Použitie android tabletu ako druhej obrazovky

Sekcia: Konfigurácia 21.02 | 00:27
Avatar Donsonsoft Ubuntu  Používateľ

Už 2 dni hľadám riešenie ako použiť android zariadenie ako druhú obrazovku pre Linux (Ubuntu). Duplikovať obrazovku viem prostredníctvom VNC. Na Ubuntu používam program X11vnc a na androide nejaký VNC viewer. Ale o duplikovanie obrazovky mi nejde. Chcem si z tabletu spraviť obrazovku s inou pracovnou plochou...

Skúšal som aj vytvoriť virtuálny monitor cez xrandr. Niečo som aj vytvoril, ale X11vnc pozná len obrazovku s označením "1" (ani 0 ani 2 neexistuje).

x11vnc -display :1

Vo Windowse sa dá použiť program Splashtop Wired XDisplay, ale nenašiel som žiadnu alternatívu pre Linux. Ak by sa našiel niekto, kto už to riešil (a vyriešil :)), budem rád ak mi pomôže.

    • RE: Použitie android tabletu ako druhej obrazovky 21.02 | 00:57
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Ak sa nemýlim tak som dakedy rozširoval plochu o tablet s programom Deskreen (uff majú riadnu reklamu). Skúšal som viac softov a tento v kombinácii s Android apkou fungoval.

    • RE: Použitie android tabletu ako druhej obrazovky 21.02 | 09:37
      Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

      Ako pisal Pavel - Deskreen. Funguje s Sasmsung Galaxy Tab 10, aj Asus Transformers s Android 7.1.

      Skusal som Weylus, tam mi obcas vypadavalo prepojenie

      Co viem, ale existuje VirtScreen, ale nemam otestovany. pod windows je space desk a par dalsich ale tiez som netestoval.

      Do or do not. There is to no try.​
    • RE: Použitie android tabletu ako druhej obrazovky 21.02 | 14:17
      Avatar Donsonsoft Ubuntu  Používateľ

      Deskreen aj Weylus len duplikujú vybranú obrazovku (alebo aplikáciu). To by sa dalo využiť, keby sa mi podarilo vytvoriť virtuálnu obrazovku.

      VirtScreen by bolo riešenie, ktoré hľadám, ale pri pokuse o vytvorenie virtuálnej obrazovky vypíše chybu (appimage verzia). .deb verzia sa ani len nespustila...

      Ešte mi napadlo, že do toho monitora, ktorý mám pripojím z grafiky ešte HDMI kábel, aby si linux myslel, že má zapojené 2 monitory. A je to tak! Chcel som to síce vyriešiť softvérovo, ale hlavné je, že to funguje.

      • RE: Použitie android tabletu ako druhej obrazovky 21.02 | 15:03
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Máš pravdu, už si to presne nepamätám tak som spustil vo Windowse portable verziu Deskreen. Zariadenia musia byť pripojené na rovnakej wifine a máš na výber, či zrkadliť plochu alebo vybrať okno, ktoré bude zobrazené na tablete alebo mobile a nepotrebuješ na to žiadnu apku.

    • RE: Použitie android tabletu ako druhej obrazovky 21.02 | 16:44
      Avatar Donsonsoft Ubuntu  Používateľ

      No, pri Deskreen-e síce nepotrebujem extra apku pre android, ale tá adresa sa stále mení... Používam preto VNC server X11vnc. +som si zjednodušil spúšťanie jeho spúšťanie .desktop file-om

      [Desktop Entry]
      Name=X11vnc - 1280x720
      Exec=sh -c 'notify-send "X11vnc" "zdiela sa 1280x720" && x11vnc -clip 1280x720+0+1080'
      Icon=none
      Terminal=false
      Type=Application
    • RE: Použitie android tabletu ako druhej obrazovky 22.02 | 20:51
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      len doplním že za pár centov sa dá kúpiť hdmi/dp plug co simuluje pripojený monitor

      sám používam v deskreenom

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: Použitie android tabletu ako druhej obrazovky 23.02 | 10:13
        Avatar Donsonsoft Ubuntu  Používateľ

        Áno aj to som si už všimol :). Ďakujem

      • RE: Použitie android tabletu ako druhej obrazovky 10.03 | 07:11
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

        Nestačí xf86-video-dummy?

        • RE: Použitie android tabletu ako druhej obrazovky 11.03 | 10:54
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

          stačí ak funguje, ja som sa stým trápil niekoľko dní neúspešne až mi poštou prišiel ten dummy plug, ktorý nevyžadoval niš

          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: Použitie android tabletu ako druhej obrazovky 11.03 | 19:36
          Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

          mne sa to nikdy nepodarilo rozbehat.

           

          Do or do not. There is to no try.​