Nvidia PATA RAID

Sekcia: Hardware a Drivery 22.11.2005 | 18:13
-TAMY-   Návštevník
Caute.. Takze mam nasledovny problem.. Mam v PC 2x80GB HDD v RAID 0 Stripping.. pocas instalacie UBUNTU Breezy Badger mi instalator vidi oba HDD ako samostatne.. pritom mam na nich V RAIDE win xp,, Raid je hardwerovy samozrejme, cez Nforce 3 250GB chipset.. Napokon som ubuntu nahodil na 2.1GB hdd a v spravcovi hdd ich mam ukazane ako dva samostatne.. ako spojazdnit, aby mi bezali v raide a mohol som z nich pouzivat data, ktore tam uz su?
    • Re: Nvidia PATA RAID 20.11.2005 | 19:09
      vlado   Návštevník
      rovnako som riesil adaptec hw sata raid. tiez mi ho system vidi ako dva disky. islo len o lacny hw a ked som presiel jeho menu tak som radsej zvolil software raid hlavne pre kontrolu funkcnosti raidu - zasielanie mailov pri poruche a pod (ak sa poskodi RAID0 tak mail ani netreba posielat ... :-) na to prides rychlo)
      • Re: Re: Nvidia PATA RAID 20.11.2005 | 19:28
        -TAMY-   Návštevník
        Som si tak cital forum tuna, a vy takmer nikdy neodpoviete nato, co potrebuje dakto,, furt hladaj a tocite okolo hluposti,, :) co takto mi powedat, kde sa to presne robi? hm?
        • Re: Re: Re: Nvidia PATA RAID 22.11.2005 | 15:00
          obalix   Návštevník
          Pravda....anonym nick, preto nepoznáte tento....
        • Re: Re: Re: Nvidia PATA RAID 22.11.2005 | 16:36
          peter golis   Návštevník
          a aky mala vyznam tato poznamka?
    • Re: Nvidia PATA RAID 22.11.2005 | 16:37
      peter golis   Návštevník
      jedna sa o hardware raid alebo o winraid? co hovori o danom radici prikaz /sbin/lspci -v?
      • Re: Re: Nvidia PATA RAID 22.11.2005 | 18:13
        -TAMY-   Návštevník
        o hardware RAID,, co je na doskach s chipsetom Nforce 3 250 GB.. A neviem co pise, az vecer budem na svojom pc a zistim..