Drivery

Sekcia: Hardware a Drivery 18.11.2022 | 15:17
Avatar Nokia3310   Používateľ

Dobry denn chcel by som sa poradit lebo sa mi stalo toto.Raz som pozeral video na youtube a z nico ho nic sa zacal sekat zvuk potom obraz a potom sa zrazu pc vyplo a ked som ho znova zapol tak pc chcel aby som tam nabootoval operacny system.na pc mam windows7 ale cd som stratil takze som tam chcel dat ubuntu najprv som si urobil bootable usb dal tam ubuntu a dal do pc nastavil prioritu bootovania na usb aj by to uz slo ale neboli tam ziadne drivere takze to neslo takze som zacal zistovat kde stiahnem dirvre ale problem toho je ze pc som si skladal takze si nemozem stiahnut drivri cojaviem presne na dajaku znacku pc naprs asus acer hp ATD neviete mi pomoct ake drivre si mam nainstalovat aby mi to slo?Dakujem za odpovede Prosim piste rady

    • RE: Drivery 18.11.2022 | 15:34
      Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

      Ak je už Ubuntu nainštalované, tak typ grafickej karty sa dá jednoducho zistiť:

      sudo apt install inxi

      a príkazom

      inxi -G

      zistíš typ GK ako aj nainštalovaný ovládač. Podrobnejšie info o PC sa dá vyčítať z príkazu

      inxi -Fz

      Taktiež je možné pozrieť v Dodatočných ovládačoch, či systém sám neponúka nejaký uzavretý ovládač.

    • RE: Drivery 18.11.2022 | 18:00
      Avatar Nokia3310   Používateľ

      Ale ja sa na to nemozem pozret lebo sa mi z pc vymazal windows a mal som na pc windows 7

    • RE: Drivery 18.11.2022 | 18:05
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      Prosím používaj bodky, čiarky, oddeluj vety, ináč je problém pochopiť, čo chceš zdeliť. Ak som to správne pochopil, pri bežnom používaní ti padol počítač a hlásil, že nemáš bootovací disk. Je možné, že je niečo pokazené, preto ti to neide. Za normálnych okolností pri nabútovaní livka všetko beží a žiadne drivre tam nie je nutné inštalovať, všetko je v jadre alebo minimálne na to Linuxovom Livku. Začni tým, že dáš bližší popis PC. Aká doska, aký disk, aká grafika atď. a presný popis čo sa tam objavilo na obrazovke.

      • RE: Drivery 21.11.2022 | 10:53
        Avatar DaVe1   Používateľ

        Týpek má NTB či PC ešte za Jána Pavla 2 na 99,9% A vyzerá to na dieťa pod 15 r. Škoda odpovedať

      • RE: Drivery 27.11.2022 | 10:32
        Avatar Nokia3310   Používateľ

        Takže pc ma procesor Intel Pentium.Grafická karta je integrovaná v cpu.Pc má windows 7.Je skladaný.Disk je HDD a má okolo 400gb.

        Ten OS Ubuntu som chcel nabootovat z usb.Najprv som si urobil bootovatelni usb dal tam ubuntu extrahoval ho na usb a vložil ho do PC.

        • RE: Drivery 27.11.2022 | 11:29
          Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

          Ešte raz. Ako si vytvoril to bootovateľné USB a čo sa objavilo na obrazovke pri pokuse o nabootovanie? My na tvoju obrazovku nevidíme a preto to musíš popísať dostatočne presne. Je možné, že nemáš dobre urobené to Live USB.

          • RE: Drivery 27.11.2022 | 13:56
            Avatar Nokia3310   Používateľ

            Tak už nič zistil som že mi umrel hard disk

    • RE: Drivery 27.11.2022 | 15:55
      Avatar radoKE   Používateľ

      Obávam sa že žiadne novšie distro nerozbehne. Pred časom som riešil staré pc s pentiom a ak dobre pamatám tak posledné jadro ktoré bolo ochotné s fosíliou komunikovať bolo 4.15.dačo.