CHUWI NB a Linux

Sekcia: Hardware a Drivery 08.03 | 07:25
Avatar palo73 suse 10.1,MDK.KUBUNTU  Používateľ

Ahojte celkom za fajn ceny sa da ziskat CHUWI NB CHUWI 14.1 Inch HeroBook Pro FHD Screen Intel Celeron N4020 Dual Core UHD Graphics 600 GPU 8GB RAM 256GB SSD Windows 11 Laptop

CENA POD 200E!!! tak mam otazku, ci nahodou sa tam nemoze nieco ukazat ako nekompatibilne s linuxom, prepdokladam,ze ked to stoji na inteli problem by mat by nemal

    • RE: CHUWI NB a Linux 08.03 | 08:04
      Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

      moze byt problem s wifi, inak by mal s linuxom ist v pohode. akurat treba ratat s tym, ze su tam slabe SoC

      Do or do not. There is to no try.​
    • RE: CHUWI NB a Linux 08.03 | 18:02
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Neodporúčam najlacnejšie notebooky, roky dozadu som sem písal že chcem kúpiť jeden lacný UMAX a presviedčali ma, nech kúpim radšej nejaký repas v podobnej cene. Pánové mali pravdu ale ja génius som samozrejme notebook kúpil. Na notebooku začal veľmi skoro odchádzať displej a už sa reklamácie nedožil, vytočil ma tak že som ho rozlámal a pozrel si ho pekne zvnútra. Inak presne ako píše redhawk, môže byť problém s kompatibilitou wifiny, pre tieto prípady mám jednu externú, ktorú pozná každé distro a už sa nedá zohnať.

    • RE: CHUWI NB a Linux 18.03 | 19:59
      Avatar Slavomír Ubuntu 23.10  Používateľ

      Osobne by som uprednostnil CHUWI pred repasovaným notebookom.

      Čo ja mám skúsenosti, tak kupovať na Aliexpresse sa oplatí, ale treba sa tomu rozumieť. Zatiaľ som nemal problém ani s reklamáciami, vrátili mi peniaze, ak bolo treba.

      Na Aliexpresse sú časté tzv. white label firmy. Na ne pozor. On nich by som počítač alebo tablet nekupoval. White label firmy je taká jednorázová firma, ktoré na základe licencie vyrába určitý produkt. Sami zakladatelia firmy majú v úmysle aby firma existovala len krátko (cca jeden až dva roky). Pri white label firmách často ani nie je jasné aký je vlastne názov firmy.

      Rozumné je kupovať len od dôveryhodných firiem, ktoré sú na trhu dlhšie.

      Firma CHUWI sa zdá byť v pohode. Nie je to white label „jednorázovka“.
      Na Aliexprese nájdete CHUWI Official Store, CHUWI France Official Store.
      To je jasný dôkaz, že neide o špekulatívnu, krátkodobú pofidérnu firmu, ale riadnu značku

      Pavel tu spomína notebook od UMAX. Firmu s uvedeným názvom v Aliexpresse ani nenájdem. Jednalo sa o špekulatívnu krátkodobú white label firmu.

       

      • RE: CHUWI NB a Linux 20.03 | 01:17
        Avatar paldopice   Používateľ

        Pavel tu spomína notebook od UMAX. Firmu s uvedeným názvom v Aliexpresse ani nenájdem. Jednalo sa o špekulatívnu krátkodobú white label firmu.

         

        https://www.youtube.com/watch?v=kXf3wx5nPXU&t=225s

         

        Tak ste poculi Slavomira: firma UMAX neexistuje, je to len spekulativna white label firma... Lebo ju nenasiel na aliexprese...

      • RE: CHUWI NB a Linux 20.03 | 11:23
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Zaujímavé, hlavne že UMAX produkty sa stále bežne predávajú na eshopoch ako Alza, Mall...

      • RE: CHUWI NB a Linux 25.03 | 07:36
        Avatar redhawk1975 Windows 11 nonsystemd edition  Používateľ

        po mojich skusenostiach s aliku len drobnosti.

        urcite nie notebook

        Do or do not. There is to no try.​
        • RE: CHUWI NB a Linux 26.03 | 19:16
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

          ja síce mám s ali dobre skúsenosti ale viac ako 50€ by som im nedal (za produkt) aj to je už na hrane

          kabel, jasne, dock za 20€ v pohode, auticko na dialkove za 30€ mozno, ale NTB asi tiez nie

          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment