Pomooc!!!!

Sekcia: Hardware a Drivery 19.11.2005 | 23:00
Avatar plavno mandrake  Používateľ
Po dvoch rokoch kazenia si nervov s W-XP som sa rozhodol pre Linux. Mam ho par dni ale neviem sa pripojit k netu inak som spokojny(zatial). Mam mikrovlnku a neviem to spojazdnit. Ak by mi vedel niekto popisat postup budem vdacny. Net potrebujem na pracu a pokial sa nepripojim musim sa vratit k XP a to uz asi nechcem. Ondrej (videl som ze tu uz jeden Ondrej je tak som vas nechcel pliest takze plavno)
    • Re: Pomooc!!!! 19.11.2005 | 12:55
      puco   Návštevník
      No napisem aspom aku distribuciu mam. Ale inak toto funguje vsade: v konsole napis ifconfig eth0 [IP adresa] netmask [netmask] up a potom este route add default gw [IP adresa brany]. Viac sa dozvies v man ifconfig a man route. Navrhujem ti si stiahnut napr. Linux dokumentacny projekt (je to tu v sekcii Informacne zdroje) a tam sa dozvies vela veci.
    • Re: Pomooc!!!! 19.11.2005 | 12:56
      Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
      ach jaj a zase :) a ja mam doma zlaty kanon a tiez ho neviem rozchodit pomoze mi niekto ? Nie :) PS : popiste presne typ pripojenia !!!
      A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.
      • Re: Re: Pomooc!!!! 19.11.2005 | 13:30
        Avatar plavno mandrake  Používateľ
        Typ? No nateraz viem ze je to mikrovlnka ktoru mam na streche
        • Re: Re: Re: Pomooc!!!! 19.11.2005 | 15:08
          peter golis   Návštevník
          hm, mas na streche mikrovlnku a do pocitaca ti vedie kabel ukonceny konektorom RJ45, a straca sa v sietovej karte? alebo mas v pocitaci wifi kartu a antena je na streche? aku mas linuxovu distribuciu? je nainstalovana alebo je to len live cd? bez tychto (a dalsich) informacii nikto nedokaze poradit. bez nich je to skutocne otazka typu: nejde mi klimatizacia v aute. tankujem uni95. co mam robit? odpoved typu chod do servisu asi nie je ta prava;-)
          • Re: Re: Re: Re: Pomooc!!!! 19.11.2005 | 21:40
            Avatar plavno mandrake  Používateľ
            Distribucia: Ak dobre rozumiem otazke tak: Mandrakelinuxe 2005. Je normalne nainstalovana ako OS a XP som uplne vyhodil. Kabel mi konci v sietovej karte v nootbuku. PS: Som PC nevzdelanec takze rozumiem lopatistickej PC reci! :-) AAAle snazim sa!! Najhorsie je ze v mojom okoli neviem zohnat nikoho kto robi s Linuxom!!!
            • Re: Re: Re: Re: Re: Pomooc!!!! 19.11.2005 | 21:44
              Avatar plavno mandrake  Používateľ
              Vidis ze ani notebook neviem napisat spravne... :-)
            • Re: Re: Re: Re: Re: Pomooc!!!! 19.11.2005 | 21:54
              peter golis   Návštevník
              takze teraz staci uz iba nastavit spravne siet. ak sa jedna o DHCP, tak je to uplne trivialne. ak sa jedna o staticku adresu, tak je to tiez trivialne, aln clovek musi mat tie ciselka (IP Adresy brany, dns servra,...) vies ako to bolo nastavene predtym?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pomooc!!!! 19.11.2005 | 21:58
                Avatar plavno mandrake  Používateľ
                Viem ako to bolo nastavene na XP a vlastne teraz pisem z ineho compu cez tu istu antenu. Viem aj IP aj secky tie cisla
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pomooc!!!! 19.11.2005 | 22:17
                  peter golis   Návštevník
                  takze mas vsetky tie cisla. takze si mal staticke adresy. ak si dobre spominam, tak mas mandrake/mandriva linux. to by sa malo dat nastavit aj v mandrake control center.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pomooc!!!! 19.11.2005 | 22:17
                  Toudy   Návštevník
                  Tak ich sem napis a mi to dame dokopy a povieme ti co mas urobit/napisat do konzoly..
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pomooc!!!! 19.11.2005 | 22:28
                    Avatar plavno mandrake  Používateľ
                    IP: 192... Maska: 255.... Vých. brána: 192... uprednost. server: 62... náhradný srv. : 195... To viem len neviem kde to mam vlozit. tam kde sa to vlozit dalo to nepomohlo. asi som nenastavil vsetko. Isiel som: kontrol. centrum mandrake-siet a internet-správa pripojeni-TCP/IP, protokol staticka. Vlozil som tam IP,Masku a Vých.branu. potvrdil ale nefunguje to!!
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pomooc!!!! 19.11.2005 | 23:00
                      Avatar plavno mandrake  Používateľ
                      Chlapci dik za snahu pomoct. Uz pisem s pripojenym linuxom. Bol nakoniec problem v nenacitanej sietovke nie v nastaveniach tie som mal dobre. Este raz dik. Ondrej plavno