mountovanie USB flash diskov

Sekcia: Hardware a Drivery 21.02.2005 | 21:30
Avatar Flash   Používateľ
Linux mi nechce namountovať USB disk. Čo mám robiť ?
    • Re: mountovanie USB flash diskov 11.02.2005 | 13:19
      jiriczech   Návštevník
      Nechce? Co to znamena? Pokud se nemylim, staci 'mount -t vfat /dev/sda1 /mnt/xxxxxx', popr. sda2....
      • Re: Re: mountovanie USB flash diskov 21.02.2005 | 21:15
        Avatar Flash   Používateľ
        Som novacik a postupoval som podla navodu a ked som zmenil adresar na /mnt/USB
    • Re: mountovanie USB flash diskov 11.02.2005 | 13:54
      peter golis   Návštevník
      ak sa jedna o automaticke pripajanie diskov, tak o to sa stara sluzba supermount. praca s diskami potom vyzera podobne ako v ehm windows. vyuziva sa to najme pri cdrom, floppy a usb diskoch (kluc, fotoaparat, mp3 prehravac). o aku distribuciu sa jedna? je nainstalovany (a zapnuty) supermount?
      • Re: Re: mountovanie USB flash diskov 20.02.2005 | 08:20
        Avatar Flash   Používateľ
        Mam Mandrake 9.1 a som uplny novacik, takze ani neviem o to ten supermount je. Postupoval som podla navodu ku USB klucu.
        • Re: Re: Re: mountovanie USB flash diskov 20.02.2005 | 19:04
          blackman   Návštevník
          Tiez mam USB flash disk a tiez mi nesiel, pomohlo ked som pri instalacii nechal kluc zastrceny v USBcku. Problem ale u mna bol ze ja mam SCSI disk a ten detekuje ako sda1
          • Re: Re: Re: Re: mountovanie USB flash diskov 21.02.2005 | 18:45
            Avatar Flash   Používateľ
            Mam na pocitaci aj Windows a ked sa mi spusta Linux, tak najde nove zariadenie a pyta sa ma, ci chcem nieco spustit(nepamätam sa uz co). Mate s tym nejake skusenosti, neviete mi poradit?
            • Re: Re: Re: Re: Re: mountovanie USB flash diskov 21.02.2005 | 21:30
              peter golis   Návštevník
              s tym "nepamätam sa uz co" mam velmi dobre skusenosti. nieco presnejsie by nebolo? akosi si nespominam na riesenie.
        • Re: Re: Re: mountovanie USB flash diskov 21.02.2005 | 10:24
          Avatar loksho FC3  Používateľ
          s flash diskom som tiez mal 2 problemy: 1. ked som ho kupil tak nebol rozdeleny na particie, cize bolo len zariadenie /dev/sda , ale nie /dev/sda1 tak som tam vyrobil particiu uz to linux moutoval automaticky 2. pouzivam gnome a natilus nejako zle updatuje desktop, cize aj ked bol flash disk namoutovany tak nebol na desktope preto by si mal v konzole dat prikaz dmesg a mount, aby si videl co sa deje (ak z toho nic nevycitac posli sem veci tykajuce sa usb)