Najjednoduchší spôsob na automatické spustenie programu pred štartom X Servera.

Sekcia: Konfigurácia 29.04.2022 | 17:54
Avatar Adam MintPPC(PowerPC), MXLinux(Intel), Fedora 39(M1 ARM  Používateľ

Ahojte, potreboval by som spustiť program ako root pred štartom X. Ide o program https://github.com/jeanthom/TrinityEnablerLinux Ako sa to dá najľahším spôsobom? Kde umiestniť tú skompilovanú binárku?

    • RE: Najjednoduchší spôsob na automatické spustenie programu pred štartom X Servera. 02.05.2022 | 08:12
      Avatar TcK   Používateľ

      cd /etc/init.d

      nano bootmisc.sh

      a nakoniec by som pridal

      cd /cesta do programu

      a vytvoriť buď štartovací skript alebo možností je veľa

      Tešilo ma. Zbohom
      • RE: Najjednoduchší spôsob na automatické spustenie programu pred štartom X Servera. 02.05.2022 | 13:33
        Avatar paldopice   Používateľ

        Neskutocny nonsens.

        • RE: Najjednoduchší spôsob na automatické spustenie programu pred štartom X Servera. 02.05.2022 | 14:45
          Avatar TcK   Používateľ

          Tvoj koment je nonsens. A vôbec načo komentuješ môj návod? Vidno ze od toho incidentu s adminom ti kleslo IQ a zvýšilo EGO. Trošku sa skoncoliduj.

          Tešilo ma. Zbohom
          • RE: Najjednoduchší spôsob na automatické spustenie programu pred štartom X Servera. 02.05.2022 | 21:17
            Avatar paldopice   Používateľ
            A vôbec načo komentuješ môj návod?

            Pretoze pises bludy, co sa v pripade poctu tvojich prispevkov blizi k 100%. Uplne nezmyselne, nekonzistentne, nesystemove "rady".

            • RE: Najjednoduchší spôsob na automatické spustenie programu pred štartom X Servera. 04.05.2022 | 09:35
              Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

              Tak trošku nechápem ten Tvoj Trollovský prístup. Keď sa v problematike vyznáš, prečo okrem "píšeš bludy" aj neporadíš, prípadne nenasmeruješ niekam, kde sa dotyčný dozvie riešenie?

              • RE: Najjednoduchší spôsob na automatické spustenie programu pred štartom X Servera. 04.05.2022 | 11:22
                Avatar paldopice   Používateľ

                Pretoze nemam rad systemd a najst si odpoved na internete na cokolvek, uz dnes nie je ziadny problem. A najprv by mala prist nejaka iniciativa (skusal som to a to, nejde mi to a to).

                • RE: Najjednoduchší spôsob na automatické spustenie programu pred štartom X Servera. 04.05.2022 | 14:36
                  Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

                  Myslím, že to, či máš alebo nemáš rád systemd je irelevantné a hľadajú sa odpovede na internete okrem iného aj práve dopytovaním sa v diskusiách nie?

                • RE: Najjednoduchší spôsob na automatické spustenie programu pred štartom X Servera. 08.05.2022 | 23:04
                  Avatar Adam MintPPC(PowerPC), MXLinux(Intel), Fedora 39(M1 ARM  Používateľ

                  Keby si mal starý Apple stroj, tak nič iné ako snapshot Debian Sid nemáš na výber.(ostatné distribúcie sú zastaralé=Ubuntu, Fedora..., alebo fungujú horšie=Void, Adélie)

      • RE: Najjednoduchší spôsob na automatické spustenie programu pred štartom X Servera. 04.05.2022 | 08:37
        Avatar Adam MintPPC(PowerPC), MXLinux(Intel), Fedora 39(M1 ARM  Používateľ

        Ďakujem, skúsim.

        • RE: Najjednoduchší spôsob na automatické spustenie programu pred štartom X Servera. 04.05.2022 | 09:03
          Avatar paldopice   Používateľ

          Tak to ti ine neostava zapriat len: vela stastia s bootovanim.

          • RE: Najjednoduchší spôsob na automatické spustenie programu pred štartom X Servera. 04.05.2022 | 11:18
            Avatar TcK   Používateľ

            Jak hovoril ten vo videu "škoda na teba pi*u drať ty" alebo "škoda semena na teba". Ja byť adminom by som ti dal perma ban na IPčky píšeš jak keby si na facebooku písal. Skoncoliduj sa a nepíš tu gebuziny.

