akú kameru v pomere cena/výkon poradíte na video konferencie? Mne sa celkom pozdáva Logitech HD Webcam C270, nie je drahá a mala byť podporovaná v Linuxe. Toto celé je čistá fikcia, som zvedavý na vaše názory :-)

    • RE: Online konferencia - trochu inak 11.11.2021 | 09:48
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      ja som za,

      neviem však či piatok večer je ideálny termín, mám taký pocit že piatky majú ľudia svoje plány

      za mňa okrem víkendu (keď mám vždy nejaké plány), mi je to jedno ktorý deň/večer v týždni to bude, ak budem doma a nebudem mať iné aktivity, rád si pokecám

       

      k tej kamere, ešte pred týždňom by som ti povedal že dnes by som si nekupoval kameru s menším rozlíšením ako full hd, dnes by som to pozmenil, že by som si nekupoval webku čo negarantuje 30FPS

      kedže moja extralacná https://www.alza.sk/c-tech-cam-11fhd-d6252752.htm#parametry, síce zvláda Full HD ale len pri 5FPS (som mohol tušiť pri cene 15€)

      ta Logi vyzerá fajn, a na krabici píšu 720p@30fps, čo je dobré znamenie

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: Online konferencia - trochu inak 11.11.2021 | 10:39
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Vidíš a mne zase nevyhovuje termín cez týždeň, človek keď je v práci nechce sa mu ešte cez týždeň riešiť niečo po práci. Preto mi príde piatok ako ideál, človek je viac uvoľnený a nemusí sa pozerať na hodiny. Ale samozrejme toto všetko je len teória, nerád to hovorím ale toto fórum drží možno do 10 ľudí pri živote, čo je žalostne málo. Tak preto ma včera napadlo toto, niečo čisto na ztmeľovanie vzťahov a výmena informácií ale ako som spomínal, bez akejkoľvek osnovy ako free pokec,,,

        • RE: Online konferencia - trochu inak 11.11.2021 | 10:41
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

          ja s piatkom nemám problém ale vždy deď som sa niečo snažil organizovať na piatok veľa ľudí stým malo problémy

          ideálne by bolo spraviť anketu/hlasovanie k termínu

          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • RE: Online konferencia - trochu inak 11.11.2021 | 11:09
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

            Alebo urobiť úplne inak a dať napr jeden deň v stredu, druhý keď nie v piatok tak napr sobotu a potom sa zistí počet zúčastnených. Tiež som rozmýšľal nad hlasovaním, ale neviem či tí čo budú hlasovať aj prídu,,, Toto je čistý pokus o nejakú aktivitu, ja nemám problém si ísť aj sadnúť nejaký ten piatok na pivo v rámci BA ale sme dosť rozsekaní po Slovensku.

            • RE: Online konferencia - trochu inak 11.11.2021 | 14:49
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

              keď to tiež viem podľa seba, že to že neprídem neznamená že mi to tak bežne nevyhovuje, len mi do toho dačo príde (alebo zabudnem)

              ako teraz v stredu, vôľa bola ale tak či tak by som meškal tak som to nehrotil a zdržal som sa na pive ešte dlhšie

              prípadne aj predtým na bedňom organizované pokecy, raz som zabudol, raz som bol zrovna vtedy mimo domu (čo je u mňa cez týždeň výnimočné), tažko to je generalizovať

              ale skús, držím palce, každá aktivita je dobrá, prinajhoršom si pokecáme 2ja alebo to po 15m zabalíš ak sa nikto neukáže

              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: Online konferencia - trochu inak 11.11.2021 | 15:52
      Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

      Aj ked mam casu habadej, ale asi vzdy najmenej v piatok poobede a cez vikend, kvoli inym konickom /cestovanie, chata, v zime napr. marias a cesta spat/.

      • RE: Online konferencia - trochu inak 11.11.2021 | 16:38
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Jeeej mariáš, to si pamäám ešte ako dieťa keď hrával dedko a jeho partia. Ani mucha nemohla preletieť, aby ich nič nerušilo :-)