ISO+MEDIA

Sekcia: Ostatné 25.12.2021 | 11:28
Avatar RKO   Používateľ

Dobrý den, chcel by som sa opytat ci je mozne mat na boot USB kde by bolo viac ISO suborov + tam mat aj nejake filmy a osobne veci? Ako nasiel som Ventoy ale ked dam USB do TV tak mi to nevie najst ziadne subory ktore tam mam.

    • RE: ISO+MEDIA 25.12.2021 | 12:30
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      S Ventoy som sa v minulosti troška hral a vzhľadom na jeho nespoľahlivosť som s tým prestal (na niektorých ntb niektoré distribúcie nebootovaly). Dá sa na kľúč s Ventoy nahrávať aj súbory, avšak ak TV očakáva nejaký formát a USB s Ventory ho nemá, tak ich nerozozná. Ja osobne by som sa vykašlal na snahu používať USB s Ventoy aj na prehrávanie filmov a na TV si jednoducho vyhradil iný USB kľúč. Však nestojí majlant ale iba pár €. Obecne by som sa vyvaroval používať bootovacie USB na niečo iné, než na čo sú určené, teda na bootovanie OS.

    • RE: ISO+MEDIA 25.12.2021 | 12:41
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      tak ako livan hovori, telka ocakava fat32 formatovanie a bootovacie usb ma zvacsa iny format na vacsinovom oddieli a potom ma malinku fat32 s udajmi pre bios

      ja som raz davno pouzival YUMI na multiboot usbcko, ale tiez pochybujem ze ho bude mozne pouzit aj pre telku

      ako riesenie vidim jedine vytvorit multiboot usb a potom cez gparted zmensit najvacsiu particiu a vytvorit novu s fat32, na ktorej budu filmy a data (pre telku a windows)

      ale ci to nerozbije funkcnost toho multibootu netusim

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: ISO+MEDIA 25.12.2021 | 12:58
        Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

        Vzhľadom na dnešnú cenu nového USB nevidím žiadny zmysel sa s tým hrať. 32 GB USB dnes stojí okolo 6-7 €.

        • RE: ISO+MEDIA 25.12.2021 | 16:01
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

          uplny suhlas, len niekedy nosit 2 kluce nie je prakticke, preto mam vsetko na serveri aby som ziadne kľúče s datami nemusel nosit ;-)

          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: ISO+MEDIA 25.12.2021 | 13:16
      Avatar gejza ubuntu MATE  Používateľ

      ...také lacné som teraz vyhodil,rok vydrzala...SONY...nechcem to rozoberat...len poznemenam,ze ventoy sa da pouzit aj na boot,aj na subory...

      • RE: ISO+MEDIA 25.12.2021 | 16:03
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        to s vyhadzovanim som nepochopil ale to je jedno, ked vies ako ventoy pouzit aj na vytvorenie aj datovej praticie tak porad, ja som ho nikdy ani neskusal, a autora zaujima presne to

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: ISO+MEDIA 25.12.2021 | 16:35
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      Pravdepodobným dôvodom, prečo TV nevidí tie súbory, je použitý súborový systém pri vytváraní toho Ventoy kľúča. Ak sa použil iný, ako Fat32 (možno ešte NTFS), tak ho TV nevidí. Mám taký pocit, že predvolený súborový systém je iný. Už si to presne nepamätám. Viď. rozdelenie partícií.

    • RE: ISO+MEDIA 25.12.2021 | 18:42
      Avatar RKO   Používateľ

      dakujem za pomoc. podarilo sa mi to uz vyriesit

      • RE: ISO+MEDIA 26.12.2021 | 11:55
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        tak daj aspon vediet ako, ak by to este aj niekto iny chcel aplikovat

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: ISO+MEDIA 25.12.2021 | 22:36
      Avatar gejza ubuntu MATE  Používateľ

      ...bronislave-RECYKLOVAL...

    • RE: ISO+MEDIA 31.12.2021 | 14:32
      Avatar RKO   Používateľ

      Urobil som to pomocou programu Ventoy, kde som na USB nechal voľne miesto a to so potom následne pomocou gparted naformátoval.. takze mám USB rozdelené na dve polovice