Našiel už niekto? (mp3 SUSE 10)again

Sekcia: Konfigurácia 02.01.2006 | 10:28
dobinko   Návštevník
Ahoj. nekamenujte že znovu je to tu, ale popravde som čakal kým už niekto príde s návrhom ktorý potvrdia všetci že to vážne ide. Mám namysli známu podporu mp3 a divx súborov v Linuxe Open Suse 10. Druhá vec, potrebujem (ak treba niečo stiahnuť-asi určite) len akýsi zoznam súborov ktorý potrebujem stiahnuť aby to šlapalo, poprípade nejaký návod. Dúfam že sa tu niekto nájde kto to vyriešil, inak som nútený ostať pri oknách kde tento problem samozrejme nieje....vieme prečo.... ps: ocenujem ked mi nebudete písať že mám použiť internet a Yast...lebo internet nemám, takže všetko potrebné som nútený robiť cez WinXP. Dúfam že som sa nesekol v ničom. Posledná vec. Skúste mi to popísať vy sami, pretože už som prešiel tolko linkov, že tam to je a tam to je a pritom som mal z toho len akýsi guláš bez mäsa so špenátom...domyslíme si.... Dakujem Vám ešte raz....
    • Re: Našiel už niekto? (mp3 SUSE 10)again 14.11.2005 | 17:35
      mlp   Návštevník
      sice nevim presne co chces, ale kodek lame je i v linuxu a na divx a podobne je mplayer , xine , kplayer, kaffeine atd.. ja s nema nemam problem.... http://www.mplayerhq.hu tam najdes ke stazeni i vsechny kodeky, ty si pak rozbal (nejcasteji do /usr/lib/win32 ) a pak v prehravacich jen urcis cestu, kde je mas....
      • Re: Re: Našiel už niekto? (mp3 SUSE 10)again 14.11.2005 | 17:51
        dobinko   Návštevník
        Toto sap píše lahko...to je čo tu nechcem....lebo to NEJDE. Ved niesom blbý ale nejde to. Skúšal som šlahnúť w32codecall a všelijaké iné winkodeky a nič. a cesty mám i v xine a inde nastavené na /usr/local/lib/win32 popríp. /usr/lib/win32 a kodeky samoška teiž tam. ps: skús si kuknúť či máš SUSE OS 10 a potom skús znovu poradiť. Vdaka...ps: sorry za nervozitu ale proste to naštve...
        • Re: Re: Re: Našiel už niekto? (mp3 SUSE 10)again 14.11.2005 | 18:45
          mlp   Návštevník
          ne ja pouzivam slackware 10.1 / mandrak ani suse mi nevyhovovali ani dalsi rpm-kove distribuce (sory, ale mozna ze prave proto nemam ty problemy:) no flame
    • Re: Našiel už niekto? (mp3 SUSE 10)again 14.11.2005 | 17:41
      pepo   Návštevník
      PRIPAJAM SA. JE KOPEC VECI POPISANYCH AKO ROZBEHAT MP3 POD SUSE, ALE BUD NEMAM NET, ALEBO MI NIC CO NAJDEM NEFUNGUJE. PS: 1. Ak hodim kodeky do adresara win32, povedzte mi ako prinutim amarok aby ich pouzival? Lebo ich zjavne nepouziva! 2. Mam lame, ale ani pri nom neviem napr. amarok prinitit aby ho pouzival! Proste vas tiez prosim o konkretne subory ktore stiahnem aby mi to slo. A by to aj fungovalo :/ Vdaka :)
      • Re: Re: Našiel už niekto? (mp3 SUSE 10)again 14.11.2005 | 17:49
        mlp   Návštevník
        ja mam u amaroku /nastaveni/zvuk .. roletka-zvukovy system nastaveno: xine (to se mi snad nastavilo automaticky, protoze jsem s tim nic nedelal) a v xine mam normalne v nastaveni u karty gui-uroven nastaveni -expert a karta decoder -obe polozky /usr/lib/win32 ....tam mam kodeky stazene z mplayerhq.hu
        • Re: Re: Re: Našiel už niekto? (mp3 SUSE 10)again 14.11.2005 | 18:58
          d   Návštevník
          http://www.thejemreport.com/mambo/content/view/178/42/ hod ockom tu...
        • Re: Re: Re: Našiel už niekto? (mp3 SUSE 10)again 14.11.2005 | 18:59
          max   Návštevník
          cambuca.ldhs.cetuc.puc-rio.br tam stiahni : w32 codec libxine1 i586 rpm libdvdcss 1.2.8-2.network.i386.rpm postupne nainštaluj cez yast.potom naštartuj kaffein alebo xine a malo by ti prehrávať všetky formáty. v amaroku si nastav xine engine.
