Xiaomi mobil - prosim o tip

Sekcia: Ostatné 04.03.2023 | 10:40
Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

Z dovodu, ze uz potrebujem nahradit moj dvojsimkac Xiaomi Redmi 5A novym typom a teraz po Barcelone, ked vyjdu novinky a klesnu ceny starsich modelov, tak by som Vas poprosil, co si mam vybrat. Sledujem na Heureke pohyb cien jednotlivych mobilov, ale ide mi vylozene o lacny dvojsimkovy model od Xiaomi /na rozdiel od Huawei nie je v nemilosti/, tak do 150 € s min. 4-6/64-128 GB bez velkych narokov na fotografovanie. Termin ma nesuri, ale do juna by som to uz mal rad za sebou. Viem, ze viaceri mate tiez mobil od spominanych Cinanov, v Cechach aj na Slovensku maju svoje ofic. obchody, tak aj preto si myslim, ze by pokracovanie s nimi bolo menej riskantne. Dakujem za ochotu.

    • RE: Xiaomi mobil - prosim o tip 04.03.2023 | 19:03
      Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

      ak xiaomi, asi 10C (4GB/128GB)

      Ale osobne by som skor siel po Realme

      Taky Realme 8 5G DualSIM 4 GB/128 alebo Realme C33 4 GB/128 GB (popripade 4/64)

      Ja som XIaomi opustil (mal som 1,1s, 4x, 5a, 9c) a presiel na Realme 8i

      Do or do not. There is to no try.​
      • RE: Xiaomi mobil - prosim o tip 05.03.2023 | 11:02
        Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

        Vdaka redhawk, uplne by mi stacil Realme 8, dokonca s 5G, takze na par rokov by som bol spokojny. Na heureke je teraz za 171€ najlacnejsi, pred mesiacom bol dokonca len za 158€. S cim mozem ratat do dalsich 2 mesiacov, s narastom ci skor uz poklesom ako kazdy rok na jar po Barcelone.

        A preco, podla teba, skor Realme? Lepsie a dlhsie robia aktualizacie Androidu ako Xiaomi?

        • RE: Xiaomi mobil - prosim o tip 06.03.2023 | 13:16
          Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

          Realme 8 mam, menej bloatwaru, cisty android, odomknuty bootloader.

          Polovicka ma uz rok, ja to mam ako sekundarny. Vykon bez problemu, vydrz bez volania 2-3 dni (bluemail, netbanking, inak len telefonovanie) Nahradil som nim  Xiaomi 10 T, ten mi mrzol, 2x pocas update Androidu mi vymazal nastavenia. Taktiez 10T mi strasne rychlo klesala bateria 

          Tak som vzal Cubot Max 3  a ten mam ako primarny. Vdaka velkej baterke vydrz do 3 dni (1-1,5 dna intenzivneho pouzivania)

          Preto Realme. Inak asi by som si pre seba teraz vzal Pocket 3. Ma totiz 4,5" a uz ma podporu GPS + A-GPS +GLONAS+Galileo+Beidou

          Do or do not. There is to no try.​
        • RE: Xiaomi mobil - prosim o tip 06.03.2023 | 13:30
          Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

          A preco, podla teba, skor Realme? Lepsie a dlhsie robia aktualizacie Androidu ako Xiaomi?

          Skor je menej zapraseny. Co sa tyka podpory asi vsetci podporuju max 2 roky, zvysok uz len bezpecnostne aktualizacie od Google.

          Realme 8i ma dostat Android 13 otazne je ci dostane.

          Ako Xiaomi 5A s3GB ram sa stale da pouzit s alternativnym fw. Problem moze byt s bateriou. Ja mam Xiaomi 4X ako zalozny (smarthome ovladanie + hrajkanie sa (Debian s XFCE)) stale bateria dost (4100mA) vid screen

          Do or do not. There is to no try.​
          • RE: Xiaomi mobil - prosim o tip 06.03.2023 | 13:39
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

            Xiaomi 4X mi strašne dlho vydržal, ale ku koncu už chcel umrieť a foťák fotil pri slabšom svetle ako lepšia kalkulačka :-) Niekoľko rokov bez škrabanca s Nillkin krytom a potom jeden nešťastný pád zo stola na roh mobilu a odniesol si to displej.

            • RE: Xiaomi mobil - prosim o tip 03.06.2023 | 06:39
              Avatar laco2 cinamon  Používateľ

              Display?ja som 72 ročný dôchodca,a pretože som ťarbák,tak som si od vianoc vymenil už tretí display na Xiaomi Y70,deti sa mi smiali že to nedokážem-vďaka videám na YT sa to dá-nový display 45€,sada na opravu tuším 12€-firmy berú tuším 70-80€!Takže som moc neušetril,ale za ten "dobrý pocit a vieru v seba to stálo"...!

              • RE: Xiaomi mobil - prosim o tip 03.06.2023 | 19:48
                Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                Mobilu veľa netreba aby si to odniesol displej. Asi týždeň dozadu rovnaký scenár, mobil mi tresol z možno 60 centi skrinky samozrejme rohom na plávačku, našťastie si to odnieslo len krycie sklo.

