Linux inym pohladom..

Sekcia: Ostatné 04.12.2005 | 21:59
Dash   Návštevník
Som sekretarka a potrebujem rychlo napisat nejaky text, nemam zaujem sa ucit neco nove? Naco? Ved je tu Win XP, a to staci... Ved pisem nejake listy, nikdy linux nebudem potrebovat, konec koncov, vsetci su nauceny na Win a vsetko je s tym kompatibilne.. Som podnikatel a som velmi zaneprazdneny. Nemam cas na nejke blbosti, nejaky chyby co mi stale pise linux. Potrebujem funkcny, rychly system, ktory mi dokaze aj nieco zarobit! Nemam na take veci cas. Som sportovec a celkom ma zaujimaju pc ako funguju, vela ludi mi povedalo, ze linux je super OS, tak ked pridem s treningu, tak to skusim. A uz som doma, heh, no hned po tom ako som si ho nainstaloval mi to slo, povedal som si super. Uf, len by som si chcel nainstalovat nejaky program, ako? Skusim help... Boze to je narocne. OK, tak skusim si pozret video co mi natacal kamarat, moje preteky. Co? Nejaky kodek? Jaaaj, ved to som istaloval aj na win, ako teda?... Ale kaslem na to idem si to radsej pozerat pod Win, neni to az take skvele.. Som unaveny a chce sa mi spat... Dobru noc. Som programator, viete, no, nechcem mat proti linuxu nic, ale, viete, ja si tym zarabam, a vsetci maju windows... Ja ked nieco robim vzdy to musi byt pod Win. Proste to je standard. Som administrator. Ano Linux je skvely OS, ale mam jednu vyhradu. Ked mam Win 03 server, viete no nastavim vsetko za 10 min. A linux? No prepacte ale radsej pojdem potom na kavu, nemienim cely zivot nastavovat nejaky "linux". Co sa tyka bezpecnosti, ano je mozne ze linux je lepsi, ale na co mi to je ked ma este nikto nehackol? A ked aj hej, radsej sa pustim do BSD proste v serveroch su zevraj lepsi. Som webdesigner. Viete moja robota je taka, ze robim v CSS, robim v PHP. Musim byt velmi jednoduchy a flexibilny. Proste ked urobim web je nutne aby fungoval. Vela ludi ma explorer, ja neberem ze vela ludi ma firefox. Len iba by som chcel poukazat, ze dolezite je pre mna to, co ludia pouzivaju = akysi standard. No a to je Win. Tiez radsej mam rad explorer s 800x600 rozlisenim, pretoze este stale par ludi ma 800x600 a explorer lepsie formatuje CSS. Som PC maniak, do vsetkoho sa rypem, proste chcem vsetko vediet. Rozoberam PC. Vo vsetkom sa hrabem. Avsak Windows je krasa baudu. Pretoze tam krasne vsetko funguje, ked chcem urobim si soft na hocico co chcem. Proste v linuxe napr. ked neco chcem, hned to ide, proste nemozem sa f tom babrat... A v tom je win krasny, ze mi klade pod nohy vacsie prekazky... Som ziak. Ked nieco potrebujem do skoly, nieco vytlacit, nieco urobit. Potrebujem sa presuvat. A potrebujem notebook. Dnes nie vsetky wifi maju podporu a taktiez radsej ked som v tlaciarni a chcem si nieco vytlacit potrebujem si rychlo zapnut PC. No a linux som pocul ze ma hrozne pomaly boot, vo wine secko ide, tak na linux kaslem... A radsej sa vratim s5. Tak naco je teda linux?
    • Re: Linux inym pohladom.. 30.11.2005 | 22:59
      peter golis   Návštevník
      ako fejeton je to dobre, skoda ze tu nie je rubrika humor. nechces z toho vydat serial? uz davno som sa tak nezasmial ;-)
      • Re: Re: Linux inym pohladom.. 30.11.2005 | 23:01
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        ja som sa nad tym pousmial tiez ale tak v principe ma pravdu
        • Re: Re: Re: Linux inym pohladom.. 30.11.2005 | 23:07
          Dash   Návštevník
          Fejton? Hmmm... OK. Skoda, ze ste mi neodpovedali na otazku a smejete sa nad skutocnostou...
