Dobrý deň priatelia.....

Sekcia: Konfigurácia 25.02.2022 | 16:14
Avatar laco2 cinamon  Používateľ

Dobrý deň priatelia..... Kúpil som si novú tlačiareň Wifi HP 1700a,lenže ju nemôžem napojiť na môj notebook Assus A540,SKÚŠAL SOM AJ NAINŠTALOVAŤ BALÍK-HPLIP,ale stále nič-kopíruje bezvadne....ak môžte-pomôžte,váš záhradkár Laco..

    • RE: Dobrý deň priatelia..... 25.02.2022 | 17:39
      Avatar radoKE   Používateľ

      Je to určite HP 1700A ? Ak je to preklep 107a tak tú mám a hplip ti je na nič. Musíš stiahnuť driver zo stránky hp a inštalovať ho z terminálu, keby že tak sa rozpíšem.

      • RE: Dobrý deň priatelia..... 26.02.2022 | 06:08
        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

        Áno je to nová 2700nie a,ale e,...

    • RE: Dobrý deň priatelia..... 26.02.2022 | 06:09
      Avatar laco2 cinamon  Používateľ

      Omyl nie 1700 ale 2700e....

    • RE: Dobrý deň priatelia..... 26.02.2022 | 08:32
      Avatar radoKE   Používateľ

      https://support.hp.com/us-en/drivers/printers

      vyklikaj model, operačný systém a stiahni driver ak je dostupný, bude to nejaký subor.tar.gz. Potom daj vedieť či si našiel tlačiareň v hornom odkaze.

      • RE: Dobrý deň priatelia..... 27.02.2022 | 09:51
        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

        Tak som tam zašiel-je tam len-Windows,a INÝ-KLIKOL SOM NA INÝ-LINKA NA lINUX SA NEOTVÁRA,takže:"to musíš zvládnout sááám-na to ja malú hlavu máááám...

    • RE: Dobrý deň priatelia..... 26.02.2022 | 11:40
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      Postup v angličtine je uvedený tu. Nainštalovaná verzia HPLIP musí byť minimálne 3.20.5 a HP DeskJet 2700 séria je podporovaná. To som zkontroloval podľa zoznamu podporovaných tlačiarní na stránke HP. Postup je nasledovný:

      • Stiahni súbor do pc (do domáceho adresára alebo inam)
      • Otvor terminál a prepni sa do adresára, kde si ten súbor stiahol. Napr. pre adresár Desktop napíš
        cd ~/Desktop
      • Napíš do terminálu a spusti tento príkaz, samozrejme so správnym názvom súboru, je to dôležité dodržať:
        sh hplip-3.21.12.run
      • RE: Dobrý deň priatelia..... 26.02.2022 | 12:36
        Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

        Ešte doplnenie, možno bude treba pred ten príkaz zadať sudo a medzeru. Po výzve zadať heslo, ktoré sa však nebude zobrazovať.

      • RE: Dobrý deň priatelia..... 27.02.2022 | 10:04
        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

        ..stiahol som ho do priečinka stiahnuté-aký má byť zápis??

        • RE: Dobrý deň priatelia..... 27.02.2022 | 10:17
          Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

          No predsa

          cd ~/stiahnuté

          Len to musí byť presne z pohľadu veľkosti písma i použitej diakritiky. Ten posledný príkaz sa nelíši.

    • RE: Dobrý deň priatelia..... 27.02.2022 | 13:06
      Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

      V Linux Minte je možné prepnúť sa terminálom do priečinka so stiahnutým súborom priamo z kontextového menu. Čiže otvoriť si priečinok so súborom, pravý klik na prázdne miesto v priečinku a z kontextového menu vybrať „Otvoriť v Terminále“ a zobrazí terminál s

      ~/Stiahnuté$

      a už stačí dopísať iba presný názov stiahnutého súboru:

      ~/Stiahnuté$ sh hplip-X.XX.XX.run

      Alebo ako napísal Livan, len sa to dá aj jednoduchšie:

      cd Stiahnuté

      bez vlnoviek a lomítok :-)

      • RE: Dobrý deň priatelia..... 27.02.2022 | 17:42
        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

        Skúšal som oboje nejde to...: cd: stiahnuté: Adresár alebo súbor neexistuje

        • RE: Dobrý deň priatelia..... 27.02.2022 | 17:51
          Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

          Normalne ten hplip subor uchop mysou a pretiahni do terminalu, vsetko sa doplni same.

        • RE: Dobrý deň priatelia..... 27.02.2022 | 19:34
          Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

          Takže si súbor stiahol do adresára Stiahnuté a nie stiahnuté. Takže zadaj

          cd Stiahnuté

          a potom ten posledný príkaz.

    • RE: Dobrý deň priatelia..... 27.02.2022 | 17:47
      Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
      cd: stiahnuté: Adresár alebo súbor neexistuje

      To je samozrejmé, lebo ten adresár sa určite volá Stiahnuté s veľkým S. Príkazy musia byť zadané gramaticky správne.

    • RE: Dobrý deň priatelia..... 28.02.2022 | 05:56
      Avatar laco2 cinamon  Používateľ

      Tak priatelia ďakujem za rady,nakoniec som to vyriešil - ani sám neviem ako,napojil som ju na USB post tým štvrocovým konektorom na tlačiarni,a ten Hplip som nainštaloval z balíkov Linuxu,a trošku som sa pobavil s pripojením-stále mi písalo že je nepripojená-dal som prenos "tlečovej správy" už sa napojila a tlačí..