    • RE: Xiaomi mobil - prosim o tip 08.03.2023 | 14:19
      Avatar palo73 suse 10.1,MDK.KUBUNTU  Používateľ

      Všetky reálne sú s otvoreným bootloaderom?

    • RE: Xiaomi mobil - prosim o tip 08.03.2023 | 14:19
      Avatar palo73 suse 10.1,MDK.KUBUNTU  Používateľ

      Realme

    • RE: Xiaomi mobil - prosim o tip 11.03.2023 | 20:53
      Avatar Slavomír Ubuntu 23.10  Používateľ

      Najviac človek ušetrí peňazí na telefóne, ktorému výrobca garantuje aktualizácie OS aspoň 2 roky. Na Samsungoch, viacero modeloch, človek ušetrí peňazí najviac. Pri kúpe mobilu si je treba hlavne všímať aktualizácie. Aktualizácie sú asi najviac dôležitý parameter

      • RE: Xiaomi mobil - prosim o tip 18.03.2023 | 13:12
        Avatar caopyp   Používateľ

        ja som myslel že najdôležitejším parametrom je procesor pamäť a foťák

        Vieš aký je rozdiel medzi konšpiračnou teóriou a realitou? Asi 2 roky
      • RE: Xiaomi mobil - prosim o tip 20.03.2023 | 04:44
        Avatar sebo Arcolinux+Suse15.3 -Win10  Používateľ

        Kúpil som pred vianočnými sviatkami S21Fe na splátky 56 euro mesačne x10. Aj to Fe bolo drahé .Tie aktualizácie ozaj chodia ako šialene .Samsung tvrdí ze ponúkne android 15! Ide o to či ten telefón vôbec vydrží 3 roky .

    • RE: Xiaomi mobil - prosim o tip 17.03.2023 | 17:23
      Avatar caopyp   Používateľ

      motorola moto g60

      Vieš aký je rozdiel medzi konšpiračnou teóriou a realitou? Asi 2 roky
      • RE: Xiaomi mobil - prosim o tip 19.04.2023 | 09:23
        Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

        Dobry tip, dakujem, teraz v Datacompe v Nitre len za 183€, obnovovacia frekvencia az 120Hz, ale len s A11 a bez 5G a bateria az 6000 mAh /tym aj tazsi/, fotak vraj pre profika, co ja nie som a vela ani nefotim.

        Nasiel som v Datacompe ale Poco M4 5G za 159€, tiez 6/128GB s A12, ale OF 90Hz, bateria 5000 mAh. Procesory neviem posudit a teda sa uz v tom pomaly stracam.

        Plati vzdy, ze Moto ma cisty /cistejsi/ Android?

      • RE: Xiaomi mobil - prosim o tip 19.04.2023 | 20:45
        Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

        Ja som teraz ako zalozny kupil Motorolu G32

         

        Do or do not. There is to no try.​
    • RE: Xiaomi mobil - prosim o tip 01.06.2023 | 12:22
      Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

      Dnes je MDD, tak som si dal pred hod. a pol darcek, a to Motorolu Moto G51 5G. Objavil som akciu v Nay, konkretne znizenie ceny na 130€, kto ma nervy, mozno ze o tyzden to bude za 125, do vypredania zasob. Viem, ze G51 ma uz teraz same nevyhody, najma 4/64 GB, A11, ale vraj uz je pripraveny A12 /uvidim, este 14 dni si mozem pockat/. Plusom je ale 5G a v Nitre vyborne pokrytie od vsetkych operatorov, ale ako digitalny senior uz nie som ochotny cvakat za horuce novinky. Dakujem vsetkym za rady a navigaciu v spleti sucasnych fonov.

      • RE: Xiaomi mobil - prosim o tip 02.06.2023 | 07:31
        Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

        V Nay mi neklamali, hned po nastaveni fonu a vlozeni SIM kariet mi ponuklo aktualizaciu softu na A12. Bude aj A13 pre moje Moto? Dufam, ze kvoli modernejsim sucastiam, aj 5G, ano.

        • RE: Xiaomi mobil - prosim o tip 04.06.2023 | 12:54
          Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

          paradna cena, diky za info. vcera sme kupili polovicke.

          Do or do not. There is to no try.​
          • RE: Xiaomi mobil - prosim o tip 04.06.2023 | 14:22
            Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

            Doteraz som bol v tom, ze ak sledujem denne Heureku, tak si vytipovany model cenove ustrazim. Kdeze, tam je stale najnizsia cena 170€, zrejme taketo akcie su len pre zamestnancov predajni a ich pribuznym ci kamaratom.

            • RE: Xiaomi mobil - prosim o tip 04.06.2023 | 17:36
              Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

              pri prihlaseni do nay mi to dalo 129.99€ cenu. (priloha)

              Ja uprednostnujem alzu, alebo, pri mobiloch a tabletoch, mobilonline.

               

              Do or do not. There is to no try.​
              • RE: Xiaomi mobil - prosim o tip 05.06.2023 | 14:17
                Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

                Iba tam, znizenu cenu v Nay heureka.sk neuvadza, tam aj dnes je najnizsia cena 168,41€ + dopravne.