IBM ThinkPad 390 vs. Linux

Sekcia: Ostatné 13.11.2005 | 18:37
Frozen   Návštevník
mam notas IBM ThinkPad 390 konfiguracia: P 233mhz, 64MB ram, 1MB graf karta, CD-rom atd... potrebujem poradit aku distibuciu linuxu by som vedel rozbehnut na tomto notase.. btw: skusal som Damn Small Linux ale jeho prostrediu BlackBox vadi ze je moj notas IBM Thinkpad takze sa stava to ze pri restartnuti mi notas zamrzne.. takze poziadavky su asi taketo: nesmie mat KDE ani Gnome (koli malej ramke), nesmie mat BlackBox ktoremu vadia IBM notasi.. keby mala nejake distro bud Xfce alebo AfterStep.. dakujem vopred za vase rady
    • Re: IBM ThinkPad 390 vs. Linux 10.11.2005 | 15:31
      Samuel Cengel   Návštevník
      teraz skusam na ibm thinkap 600e Arch linux a bezi dobre 400mHz 288ram 2,5mb grafika jadro instalacne 2.6.10-3 xorg a fluxbox opera atd islo aj so 64mb ram. Arch je dobra volba.
    • Re: IBM ThinkPad 390 vs. Linux 10.11.2005 | 19:34
      peter golis   Návštevník
      blackbox je okenny manager a je mu jedno ci bezi na ibm notase, macintoshi alebo na niecom inom. pre vyber distribucie odporucim http://distrowatch.com/ a dat si vyhladat old computers.
      • Re: Re: IBM ThinkPad 390 vs. Linux 10.11.2005 | 20:28
        Avatar Samuel Cengel <b>Archlinux</b>  Používateľ
        vidis, ten blacbox som si vobec neuvedomil, ze preco by nemal bezat, ked mne fluxbox bezi uplne bez problemov
        • Re: Re: Re: IBM ThinkPad 390 vs. Linux 11.11.2005 | 13:55
          Frozen   Návštevník
          mne ten BlackBox funguje.. Damn Small Linux pouziva knoppix s BlackBox desktopom.. lenze niektore distibucie nefunguju poriadne na IBM TnikPad seriach a preto je vo vecsine distribucii v bootovacom menu prikaz "floppy=thinkpad" ktory ma opravovat chybu podpory.. lenze napr d DSLinuxe tento prikaz nieje takze BlackBox blbne... konkretne tak ze pri restarte alebo vypnuti notasa sa neulozia data v linuxe a cely linux zamrzne... preto potrebujem distribuciu ktora bud obsahuje tento prikaz alebo distribuciu ktora pouziva iny desktop "Xfce, Icewm, AftherStep"
      • Re: IBM ThinkPad 390 vs. Linux 10.11.2005 | 20:29
        Frozen   Návštevník
        diki hosi dakujeeem za rady :)
        • Re: Re: IBM ThinkPad 390 vs. Linux 11.11.2005 | 14:05
          Samuel Cengel   Návštevník
          pozri desktop si mozes nainstalovat, aky chces ty, daj si Arch, nainstaluj si iba base a baliky na pripojenie do netu a potom si nainstalujes xorg fluxbox gnome kde blackbox xfce....co len chces alebo si vyber ine distro, kde nainstalujes base a potom na to hodis xka a winmanager podla tvojho gusta a dalsie aplikacie
          • Re: Re: Re: IBM ThinkPad 390 vs. Linux 12.11.2005 | 22:42
            Frozen   Návštevník
            to je tiez riesenie az na to ze ja sa moc v linuxe nevyznam.. teda moc ho neovladam co sa tyka prikazov.. :((( a instalovanie pod linuxom v terminale je pre mna este maturita :)) preto som cel aby ste mi poradili nejaku distribuciu... teraz som skusal Puppy linux.. funguje celkom dobre az na to ze mam dost velky problem ho nainstalovat do notasa ale skusim sa s tym este popasovat :)
            • Re: Re: Re: Re: IBM ThinkPad 390 vs. Linux 12.11.2005 | 23:06
              Avatar Samuel Cengel <b>Archlinux</b>  Používateľ
              Pozri vela distier, ktore su nie narocne a su mensie, ako napr. slackware, arch a kopa dalsich maju uz na instalacnom cd x-server aj winmanager, arch ma na instale xorg, blackbox, xfce som tam videl, takze kludne si to mozes nainstalovat uz pri instalacii, len to potom nebudes mat v najnovsich verziach. A co sa tyka obtiaznosti, ver mi, ze ked si das nieco tazsie, naucis sa omnoho viac, ako ked zvolis nieco, co ide odklikat.
              • Re: Re: Re: Re: Re: IBM ThinkPad 390 vs. Linux 13.11.2005 | 15:09
                Frozen   Návštevník
                viem ze potom ked si zvolim napr. Fluxbox tak to nebudem mat s najnovsimi vecami ale co uz ked mam na notase len 64MB Ram a spustit KDE alebo Gnome je nerealne pri takejto ramke... a zohnat staru ramku aspon 128MB do stareho notasa je vecsi problem ako vyhrat sportku.. vcera som stiahol Damn Small Linux 2.0RC2 a ta uz obsahuje aj JWM a FluxBox.. takze to otestujem ci aj toto bude zamrzat pri restarte alebo nie.. ale myslim ze ano pretoze je to chyba nekomatibility Knoppixu s ktoreho DSLinux vychadza..
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: IBM ThinkPad 390 vs. Linux 13.11.2005 | 15:18
                  Avatar Samuel Cengel <b>Archlinux</b>  Používateľ
                  ak chces tak sa pozri na www.archlinux.org v sekcii Download, malo by byt dostupne iso pre Arch linux 0.7.1 noodle, tam by mali byt dost nove verzie xorg aj ostatnych veci a bezalo mi to aj pri 64mb ram.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: IBM ThinkPad 390 vs. L 13.11.2005 | 18:37
                    Frozen   Návštevník
                    diki.. mrknem sa na to..