VoIP telefon

Sekcia: Ostatné 15.01.2022 | 16:07
Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

Minule som spominal, ze mi na Krahuliach budu montovat optokablovu pripojku /v stredu sa to aj udialo/, okrem internetu mi fi Zhnet poskytne aj mailovu schranku a telef. cislo s predvolbou 047 Ziar n/H. Zial, mam len 2 starsie analogove telefony, mohol by mi niekto z vas vypomoct so starsim VoIP telefonom? Vdaka za ochotu a pomoc.

    • RE: VoIP telefon 16.01.2022 | 09:24
      Avatar mirko70 U_Mate 16:04  Používateľ

      Ahoj , ja osobne nemám taký telefón ale prezrel som ti blízko teba či niekto neponúka.

      Našiel som celkom jednoduché a lacné za dvacku v Datarte a v Nayke .

      Ked si to dneska objednáš,tak to v utorok máš aj so zárukou.

      • RE: VoIP telefon 16.01.2022 | 20:33
        Avatar paldopice   Používateľ

        Asi ti usiel akronym VoIP.

    • RE: VoIP telefon 17.01.2022 | 07:42
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      otivovať sa môžeš napr. týmto. A potom rovnaký telefón vyhľadať na Heuréke.

    • RE: VoIP telefon 17.01.2022 | 08:11
      Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

      Dakujem za tipy, tie prve su fakt len klasicke, VoIP telefony zacinaju od 30€, bezdrotove od 40, ale tym, ze to bude telefon na chate, stacil by mi stary, funkcny, ktory sa dozil vymeny /vacsinou vo firmach/.

      • RE: VoIP telefon 17.01.2022 | 09:04
        Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

        Ak som dobre čítal, tak na VoIP nepotrebuješ špeciálny telefón ale ide to vraj aj cez smartfón. Pozri si podrobne tú odkazovanú stránku. Niekde to tam uvádzajú.

        • RE: VoIP telefon 17.01.2022 | 09:44
          Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

          Ano, da sa aj cez aplikaciu v smartfone, ale kedze budem mat geograficke cislo pre dany okres, malo by to fungovat, ako pevna linka, inak porusujes podmienky, napr. aj kvoli hasicom, policii, zachranarom atd., nemozes volat z cisla pevnej linky zo susedneho okresu. Na to je negeograficke /nomadske/ cislo 065, ale to si zase kazdy mysli, ze je to draho platena linka a nikto ti tam nezavola. Da sa to ale riesit presmerovanim na mobil. No VoIP, pamatas sa na moju maniu pred rokmi vyvolavat ti z NB. S VoIP telefonom je ale ina kvalita hovoru.

          • RE: VoIP telefon 17.01.2022 | 10:07
            Avatar paldopice   Používateľ

            Riadne bludy. Skus sa nad tym zamysliet, co si napsal, hlavne tu prvu vetu. A zisti si aj ty, co znamena akronym VoIP, pomoze ti to.

            • RE: VoIP telefon 17.01.2022 | 13:59
              Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

              Nementoruj, dostal som noty, na co mam pravo a co by som nemal vo vlastnom zaujme robit, ktore som odsuhlasil a podpisal. Ak mi vies pomoct s tym starsim aparatom, navrhi cenu, inak pouzi svoj nick. Alebo sa prihlas pod tym starym.

              Ziadam adminov, aby zamietli a skrtli aj nicky, ktore obsahuju vulgarizmy, dokonca v rozkazovacom sposobe. Toto vam asi uslo.

              • RE: VoIP telefon 17.01.2022 | 22:11
                Avatar paldopice   Používateľ

                Takze podla teba, ak budem mat VoIP telefonne cislo patriace napr. do okresu Bardejov a aj pripojku budem mat v tomto okrese, ale ISP bude kosicky Antik, tak podla teba nemozem na tejto pripojke pouzivat dane VoIP cislo?

                Lebo ja som este nepocul o tom, ze by sa IP adresa viazala na nejaku geograficku oblast.

    • RE: VoIP telefon 17.01.2022 | 14:46
      Avatar TcK   Používateľ

      Lacnejší som nenašiel... https://mobil.bazos.sk/inzerat/132106633/voip-telefon-well-sip-t20.php

      Tešilo ma. Zbohom
      • RE: VoIP telefon 18.01.2022 | 08:24
        Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

        Fajn, a dakujem. 20€ je uz lepsie, na nete som nasiel dalsie ponuky, najma v CR, aj viac kusov naraz predavaju chlapici, ktori sa ku starsim vyradenym telefonom dostali. Dokonca za 120 Kc. Cez kamarata som ale nasiel kontakt na Plastiku Nitra, takto osobne to bude asi lepsie.