        • Re: Re: Re: Linux inym pohladom.. 30.11.2005 | 23:07
          Avatar Karol_Martinec Kubuntu  Používateľ
          "Zdá sa mi to veľmi vtipné, ale vlastne má pravdu" - pekne si to napísal:))) On to myslel ako vtip, nebudeme mu to tu teraz predsa vyvracať po každom odstavci... to by bol nepekný flame, admin by to dlho nenechal :).
          • Re: Re: Re: Re: Linux inym pohladom.. 30.11.2005 | 23:10
            Dash   Návštevník
            99,9 % pouzivatelov takto uvazuje... Proste je to tvrda realita :) Ja proste nemam rad komercny hnusny win, ale bohuzial...
          • Re: Re: Re: Re: Linux inym pohladom.. 01.12.2005 | 00:05
            peter golis   Návštevník
            ja som to myslel smrtelne vazne.: som sekretarka. na pracu pouzivam tabulkovy procesor, textovy procesor, elektronicku postu a je mi jedno v com to napisem. ak mi povedia na gnome session ze sa jedna o jedinecny prototyp windows 2006, tak uverim. ovladanie kancelarskych balikov je v niecom rovnake a v niecom rozdielne. *1 som samostatny podnikatel. priplatim si zarucny servis a v pripade akehokolvek problemu idem s notebookom do servisu. oplati sa mi to viac ako keby ma mal vyzierat technik. som podnikatel vo firme, mame zamestnaneho technika ktory je na to urceny. idem si zatial spravovat agendu. *2 som sportovec, rozdelim si disk a nainstalujem si vsetko. potom sa rok nebudem stihat divit ake vsetky programy som si nainstaloval a kolko by ma stala taka funkcionalita pod windows. idem si pozriet film a zistim ze mi nejaky dobrak odporucil orezane suse. prejdem na debian. *3 som programator a prvy krat v zivote som spustil program na dialku. uz nemusim cez pozerat ako mi bezi spracovanie a s pocitacom sa neda robit. nechapem preco nieco take nedorobia do windows. som administrator. konfiguraciu pre winXY naklikam raz dva. ked mi nieco prestane fungovat, tak dva dni stravim zbytocnym resetovanim a nakoniec ten print server nahradim malickou krabickou v cene 80USD. v tichosti zavidim ako moze kolega na *ix-e zistit chybu do minuty (less /var/log/messagess) minuty a hned ju odtsranit. nechapem preco windows schovavaju chybove spravy. som web developer a kodujem si svoju stranku. web ma standardy ktore spravuje webove konzorcium (www.w3c.org). ak moje stranky neprejdu kontrolou kodu tak prehlasim ze je moj web optimalizovany na internet exploiter. pouzijem cudzie slova ako asp, css, xml, dtd. *4 som PC maniak, kazda instalacia windows mi vydrzi tak 2 tyzdne a potom tam mam natahaneho vseliakeho serveru ze pol hodinu odklikavam kym sa mi to nastartuje. pocul som ze v linuxe taketo sprostosti niesu lebo je tam vsetko zadarmo. idem si ho nainstalovat. som zvyknuty pracovat ako spravca lebo kazdych 5 minut nieco prestavujem. po tyzdni sa mi rozsype linux. hm, vydrzal pod mojimi rukami menej ako windows. asi ho este niekedy skusim. *5 som student, nemam na notebook. nudim sa, tak doma napisem z ocinovho pocitaca namet na plamennu diskusiu. *6 tak naco teda chaluhy? ------------------------ 1) staci si napriklad porovnat dve rozne verzie otlaku a clovek pochopi. 2) cas su peniaze, u podnikatelov dvojnasobne. 3) problemy s nekompatibilitou kodekov existuje len vo windows. tam si kazdy film vyzaduje vlastny kodek a pod linuxom vsetko hra bez problemu. 4) schvalne, dajte si overit na danom konzorciu hociktoru stranku a uvidite. 5) linux sa nastavi raz a potom sa uz iba pouziva. obcas sa spusti bezpecnostny update alebo update za ucelom rozsirenia funkcionality. 6) viem v dnesnej dobe uz niesu notebooky take drahe ako kedysi, ale ta cena bola znizena aj za cenu pouzitia odlahceneho hardware ktore nedokaze splnat standardy. preto sa najdu kusy ktore pod linuxom funguju s palcom v uchu.
