USB distro

Sekcia: Hardware a Drivery 21.01.2023 | 10:12
Avatar palo73 suse 10.1,MDK.KUBUNTU  Používateľ

Mam NB HP nic vykonne dal som don SSD disk 8gb ram je to tusim amd puma,bezne na tom ficim s mint no zvazujem este daco mensie a rychlejsie na USB si dat ,problemom u mint je ze je tam velka odozva a net je pomaly ide slahnut doteraz som nekapol kde je chyba.cize by som mozno potom presiel aj z toho mint na usb distro,cize nieco komplexnejsie rychle cize nenarocne na HW.

    • RE: USB distro 21.01.2023 | 12:48
      Avatar menom   Používateľ
      cize by som mozno potom presiel aj z toho mint na usb distro

      Nad tým sa neoplatí ani uvažovať, nech bude pichnuté v USB hocijaké zariadenie nepôjde ten systém rýchlejšie ako z vstavaného SSD.

      cize nieco komplexnejsie rychle cize nenarocne na HW

      Nájsť ľahší systém a uľaviť HW, to by mohlo pomôcť.

      .

    • RE: USB distro 21.01.2023 | 13:08
      Avatar palo73 suse 10.1,MDK.KUBUNTU  Používateľ

      Najprv to chcem odskusat na usb a potom hodit na disk

    • RE: USB distro 21.01.2023 | 13:59
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      Vyskúšaj Manjaro s XFCE. Ak si trúfneš, môžeš priamo skúsiť aj Arch linux, potom si tam môžeš nainštalovať iba úplné jadro a pár používaných programov. To ti pôjde naozaj rýchlo, avšak to nie je nič pre neskúseného užívateľa, pretože presne musíš vedieť čo robíš a čo s čím súvisí.

    • RE: USB distro 21.01.2023 | 21:08
      Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

      Palo, moja osobna skusenost ti mozno pomoze, mozno nie, vyskusaj.

      Mam starsi mini ntb /netbook/ MSI s procesorom Intel Atom 64 bit a s 2 GB RAM, teda tiez nic moc. Povodne s Windows a neskor s LM xfce uz celkom fajn, dobry pomocnik na cestach. Od decembrovej Trafacky tam mam wattOS, ktory je lahsi od LM, a ano, netbook je pekne svizny a rychlejsi, mam ho celkom rad. Naviac, pre vylepsenie starych strojov vynakladat dalsie prachy, tak najprv by som vyskusal lahsi moderny softver zadarmo.

      • RE: USB distro 21.01.2023 | 21:11
        Avatar palo73 suse 10.1,MDK.KUBUNTU  Používateľ

        ahoj vdaka skusim vdaka za tip

      • RE: USB distro 22.01.2023 | 11:30
        Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

        Teraz pozeram, ze SSD + 8GB RAM s 2-4 jadrovou Pumou, tak na tej masine ti musi ficat bleskem kazda, mne znama, Linux distribucia.

    • RE: USB distro 21.01.2023 | 23:03
      Avatar gejza ubuntu MATE  Používateľ

      Najprv to chcem odskusat na usb a potom hodit na disk ...somarina...uz si tu tak dlho,že by si to mohol vediet...a USB kluc neni na instalaciu OS...konstrukčne...vskratke...

      • RE: USB distro 21.01.2023 | 23:10
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        a) Čo je na tom, že si chce odskúšať distro z kľúča? b) A to si ako prišiel na to, že sa z kľúča neinštaluje? Perlíš,,,

      • RE: USB distro 21.01.2023 | 23:17
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Počkaj asi sme sa nerozumeli, tak beriem späť. Myslel si tým inštaláciu na usbčko, nie z usbčka? Live distro na kľúči s perzistenciou na nejaký ten zápis nastavení tak to beriem, ale inštalovať distro na kľúč a ešte si myslieť že pôjde rýchlejšie ako z ssd?

        • RE: USB distro 21.01.2023 | 23:39
          Avatar palo73 suse 10.1,MDK.KUBUNTU  Používateľ

          chlapci mam wattos na kluci a z kluca ho aj instalujem na NB, PRAVE TERAZ, skor ma trapi to gftp a to ze nedokazem dat subory na server pokial ide ide wattos bude to asi fajn presne co som hladal ked si to cele dam dokopy

          • RE: USB distro 22.01.2023 | 00:00
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

            Skús nahodiť FileZilla, gFtp mi príde už dosť zastaralý soft.

    • RE: USB distro 22.01.2023 | 11:28
      Avatar gejza ubuntu MATE  Používateľ

      ...administrátor pavel-sedemdesiattrojka to chce nainštalovat na USB kluč...hoci live tiež beži z USB...

      • RE: USB distro 22.01.2023 | 14:47
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Oki ospravedlňujem sa, asi som si to zle prečítal lebo robím viac vecí naraz.

    • RE: USB distro 22.01.2023 | 12:52
      Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

      mam na USB hodeny antix 22 taktiez z USB mi bezi OMV (OpenMediaVault)

      Pri instalacii na USB treba brat do uvahy ze ide o dost pomale ulozisko.

      Osobne by som sa vyhol comukolvek na Ubuntu.

      Skor Manjaro, mx, antix, Tiny Core Linux, Alpine  alebo Porteus, ten je na to urceny.

      Rovnako som mal na pasivnom radiante SD kartu, tam je to horsie.

      Do or do not. There is to no try.​
    • RE: USB distro 22.01.2023 | 20:27
      Avatar gejza ubuntu MATE  Používateľ

      Oki ospravedlňujem sa,...nemusiš,nič sa nestalo...je to forum na prezentáciu znalosti,a vymenu názorov...

    • RE: USB distro 26.01.2023 | 15:43
      Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ

      Ja by som hladal nejake Portable Linux OS/Distros, tie su urcene na beh z USB abo sd kariet ;)

      Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
      • RE: USB distro 29.01.2023 | 12:53
        Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

        jj navrhol som porteus, ale alpine aj antix idu bez problemu s sd karty / usb.

         

        Do or do not. There is to no try.​