            Tešilo ma. Zbohom
            • RE: Najjednoduchší spôsob na automatické spustenie programu pred štartom X Servera. 04.05.2022 | 11:37
              Avatar paldopice   Používateľ

              Co nechapes na tom, ked ti poviem, ze vsetko, co tu niekomu radis, su bud totalne odveci bludy, alebo rady, ktore sposobia len a len problemy? Hh? To ako by si niekomu, kto si chce urobit denne svietenie na aute povedal, ze nech si zoberie klince a kladivo a pribije si tie svetla na kapotu. To je uplne to iste. Ale ved vlastne je jasne, ze to nechapes a ani nepochopis, lebo by si tie bludy prestal pisat uz pri prvom-druhom upozorneni.

              A neboj sa, vysledok "prace" tvojho sposobu poznam velmi dobre. To je potom radost spravovat a migrovat taky system, co je nastaveny milionom roznych skriptov a konfigov pohadzanych po celom systeme. Ved koho by napadlo, ze niekto nieco da do /etc/init.d/bootmisc.sh. Toto by fakt len kretena napadlo.

              • RE: Najjednoduchší spôsob na automatické spustenie programu pred štartom X Servera. 04.05.2022 | 14:19
                Avatar TcK   Používateľ

                Ja som to tak dlhé roky používal. A presne na spúštanie CS 1.6 a Minecraft serverov pred 10 rokmi. a fungovalo to na 1ku. Váž slová.

                Tešilo ma. Zbohom
    • RE: Najjednoduchší spôsob na automatické spustenie programu pred štartom X Servera. 02.05.2022 | 16:10
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

      V prvom rade, na akom distre to chces spravit? Mas tam initd alebo systemd?

      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
      • RE: Najjednoduchší spôsob na automatické spustenie programu pred štartom X Servera. 04.05.2022 | 08:36
        Avatar Adam MintPPC(PowerPC), MXLinux(Intel), Fedora 39(M1 ARM  Používateľ

        Systemd, teda Debian 10.

        • RE: Najjednoduchší spôsob na automatické spustenie programu pred štartom X Servera. 04.05.2022 | 11:11
          Avatar TcK   Používateľ

          #!/bin/bash ./startprogramu.sh

          a daj si ho do bootu nič zložité a návodov je milión použi gógeľ keď nevieš kde je sever LINK

          Tešilo ma. Zbohom
          • RE: Najjednoduchší spôsob na automatické spustenie programu pred štartom X Servera. 04.05.2022 | 12:32
            Avatar Adam MintPPC(PowerPC), MXLinux(Intel), Fedora 39(M1 ARM  Používateľ

            Ďakujem.

    • RE: Najjednoduchší spôsob na automatické spustenie programu pred štartom X Servera. 04.05.2022 | 13:20
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

      Ak je to systemd, potom je postup zhruba takýto (systemd nepoužívam, takže možno sa niekde mýlim):

      Binárku by som umiestnil do /usr/local/bin.

      Vytvoril by som nasledujúci súbor ako /etc/systemd/system/trinityenabler.service.

      [Unit]
      Description=Trinity Enabler Linux
      
      [Service]
      Type=oneshot
      ExecStart=/usr/local/bin/trinityenabler --power-500
      
      [Install]
      WantedBy=multi-user.target
      

      Potom by som reloadol systemctl daemon-reload, naštatoval systemctl start trinityenabler a zapol pri boote systemctl enable trinityenabler.

      • RE: Najjednoduchší spôsob na automatické spustenie programu pred štartom X Servera. 04.05.2022 | 16:05
        Avatar paldopice   Používateľ

        Type je silne zavisly, ako uz samotny nazov atributu hovori, na type, resp. sposobe spustania aplikacie - moze to byt skript, ktory sa ukonci, moze to byt klasicky deamon, ktory sa forkne, alebo moze ostat bezat na popredi (ak to aplikacia podporuje), co je asi najlepsia volba v pripade systemd, kedy ma nad nou plnu kontrolu.

        • RE: Najjednoduchší spôsob na automatické spustenie programu pred štartom X Servera. 04.05.2022 | 16:19
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

          Je nejaký dôvod na túto poznámku? Parameter Type je správny.

      • RE: Najjednoduchší spôsob na automatické spustenie programu pred štartom X Servera. 08.05.2022 | 22:13
        Avatar Adam MintPPC(PowerPC), MXLinux(Intel), Fedora 39(M1 ARM  Používateľ

        Ďakujem. Funguje to. Presne ako som to potreboval.