Knoppix,Realtek 8180,Ndiswrapper

Sekcia: Hardware a Drivery 03.12.2005 | 10:44
amater   Návštevník
Ahoj. Mam distro KNOPPIX PCRevue edition. Toto ma uz integrovany ndiswrapper. Mam wlan kartu pci ,s chipom Realtek 8180. Ked do ndiswrapper natiahnem win. ovladac pre tuto kartu ,tak karta nepracuje. Ovladac som natiahol cez menu- konfigurovat ndiswrapper- zadanie umiestnenia inf suboru. Sice viem ze ta karta nieje nic moc ,ale zas myslim ze linux ju zvladne len mu to treba spravne predlozit. Kto ma s tymto skusenosti ,prosim nieco poradte.
    • Re: Knoppix,Realtek 8180,Ndiswrapper 20.11.2005 | 15:45
      Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
      no ja som raz tutok kartu mal :) a v gentoo mi chodila normalne cez ndiswrapper ;) takze treba zistit co tam nejde ;) napr. davat spravny ovladac do ndiswrapperu ? naloadujeho spravne ? ? ? ? ?.Husta linka http://ndiswrapper.sourceforge.net/mediawiki/index.php/Main_Page:)
      A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.
      • Re: Re: Knoppix,Realtek 8180,Ndiswrapper 21.11.2005 | 09:16
        amater   Návštevník
        Vdaka za ten link. Skusal som pouzit rozne verzie win. driveru(98 az XP) ,vyskusal som 4 verzie ,ale vzdy mi to vypise : "...perhaps ...most not working your driver" Ked zadam ndiswrapper -l ,tak vypise ze driver je naloadovany. Chcel by som vediet ci nejake distro tieto karty detekuje.
        • Re: Re: Re: Knoppix,Realtek 8180,Ndiswrapper 21.11.2005 | 10:45
          Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
          co distro ja distro ?
          A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.
          • Re: Re: Re: Re: Knoppix,Realtek 8180,Ndiswrapper 21.11.2005 | 14:05
            amater   Návštevník
            No hej ,vlastne disro-ale spravit si to neviem. Ale to je dobry napad ,keby niekto zobral napr. DAMNSMALL a upravil ho tak aby poznalo chip 8180...
            • Re: Re: Re: Re: Re: Knoppix,Realtek 8180,Ndiswrapp 24.11.2005 | 11:15
              amater   Návštevník
              Kedze v tom Knoppixe sa to nedarilo ,tak som to skusil v Damnsmall(DSL) ,tam sa to pekne nahralo ,ale zatial led neblika. Zatial jedine distro ,kde sa podarilo driver spravne nahrat. root@box:~# ndiswrapper -l Installed ndis drivers: netr8180 driver present hardware present ndiswrapper -help -d devid driver Use installed 'driver' for 'devid' where 'devid' is either PCIID or USBID of the form XXXX:XXXX Nerozumiem tomu "devid" ,ake cisla by som tam mal zadat ,karta je samozrejme PCI.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Knoppix,Realtek 8180,Ndisw 24.11.2005 | 11:53
                m0d0r   Návštevník
                netr8180 driver present hardware present :) pokial viem co takto ked uz totok vypisuje skusit sa pohrat z wireless-tool ?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Knoppix,Realtek 8180,N 25.11.2005 | 10:03
                  amater   Návštevník
                  V mojom DSL linuxe ma Ndiswrapper zapisanu nejaku nezmyselnu cestu k suboru ,ktora smeruje do particie s Windows. Dostalo sa to tam zrejme pri instalacii z live CD ,presne tak je to na tom CD. Ten zapis vidim cez kontrolny panel=>Ndiswrapper. Pokus prepisat to cez ten panel skonci potom chybovim hlasenim. Kde v systeme su tie volby ulozene ,aby som to prepisal priamo v subore?
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Knoppix,Realtek 81 26.11.2005 | 20:39
                    amater   Návštevník
                    Oj oj ,uz to fungovalo ,ale len do vypnutia PC. Kde su v Linuxe ulozene zaznamy o konfiguracii ?? Ako sa odtial daju spetne aktivovat ??? Oj ,oj ,tak to pekne fungovalo.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Knoppix,Realte 27.11.2005 | 09:21
                      amater   Návštevník
                      Este ma napadlo-je nejaky riadkovi povel ,nieco ako "zapni zariadenie xy"? Lebo som cital ze niektore karty su po nainstalovani aj tak vypnute a treba im nejaky povel ON.
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Knoppix,Re 03.12.2005 | 10:44
                        amater   Návštevník
                        Tak mozem uz potvrdit ,co sa uz na forach pisalo ,aj tieto wifi sa daju pod linuxom rozchodit. Funguje my to uz pod tym DSL(Damnsmall). Akurat som zatial nepochopil ako ulozit vsetky nastavenia a prikazat tej distribucii aby z nich aj startovala.