Smartphone a Linux?

Sekcia: Hardware a Drivery 14.06.2022 | 16:17
Avatar SSC Slackware | Void | Gentoo  Používateľ

Pozdravujem priatelia, samozrejme poznám UbuntuTouch, ale nemám telefón ktorý je v podporovaných, viem aj o Pine64 telefónoch a odnožiach s Linuxom /o termuxe a iných nerootových aplikáciach... Vychádzam z toho čo mám, Samsung A52s. Bola by možnosť ho tam dať natvrdo a potom aj vykonávať hovory a mať funkčnú mašinku? Ako by to bolo s kartou? Ospravedlňujem sa ak som sa nevyjadril presne alebo táto téma už bola inde. Ďakujem za odpovede.

    • RE: Smartphone a Linux? 20.06.2022 | 08:56
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      Toto vyzerá zaujímavo.

      • RE: Smartphone a Linux? 20.06.2022 | 09:59
        Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

        ktovie ako dopadnu.

        Ono staci AOSP bez google apps

        problem ale je ak treba napriklad bankove aplikacie tak bez play.google.com a google frameworku to nepojde  

        Do or do not. There is to no try.​
    • RE: Smartphone a Linux? 20.06.2022 | 09:55
      Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

      samsung a52s 5G ma proble s unlock bootloaderu.

      ak sa to podari je mozne nainstalovat LineageOS bez gapps (komplet bez google) ale nasledne je problem tam dostat napriklad bankove app.

      treba si uvedomit ze zaroven s tym je strata zaruky na zariadenie 

       

      na linux odporucam kupit si nejaky podporovany telefon (pinephone, librem atd.) alebo tel. podporovany postmarketos, ten je na alpine linuxe

      plne odskusany linuxovy tel (bezne dostupny) je Lenovo A6000, Nokia N900, Samsung Galaxy A5 (2015), Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Redmi 2, Xiaomi Redmi 4X (tam je obcas problem so sparovanim BT )

      Do or do not. There is to no try.​
    • RE: Smartphone a Linux? 23.06.2022 | 22:23
      Avatar SSC Slackware | Void | Gentoo  Používateľ

      veľká vďaka priatelia, pomohlo.