jednoduchá hra s počítaním

Sekcia: Programovanie 25.05 | 22:17
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

Ahojte, viem že je tu niekoľko šikovných ľudí, ktorí sa vyznajú do programovania hneď v niekoľkých jazykoch. Rád by som urobil mimoriadne jednoduchú hru, no samozrejme s tým potrebujem pomoc. Samozrejme rátam s tým, že kód bude voľne, pre kohokoľvek.

Nie som si istý jazykom. Myslím, že kompletne by to mohol zvládnuť JavaScript. Skúsim pekne spísať, čo presne myslím a čo by malo byť cieľom. Cieľ hry: Nazbierať 10 000 zlatiek za čo najmenej kôl.

Vlastnosti, aké chcem, aby hra mala:

• aktuálny ukazovateľ zlatiek toto kolo
  • aktuálny ukazovateľ, koľko kôl bolo zahratých
  • aktuálny ukazovateľ, čo všetko má hráč "kúpené"
  • základné zaokrúhlovanie (aby nebolo, že hráč má 4526,358448554 zlatiek, ale aby mal 4526 (alebo 4527)
  • možnosť kúpiť si baňu/farmu/whatever, čo bude mať nejakú produkciu. Aby sa to dobre počítalo, tak cena 10 zlatiek a produkcia 1 zlatu za kolo
  • jednoduché upozornenie, keď hráč dosiahne 2500, 5000 a 10000 zlatiek

Toto je pre základ všetko. Viete mi s tým pomôcť? Alebo viete o nejakom dobrom príklade, kde je toto spracované, napríklad v JavaScripte?

Samozrejme rád by som hru postupne zlepšoval, no najskôr chcem urobiť takýto základ... dopredu krásne ďakujem :)

• RE: jednoduchá hra s počítaním 26.05 | 08:17
      Avatar Richard Antix  Používateľ

Vedel by si bližšie opísať "možnosť kúpiť si baňu/farmu/whatever, čo bude mať nejakú produkciu. Aby sa to dobre počítalo, tak cena 10 zlatiek a produkcia 1 zlatu za kolo"? Najlepšie na nejakom príklade.

• RE: jednoduchá hra s počítaním 26.05 | 10:39

nieco na styl Travianu?