Vyhľadávanie

Sekcia: Ostatné 11.09.2022 | 18:58
Avatar menom   Používateľ

Poslušne hlásim, že tu máte problém s vyhľadávaním. Po zadaní textu sa objaví mačka 500. Ako na obrázku v prílohe.

    • RE: Vyhľadávanie 11.09.2022 | 19:18
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

      Viem, ale neviem kde je problém. Ten súbor som vytvoril, ale zhruba raz mesačne ho niečo zmaže :\

      • RE: Vyhľadávanie 25.09.2022 | 11:45
        Avatar Čavo Gentoo  Používateľ

        To je adresár do ktorého by sa bežne nemalo zapisovať, pokiaľ neinštaluješ, alebo neupgraduješ program, takže tam treba nastaviť readonly na súbor aj adresár (zmazanie súboru je zápis do adresára a nie súboru), a niekto sa začne sťažovať do logu, že nemôž€ zapísať kam nemá.

        Ak to aj tak zmaže, tak treba použiť immutable bit, to už programy väčšinou ošetrené nemajú.

        • RE: Vyhľadávanie 25.09.2022 | 13:48
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

          Mňa skôr trápi príčina než spôsob opravy. Keďže ide o moje súbory (štandardne tam bol len slovenský slovník, ja som ho upravil tak, že som odstránil diakritiku aby sa dalo vyhľadávať bez diakritiky so skloňovaním) ... nemal by sa ho teoreticky chytať balíčkovací systém. Teoreticky. Prakticky ktovie čo debian robí.

          • RE: Vyhľadávanie 25.09.2022 | 14:34
            Avatar Čavo Gentoo  Používateľ

            Veď preto som poradil zakázať zápis a niekto sa ozve, že nemôže niečo. Tak sa dá dohľadať, kto to má na svedomí.

            • RE: Vyhľadávanie 25.09.2022 | 14:48
              Avatar Čavo Gentoo  Používateľ

              Prípadne použiť inotify, či incron, na odchytenie mazania a možnosť zapísať si stav, čo sa dialo v tom čase. Tak sa dá odhadnúť, kto by to mohol mať na svedomí.

              Zatiaľ som to nikdy nepotreboval, ale mohol by pomôcť tento článok. https://www.linuxjournal.com/content/linux-filesystem-events-inotify