INSTALACIA OPENSUSE 10.0 :(

Sekcia: Hardware a Drivery 22.11.2005 | 16:14
Avatar petulik Kubuntu 5.10  Používateľ
Pokusam sa na notebooku ASUS A6R naistalovat aj napr. OPENSUSE, ale mam taky problem, ze ked spustim normalne instalaciu, tak ked pozriem na vypisy jadra, tak ma trochu problemy s IRQ a USB, (disabling irq 11), nakoniec priradi po case nejaku adresu USBckam a ide dalej, ale stopne sa to ked vyise Configuring USB MASS STORAGE. Ked zadam volby pri instalacii "bezpecne nastavenia", tento problem odpada, vsetko pekne najdem ale stale pri intslacii zamrzne. Vacsinou ked "Hlada dostupne baliky". Niekedy pred tym, niekedy potom. Neviete pliis poradit?? Pri intalacii napr. fedory je problem popisany v inom prispevku (hdc:lost interrupt) Vdaka
    • Re: INSTALACIA OPENSUSE 10.0 :( 21.11.2005 | 16:46
      peter golis   Návštevník
      1) vytiahni si ten usb kluc/harddisk 2) kto vypaluje dane media? 3) kedy bola posledne ta CD/DVD mechanika cistena? ostatne mozes prebrat z predch. otazky.
      • Re: Re: INSTALACIA OPENSUSE 10.0 :( 21.11.2005 | 16:50
        Avatar petulik Kubuntu 5.10  Používateľ
        To iste, notebook novy, mechanika cista, cd vypalene dobre, kluce vsetky vytiahnute, aj mys!
        • Re: Re: Re: INSTALACIA OPENSUSE 10.0 :( 21.11.2005 | 18:36
          d   Návštevník
          hod ockom do biosu. tam bude zrada, alebo mozno daco HW...asi adept na reklamaciu.
          • Re: Re: Re: Re: INSTALACIA OPENSUSE 10.0 :( 21.11.2005 | 19:27
            max   Návštevník
            mne takto mrzla inštalácia a mal som vadnú RAM.
            • Re: Re: Re: Re: Re: INSTALACIA OPENSUSE 10.0 :( 22.11.2005 | 12:17
              petulik   Návštevník
              V biose som skusal vsetko mozne. Napriklad vcera som nainstaloval uplne v pohode Mandrivu 2005. Ake problemy s instalaciou SuSE a Fedory pretrvavju. Vo Windoze som skusal testovat RAMku cez nejake programy, vsetko vyzeralo v pohode.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: INSTALACIA OPENSUSE 10.0 : 22.11.2005 | 16:14
                peter golis   Návštevník
                a podporuje suse alebo fedora dany notebook? alebo podporuje vyrobca daneho notebooku suse alebo fedoru? ak nie, tak si tam nehaj mandrivu ktora tam (ako pises) ide bez problemov. ak chces vyskusat aj nieco ine, tak debian (knoppix/gnoppix, ubunutu,..) a podobne.