spustenie

Sekcia: Konfigurácia 26.11.2005 | 18:06
Avatar empty slax  Používateľ
potrebujem pomoct... stiahol som si verziu slax zo stránky tu a po nabootovani z mechaniky mi naskoci take neviem ako to nazvat okno kde je akasi kvetinka a je tam napisane after login try following commands startx run xwindow and kde xconf detects gfx hardware slax login: root password:toor v príkazovom ridku je napísane slax login: tak tam som napísal meno:root potom sa tam objaví password tak tam napisem toor naskoci mi tam root@slax:~# tam napisme startx pre spustenie vyskoci fatal server error Unable to load required base modules, Exiting ...... XIO fatal IO error 104 connection reset by peer co s tym ? existuju nejake emulatori na nainštalovanie linuxu z prostredia windows xp ? celeron 800 MHz win xp 256 MB RAM 40 HDD--> deleni na 30 a 10 GB NTFS ati rage 128 32 MB na tomto pc som to skusal diky za všetky rady
    • Re: spustenie 26.11.2005 | 16:42
      peter golis   Návštevník
      :xconf detects gfx hardware namiesto startx spusti najprv xconf a nakonfiguruj si xwindows.
      • Re: Re: spustenie 26.11.2005 | 17:46
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        Ja len nechapem preco nespravia alias: alias startx="xconf && startx". Vsak pokial chcem spustit Xka cez siet, aj tak pouzijem prikaz X -query..... Iny dovod mi nenapada...
        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
        • Re: Re: Re: spustenie 26.11.2005 | 17:53
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          Hmm... ked nad tym, tak rozmyslam tak aj tak musim mat predsa nakonfigurovane Xka (vsak mi nemoze fungovat Xclient ked nevie v akom mode sa moze spustit) aby mi to islo po sieti.
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
        • Re: Re: Re: spustenie 26.11.2005 | 17:58
          peter golis   Návštevník
          pretoze pre vecsinu grafickych kariet je zbytocny. a tym padom by to vecsinu uzivatelov otravovalo. X je spustane cez siet aj lokalne. a ak nema grafiku plne kompatibilnu s ovladacom vesa (aj take existuju), tak X -query spadne na tom istom.
          • Re: Re: Re: Re: spustenie 26.11.2005 | 18:06
            Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
            :pretoze pre vecsinu grafickych kariet je zbytocny. a tym padom by to vecsinu uzivatelov otravovalo. aha, ok rad sa necham poucit (len co som zatial ja videl, tak som to vzdy musel spustit).
            Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte