zmazany subor /root/x

Sekcia: Ostatné 11.11.2005 | 14:51
Brano2   Návštevník
Nechtiac som zmazal v suse linuxe subor /root/x (bez bodky). Viem ze mal nieco cez 300bajtov. No uz neviem ci bol spustitelny. Ak niekto z Vas ma suse, mozte mi to prosim pozriet, co obsahuje? Linux version 2.6.8-24.18-smp (geeko@buildhost) (gcc version 3.3.4 (pre 3.3.5 20040809))
    • Re: zmazany subor /root/x 10.11.2005 | 19:26
      peter golis   Návštevník
      ak bol dany subor uz prepisany, tak uz pochopitelne nie. inac zavisi od toho akym sposobom bol zmazany. moderne graficke manazery maju implementovanu vlastnost odpadkovy kos znamu z winblows. takze je mozno tam. ak tam nie je, tak je otazka ci sa ho oplati hladat na disku, undelete na linuxe je viac ako zlozite (rovnako aj na ntfs vo windows).
      • Re: Re: zmazany subor /root/x 11.11.2005 | 11:03
        Brano2   Návštevník
        vdaka za odpoved, no viem ze undelete je problematicke, nemazal som to cez x-windows ale z command line. Mna by vsak zaujimalo, ci niekto kto ma SuSE nema tento subor, predpokladam ze je standardnou sucastou distribucie (mozno sa mylim). Bol by to pre mna jednoduchy sposob ako to dat do povodneho stavu.
        • Re: Re: Re: zmazany subor /root/x 11.11.2005 | 14:51
          meno   Návštevník
          no nazdar, tak to si dobre po... ale skus este dat update systemu, mozno to zachranis. ja mam aj suse, ale ziaden subor /root/x nemam ani v inej distribucii som nic take nevidel. viac ako to ze by som ho zmazal by ma trapilo co tam taky nezmyselny subor x robil... pokial ti system ide( pochybujem ze to malo nejaky dopad, jedine taky ako keby si vymazal mozno .bash_history... ) tak sa tym ani nezatazuj a zatazuj sa radsej hladanim toho co tam menovany subor vobec robil a odkial sa tam vzal...