nejak mi nechce ist siet a net. poradi mi niekto?

Sekcia: Konfigurácia 18.11.2005 | 22:56
Buddyboj   Návštevník
Mam mikrovlnku cez sietovku. Ked som si pred mesiacom nainstaloval linux Mandriva 2005LE - vtedy mi po starte krasen slapal net aj vsetko. Potom moj poskytovatel netu vypol nachvilku a u mna sa v linuxe nepodarilo pripojit sa spat. vo win mi slape vsetko ok. skusal som nastavovat v linuxe- ale nejak mi to chce nastartovat. vedel by mi niekto helfnut?
    • Re: nejak mi nechce ist siet a net. poradi mi niek 18.11.2005 | 20:08
      Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
      hmmmmm vcera pisal kod v gtkmm a nejde mi tam jedna vec skompilovat poradi mi niekto ? Odpoviem si sam ;) Nie lebo nikto nevie co presne som tam robil nemyslis ? a co takto ? siet nastavujes cez dhcp alebo manualne ? je tam proxy alebo nieje ? aku mas sietovku (mas modul naloooodovany jadre alebo nie ?)? Toto je asi vsetko co man treba vediet aby sme ti snad mohli pomoct :)
      A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.
      • Re: Re: nejak mi nechce ist siet a net. poradi mi 18.11.2005 | 20:16
        Buddyboj   Návštevník
        no skusal som manualne aj cez dhcp. sietovku mam na doske ASUS a7n8x-e deluxe. proxy tam nieje.
        • Re: Re: Re: nejak mi nechce ist siet a net. poradi 18.11.2005 | 20:43
          Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
          skusal som aj aj :) hmmmm a vo win$ ako nastavujes ? co ? treba zistit ;) presne parametre ;) a googlit sa mi nechce takze pls zadaj v konzole "/sbin/lspci | grep Eth" a daj sem vystup ;)
          A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.
          • Re: Re: Re: Re: nejak mi nechce ist siet a net. po 18.11.2005 | 20:47
            Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
            popripade este ;) "/sbin/lspci | grep Net" :)
            A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.
            • Re: Re: Re: Re: Re: nejak mi nechce ist siet a net 18.11.2005 | 21:15
              Buddyboj   Návštevník
              no to predosle tam nejak nie je. nie je tam ani "lspci" sietovku mam nForce2 MCP Networking Adapter
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: nejak mi nechce ist siet a 18.11.2005 | 21:41
                Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
                hmmm totok bude takze ;). Ok napis ako root "dmesg | grep eth" ak ti uz toto nepojde tak neviem ;) a to nastavenie siete ? vo windows chod do run command tam napis cmd alebo vo win98 command ;) a zadaj tam prikaz ipconfig a daj sem vystup ;)
                A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nejak mi nechce ist si 18.11.2005 | 21:47
                  Buddyboj   Návštevník
                  nemas nahodou icq?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nejak mi nechce ist si 18.11.2005 | 22:06
                  Buddyboj   Návštevník
                  inac vypisuje tam toho vela. neviem co by si potreboval je tam : adresa ip, maska, brana...
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nejak mi nechce is 18.11.2005 | 22:08
                    Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
                    kde tam toho vela vypisuje ? a icq len tak nedavam ;) ? dmesg ? ja som ti dal !!!!"dmesg | grep eth"!!!!! a ano vsetky potrebne informacie i sieti ;) ip, maska, brana a dns ;)
                    A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nejak mi nechc 18.11.2005 | 22:20
                      Buddyboj   Návštevník
                      no ked dam ipconcig- tak tam je vela toho. to icq som chcel len aby to bolo jednoduhsie. ale mne to je jedno(inac moje je 316708634- keby si rozmyslel) DNS real-net.sk ip je 10.200.3.63-to je adresa v sieti maska 255.255.0.0 brana 10.200.254.254
    • Re: nejak mi nechce ist siet a net. poradi mi niek 18.11.2005 | 22:56
      Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
      ako root napis : ifconfig eth0 10.200.3.63 netmask 255.255.0.0 route add default gw 10.200.254.254 echo "nameserver 213.215.76.246" >> /etc/resolv.conf a potom skus ping nieco
      A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.