        • RE: VoIP telefon 18.01.2022 | 14:13
          Avatar TcK   Používateľ

          Bohužial mi vo firme sme nedavno vyradovali ale ešte DSL koncovkami.... Inač by som ti podaroval... prechadzali sme tiež na VoIP ale nemam bohužiaľ.

          Tešilo ma. Zbohom
        • RE: VoIP telefon 18.01.2022 | 17:10
          Avatar paldopice   Používateľ

          A mohol si to mat zadarmo nainstalovanim si nejakeho VoIP klienta na telefon. Ale komu niet rady, tomu niet pomoci.

          • RE: VoIP telefon 19.01.2022 | 07:45
            Avatar TcK   Používateľ

            Ale ty si inde :D v štatnej správe dávať klienta na telefón? pil si? Vieš čo je to vôbec technológia siete? VoIP klienta na mobil si mozeš dávať doma ty z mamkou čo nemá absolutne žiaden význam nie vo firme s +- 2000 zamestnancami.

            Tešilo ma. Zbohom
            • RE: VoIP telefon 19.01.2022 | 11:44
              Avatar paldopice   Používateľ

              Ako vidim, si opat totalne mimo. V podstate ako vacsina tvojich prispevkov (ci uz po technickej alebo obsahovej stranke).

              Nechapem, co debilov ako ty, pritahuje do statnej spravy (teda asi viem). Presne s takymi som mal tu cest "pracovat" a bol to des a hruza (a to boli velke krajske mesta). Tvaria sa chytro, ale pritom neovladaju ani zaklady.

          • RE: VoIP telefon 19.01.2022 | 07:49
            Avatar TcK   Používateľ

            Hore som to jane napísal ze vo firme. Ja neviem čo týpek chce robiť mi cez VoIP telefón vieme konfigurovať ústrednu a nastavovať klapky a mená. Ja neviem čo ten týpek chce a načo chce VoIP telefón. Možno chce robiť niečo podobné.

            Tešilo ma. Zbohom
            • RE: VoIP telefon 19.01.2022 | 08:00
              Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

              Presne. Ten typek asi vie, co chce a ostatni nech gagaju, kolko chcu.

            • RE: VoIP telefon 19.01.2022 | 11:52
              Avatar paldopice   Používateľ

              Kedze ma VoIP cislo od ISP a hlada VoIP telefon, tak asi ziadne klapky nebude nastavovat. Inac by to asi napisal. A na to mu postaci akykolvek SW/HW telefon, co podporuje SIP protokol (predpokladam).

    • RE: VoIP telefon 18.01.2022 | 18:39
      Avatar Glyndon Arch Linux  Používateľ

      Niekedy sa mi stáva, že ani nerozumiem tomu, čo sa tu rieši. Mám dve tel. čísla od svojho poskytovateľa už roky. Jedno je doma ako pevná linka, ale je úplne jedno kde a do akého routru tú krabičku pripojím a stále sa pripojí len na toho môjho poskytovateľa. Predvoľba a ani cena sa nemení, kdekoľvek by som bol. V laptope mám druhé číslo, s ktorým sa pripájam na server cez Ekigu a SIP protokol. A tiež bolo absolútne jedno, či som sa pripájal v JaR, v Dubaji, v Kanade, alebo kdekoľvek inde. Keď som volal domov, tak zdarma, lebo všetky čísla, ktoré poskutuje tento poskytovateľ, rozprávaju medzi sebou zdarma. Predvoľba sa nikdy nemenila a ani číslo a ani tarif. Stále sa to správalo a aj správa, ako keby som bol doma. A faktúra stále príde len na moju adresu. Tá rieši tel. číslo a nie IP adresu. A nechápem, čo s tým má spoločné polícia, hasiči a neviem ešte aké záchranné zložky. To mi nedáva logiku. Veď by som potom aj s mobilom musel volať len z jedného miesta. Veď keby som z mobilu volal trebárs aj z Indie, tak tu sa stále ukáže moje slovenské číslo. A tak isto môžem aj z tej Indie mobilom volať na všetky tie záchranné zložky … hm … troška divný poskytovateľ, keby mi ten môj začal dávať také pofiderné podmienky tak ho hneď pošlem do hája …

      • RE: VoIP telefon 18.01.2022 | 21:57
        Avatar paldopice   Používateľ

        Asi sa boji, ze ked bude v Roznave nahlasovat poziar, tak ho pride policia zatknut, pretoze vola z geograficky inej casti statu, ako ku ktorej dane cislo patri. A pritom tel. cislo bude to posledne, co by zachranne zlozky riesili. Ich zaujima nahlasena adresa, a nie nejake VoIP cislo.

        BTW jeho samotny poskytovatel na svojich strankach ponuka instalaciu SW telefonu.

    • RE: VoIP telefon 19.01.2022 | 07:53
      Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

      Telefon zabezpeceny-za flasu odrodoveho vina /RR/.