instalcia + zvuk

Sekcia: Ostatné 19.11.2005 | 23:24
zuzana   Návštevník
ahojte, no celkom dobre s mi podaril nainstalovat linux, aj sietovku mam funkcnu, j internet ide. len mam taky mensie problemy, snazim sa nainstalovat bittorent a spustit, ale nedari sa. a zvuk tiez nemam. ako sa to da spravit???v linuxe som uuuplny zaciatocnik
    • Re: instalcia zvuk 19.11.2005 | 20:18
      uff   Návštevník
      A co mas konkretne nainstalovane? Bez dalsich informacii sa neda radit
    • Re: instalcia zvuk 19.11.2005 | 20:19
      Avatar Samuel Cengel <b>Archlinux</b>  Používateľ
      treba napisat aka je to distribucia, aka je to zvukova karta, ci je nainstalovana alsa, ci je nainstalovany nejaky program na nastavenie kanalov (alasamixer alebo iny), lebo zvuk po instalacii byva ztlmeny, takze ho treba v nejakom programe nastavit, ak samozrejme zvukova karta funguje, ako ma, co sa tyka bittorentu v tom sa az tak nevyznam, ale asi bude potreba mat nainstalovanu java a podobne. treba to trochu upresnit, lebo ani clovek, co vie v linuxe chodit, nie je Tereza, co poradi z krystalovej gule (za peniaze a vacsinou su to somariny) :-)
      • Re: Re: instalcia zvuk 19.11.2005 | 21:13
        zuzana   Návštevník
        no tak je to redhut 9, nic viac ti moc neviem povedat, bo som tam este nic neinstalovala, lebo ani neviem ako. vcera som to tam naistalovala, ze sa cosi mozno naucim, ale akosi som sa preratala,
        • Re: Re: Re: instalcia zvuk 19.11.2005 | 21:32
          Avatar Samuel Cengel <b>Archlinux</b>  Používateľ
          No pokial je to nejaky novy pocitac, teda taky, ktory este v tejto dobe je slusny, dal by som tam nejake ine distro, ak sa chces ucit, co tak skusit nejaku mandrivu, suse, fedoru alebo nejake to klikacie distierko, ale nevravim, ze redhat je zly, no asi ak sa chces ucit a zvolis trebars z tych, co som ti napisal, bude vela ludi vediet poradit, lebo su velmi rozsirene a pre zaciatocnika velmi dobre (aby si sa nedopracovala k tomu, ze sa vela nenaucis a iba budes nadavat na to, ze linux je shit).
          • Re: Re: Re: Re: instalcia zvuk 19.11.2005 | 23:24
            Avatar Samuel Cengel <b>Archlinux</b>  Používateľ
            Inak Zuzana, keby si sa fakt nevedela rozhodnut pre to, ktore distro, tak tu je napisane clanok aku distribuciu si vybrat, je sice stary, ale hlavne crty zachytava alebo pripadne na nete pohladat clanky v slovencine o mandrive, suse alebo fedore a porovnat si vyhody a nevyhody. Pripadne zostan pri tom redhate a uc sa na nom.