          • Re: Re: Re: Re: Našiel už niekto? (mp3 SUSE 10)aga 16.11.2005 | 12:28
            Avatar dobinko Slackware 10.2, Ubuntu 5.10, G  Používateľ
            Hodil som codecpack32all, nainštaloval xine-lib od guru-a a skompiloval amarok, xmms, i xine s -gui. IDE TO. I mp3 i filmy.....try too. ps: Kompilácia tých aplikácii bola len pre mna, dôležitá, ked si tam tie knižnice dáte aj s codekmi tak nemusíte sa trepať s kompiláciou.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Našiel už niekto? (mp3 SUSE 10 16.11.2005 | 20:36
              mlp   Návštevník
              tak vida, ze to jde , ale s vetsi namahou ....zkuste i jine distribuce :) (ja bych doporucil zakladni distribuce ...slackware,debian,gentoo ,trebaze nevypadaji po instalaci tak načančaně )
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Našiel už niekto? (mp3 SUS 18.11.2005 | 14:10
                Avatar dobinko Slackware 10.2, Ubuntu 5.10, G  Používateľ
                nie nie...Linux SusE 10 je pre mna the best....popravde i vždy bol....i ked som skúsim Mandrivu ale SuSE je proste mne friendly...ps ale toto nieje téma ktorú som začal. Vdaka.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Našiel už niekto? (mp3 18.11.2005 | 14:18
                  Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
                  a co takto sa spytat na fore pre usse alebo open suse ?
                  A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.
    • Re: Našiel už niekto? (mp3 SUSE 10)again 18.11.2005 | 16:35
      Avatar zeropoint pozri info o mne  Používateľ
      no neviem ako ostatnym ale ja mam suse10nu a ako sa nainstalovala tak mi spieva aj pozeram dvd na nej (so szvukom) takze neviem... hmmmm mozno to nebude codecom...
      • Re: Re: Našiel už niekto? (mp3 SUSE 10)again 18.11.2005 | 19:56
        Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
        :)
        A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.
      • Re: Re: Našiel už niekto? (mp3 SUSE 10)again 22.11.2005 | 14:22
        Jojo   Návštevník
        pozeras DVD ? Licencne dohody neumoznuju prehravanie DVD a potrebne codecs nemozu byt v boxe...mp3 su problematicke, stale sa menia licencie a mp3 patria do "sedej zony" ale v "banshee" playeri by nikto nemal mat problemy s prehravanim mp3
        • Re: Re: Re: Našiel už niekto? (mp3 SUSE 10)again 23.11.2005 | 16:36
          Avatar zeropoint pozri info o mne  Používateľ
          o suse instalacii kde som nemal problem s prehravanim dvd a mp3 chcem povedat ze bola instalovana s DVD co som mal od kolegu .... on to dvd urobil z installacnych cd veci sa maju tak ze som mu to dvd vratil a zreinstaloval masinku s tych niekolkych cd a uz to neprehrava takze pocitam ze to dvd co kolega urobil tak v nom asi nejako pridal tieto potrebne balicky... ;-((( no skoda ze je na dovolenke sa ho teraz nemozem povypytovat kurna... ;-(((( ale dam vediet ked sa vrati ....
          • Re: Re: Re: Re: Našiel už niekto? (mp3 SUSE 10)aga 23.11.2005 | 16:42
            Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
            mhm... nie je to DVD, oficialna verzia SuSE 10? nie OpenSuSE.
            Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
            • Re: Re: Re: Re: Re: Našiel už niekto? (mp3 SUSE 10 23.11.2005 | 21:50
              trebor   Návštevník
              Zdravím všetko je tu: http://www.opensuse.org/YaST_package_repository http://portal.suse.cz/node/694 z licenčných dôvodov treba inštalovať komplet nové balíčky z Pacmana. Xine, Mplayer, K3b s podporou Mp3 myslim žee to balíček MAD***, transcode atď. Čo sa týka internetu cez Win, stiahnuť celý pacman niekde na disk (CD, DVD) a inštalovať. mimo tému: po 5 rokoch Mandrake (Mandriva) používam 1 1 mesiac Suse 10 EVAL- som spokojný. trebor: www.treborplus.net
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Našiel už niekto? (mp3 SUS 02.01.2006 | 10:28
                marfus   Návštevník
                http://www.openportal.sk/modules.php?name=News&file=article&sid=4