Rychly systemovy cas

Sekcia: Hardware a Drivery 09.05.2006 | 08:08
Najnaj   Návštevník
Mam problem s Mandrivou 2006. Po nainstalovani mi ide systemovy cas dvakrat tak rychlo ako by mal (za hodinu je tam o dve viac). Takisto aj filmy mi prehrava dvojnasobnou rychlostou. Mam notebook Compaq Presario R4000 s AMD Sempron 3000+ Na nete som nasiel odkaz ako tento problem opravit (http://www.ensode.net/no_timer_check.html) ale ja mam Lilo a nie Grub tak ak vie niekto poradit ako na to dajte pls vediet. Dik
    • Re: Rychly systemovy cas 10.11.2005 | 23:56
      Avatar najnaj Mandriva 2006  Používateľ
      Takze uz mam odpoved. Staci pridat do lila riadok append="noapic" a problem je vyrieseny. Vraj to nie je velmi bezpecne tak uvidim,ci mi nezhori CPU :D
      • Re: Re: Rychly systemovy cas 11.11.2005 | 01:57
        Avatar najnaj Mandriva 2006  Používateľ
        Sice mi to pripada,ze si tu pisem sam so sebou :( ale dobra rada nad zlato. To riesenie je vobec take dobre ako sa zda. Sice cas uz ide dobre, ale za to nejde vobec siet :'( takze sa to neoplati davat
        • Re: Re: Re: Rychly systemovy cas 12.11.2005 | 00:03
          Avatar Marián Ščerbák   Používateľ
          No, nie ste tu až taký osamelý. Včera som akurát písal odpoveď, keď ste si odpovedali :-) Táto voľba vyrieši veľa, toto však asi bez problémov nie :-( V podstate by som na vašom mieste buď skúsil použiť Grub (ak to pôjde bez problémov), alebo si našiel patch, ktorý už je pravdepodobne vonku, alebo by som skúsil použiť iné jadro, ktoré bude robiť čo treba bez debaty :-) Alebo počkal na vydanie opravného balíka s jadrom. Veľa šťastia :-)
    • Re: Rychly systemovy cas 15.11.2005 | 23:42
      Avatar najnaj Mandriva 2006  Používateľ
      No takze definitivne riesenie sice tiez nie je to naj, ale aspon vsetko ide ako ma. Nainstaloval som 64 bit verziu Mandrivy a tam ide vsetko v pohode bez toho aby som cokolvek menil :D
    • Re: Rychly systemovy cas 09.05.2006 | 08:08
      myskyn   Návštevník
      Ahoj.Tiez mam compaq r4000 a mam s nim taky mensi problem.Mozes sa mi ozvat na e-mail. myskyn@orangemail.sk dik.