awk argumenty

Sekcia: Programovanie 26.11.2005 | 23:22
fero   Návštevník
ahoj pisem peden script a jeho sucastou je aj awk. potrebujem, aby pouzivalo argumenty mojho skriptu. nefungovalo to.tak som dal awk vypisat vsetky argumenty z premennej ARGV, a nevypisalo argumenty, s ktorymi som spustil skript, ale nazvy suborov, s ktorymi awk pracuje (vlastne argumenty prikazu awk vnutri vacsieho skriptu). neviete mi poradit. pozrel som uz vela manualov, vzdy pouzivaju awk len ako prikaz a nie ako sucast skriptu. . diki
    • Re: awk argumenty 26.11.2005 | 22:12
      peter golis   Návštevník
      awk m atak isto ako vecsina prikazov pouzivanych v unixovych alebo im podobnych ststemoch svoju manualovu stranku. odporucam spustit prikaz: man awk odchadza sa z nej pomocou q, strankuje s amedzerou, lomitko zapne vyhladavanie. awk -v premenna=hodnota '{printf("hodnota premennej je %s\n", premenna);}'
    • Re: awk argumenty 26.11.2005 | 22:16
      zz   Návštevník
      Cau, awk mozes predat premenne zo shellu, resp. zo skriptu. Pusti awk s prepinacom -v: awk -v prem="$shell" 'awk program...' kde prem je premenna, ktoru budes pouzivat v awk a shell je premenna zo skriptu (jej prirad argument, ktory potrebujes).
      • Re: Re: awk argumenty 26.11.2005 | 23:22
        fero   Návštevník
        diki konecne som to vyriesil. i ked aj to robim v cshelli (freebsd). je to presne tak ako hovoris, len miesto "$shell" pouzijem "$argv". sam by som na to asi neprisiel, lebo som nevedel, ze sa to robi cez nejaky prepinac. ked som otvoril manual "man awk" hned to tam bolo.