.tgz

Sekcia: Konfigurácia 28.11.2005 | 20:06
Vendo   Návštevník
Ahojte mam problem: nech nainstalujem akykolvek balicek pre slackware zaiden softik nenabehne ani mozilla alebo cokolvek ine poradt eprosim cim to je? Pouzivam Slackware 10.2
    • Re: .tgz 27.11.2005 | 20:52
      Avatar thefox Slackware  Používateľ

      Čo konkrétne máš na mysli pod "nainstalujem akykolvek balicek" a pod "zaiden softik nenabehne"? Bez týchto informácií ti tažko niečo poradí...

    • Re: .tgz 27.11.2005 | 21:25
      Avatar nardew debian  Používateľ
      no v predmete mas .tgz, ale akosi neviem ako to suvisi s otazkou... mas na mysli, ze si si stiahol .tgz subor a nevies ako to mas otvorit alebo ako? lebo z tejto otazky sa nikto nevysomari....
    • Re: .tgz 27.11.2005 | 21:49
      Avatar daimonion kubuntu  Používateľ
      pravdepodobne nemas vyriesene zavislosti, v baliscku mas adresar install/ a v nom subor slack-required , ten si precitaj a tam mas napisane ze co balicke potrebuje.
      • Re: Re: .tgz 27.11.2005 | 22:16
        mlp   Návštevník
        1) zkus si nejaky balicek stahnout z http://www.linuxpackages.net 2)vsechno co konci na .tgz neni slackware balicek.... popis nam co a jak to instalujes..... 3) pokud to delas spravne, kdyz napises do konsoly nazev programu, co ti odpovi? spusti, nespusti se?
        • Re: Re: Re: .tgz 28.11.2005 | 10:52
          Avatar Vendo Slackware  Používateľ
          vsetky baliky som stahoval z hore uvedenej adresy po nainstalovani "instalpkg /cesta/nazov.tgz" sa neudialo nic:) a dany program sa nedal spustit napr. mozilla Chyba nastala niekde na kozole alebo inde neviem ale po preinstalovani to chodi ok Mal som silny pocit akokeby som bol v oknach:)
          • Re: .tgz 28.11.2005 | 12:55
            Avatar thefox Slackware  Používateľ

            Pri inštalácii sa má zobraziť minimálne niečo ako Installing package [package]..., nejaký popis balíka a správa o vykonaní inštalačného skriptu... Ak sa ti tieto informácie nezobrazili, tak sa program asi nenainštaloval, teda sa logicky ani nedá spustiť...

    • Re: .tgz 28.11.2005 | 15:52
      Avatar nardew debian  Používateľ
      sice nemam slackawre, ale subor .tgz je archiv, ziadna instalacka.. teda v mc si ten subor normalne otvor poklikanim nan, ono ti ho otvori, nakopiruj niekde jeho obsah a skompiluj to.... ./configure -> make -> make install
      • Re: Re: .tgz 28.11.2005 | 16:48
        ethyl   Návštevník
        tgz je instalacny balik s binarkami pre slackware a od neho odvodene distribucie, takze s tebou nemozem suhlasit. samozrejme v nom moze byt aj source. po installpkg balik.tgz by malo byt vidno aspon nejake udaje o tom baliku, teda, kto ho urobil, aky soft to je atd. nechcem prudit, ale si prihlaseny ako root?
        • Re: Re: Re: .tgz 28.11.2005 | 18:12
          peter golis   Návštevník
          pripona .tgz je skratkou pre .tar.gz, rovnako ako tbz pre .tar.bz2. preto ja osobne nemozem suhlasit s tymto. suborovy format tar je archiv bez kompresie. suborovy format gz alebo bz2 su komprimovane data. Je skutocne jedno, co dany archiv obsahuje. ja som mal v danom formate napriklad instalacky GNU Projektu pre DOS ktory zahrnal gcc, debuger, ide, profiler,... a ako iste vieme, tak slackware s dosom nema nic spolocne. a installpkg by to asi poslal doniekam. ale suhlasim s tym ze v tom formate zvyknu byt distribuovane instalacky (aj) pre slack, rovnako ako aj zdrojove kody plaikacii alebo obycajne data. Pri slackware je trochu zavadzajuce ze instalacny system pouziva vseobecny format dat. ale na druhu stranu, akykolvek projekt alebo akykolvek program ma svoju domovsku stranku na ktorej je odkaz na download toho programu. a tak isto je tam aj strucny popis instalacie. popripade je v tom baliku ktory clovek stiahol.
          • Re: Re: Re: Re: .tgz 28.11.2005 | 18:17
            Vendo   Návštevník
            Vyriesene reinstalom celeho systemu a slape to
        • Re: Re: Re: .tgz 28.11.2005 | 20:06
          Avatar nardew debian  Používateľ
          nie som root... preco? inak peter to dal s tym tgz na pravu mieru, aj ked to ako to beha v slackwari som nevedel...