    • Re: Linux inym pohladom.. 30.11.2005 | 23:05
      Avatar Karol_Martinec Kubuntu  Používateľ
      Yees, veľmi dobrý vtip :)))
    • Re: Linux inym pohladom.. 30.11.2005 | 23:10
      logan   Návštevník
      No to je pekne..... asi sa im nechcelo daco nove naucit...... Ved wokna pouzivali asi od 10 rokov(ty mladsi..), a linux tak max 2 tyzdne ..... a v tom je rozdiel....
      • Re: Re: Linux inym pohladom.. 30.11.2005 | 23:13
        Dash   Návštevník
        Tak na co linux teda je? Je to vsetko pekne, ale na co? Ked ostatny nanho s prepacenim "prdia"?
        • Re: Re: Re: Linux inym pohladom.. 30.11.2005 | 23:16
          logan   Návštevník
          Aby bolo aj daco zaujmavejsie na tomto svete ako je win
          • Re: Re: Re: Re: Linux inym pohladom.. 30.11.2005 | 23:20
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            celkom zaujimavy je ms-dos. pripomina mi konzolu :D :D :D
            • Re: Re: Re: Re: Re: Linux inym pohladom.. 30.11.2005 | 23:22
              logan   Návštevník
              Idem sa vyspat lebo tu to nikde nevedie.........................chrrrrrrr........ ach ...............................................................................................................................................................................................................................
        • Re: Re: Re: Linux inym pohladom.. 30.11.2005 | 23:19
          logan   Návštevník
          Aby bolo aj daco zaujmavejsie na tomto svete ako je win
      • Re: Re: Linux inym pohladom.. 30.11.2005 | 23:29
        samuel cengel   Návštevník
        ano, hura, kupme si nove pc s kvalitnym procakom a svoje pentia zahodme do kosa od zajtra zacnime jest ovsenu kasu a setrit na win a service packy a par softov, teda ak si ho nechceme ukradnut, kolko nas to vyjde? ale to nic par tisic hore dole, Gates si kupi nove lietadlo takze zajtra hadzem svoje pentiumII 400mhz a bezim kupit nejaky dvojgigac, aby mi ten super win vobec isiel, kurna aj disk mi treba, ved cista instalacia win xp ma 2gb, som sekretarka kolko stoji office? stovka hore dole to nic
    • Re: Linux inym pohladom.. 30.11.2005 | 23:16
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      Som vecne otravny clovek... fora pre uzivatelov Win som nenasiel, tak otravuej tu. Linux sa mi zda byt lepsia volba, lebo ma nikto z rodiny neštve. Okrem toho Windows mi padne raz za hodinu a Linux raz za dve hodiny. myslim ze som teraz povedal tie najdolezitejsie argumenty. A okrem toho Linux nie je zadarmo. Prezrime si to: 1) cena za pripojenie do internetu 2) cas su peniaze, a stahovanim stravime dlhe hodiny 3) linux treba napalit na ciste CD alebo DVD 4) kazdym zapisovanim a citanim sa opotrebovava mechanika 5) s linuxom sa inak pracuje, a tak musite zaplatit sekretarke skolenie nie 5x, ale 7x !!!
      • Re: Re: Linux inym pohladom.. 30.11.2005 | 23:32
        Avatar Karol_Martinec Kubuntu  Používateľ
        Ale Stano, veď hovoríš nezmysly... 1) .. je taká istá ako aj pre Windowsového používateľa 2) Multitasking ti nič nehovorí? :) 3, 4) To je úplne smiešne :D 5) To nie je pravda. Takisto zaplatíte Linuxového ako aj Windowsového správcu, ktorý to všetko nainštaluje a nastaví. A nejdem sa tu rozpisovať, že v Linuxe to nastaví šikovný správca raz a má pokoj, kdežto u Windowsu sú na dennom poriadku reinštalácie, alebo obnovovanie image diskov, vírusy spyware... etc etc. A školenie MS Office a OpenOffice.org stojí určite približne rovnako, možno aj menej.
        • Re: Re: Re: Linux inym pohladom.. 01.12.2005 | 07:30
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          vies ja myslim vsetko tak uuuuuplne vazne... a povedz mi ze pouzivanim sa nic postupne neopotrebuvava :D podla mna nie je linux vhodny u nas - kde je clovek rad ak si po dvadsiatom spusteni spomenie "ako sa vola ten porogram v ktorom som vcera daco pisal. bol tam taký kus papiera a také tlačítka všade"
    • Re: Linux inym pohladom.. 30.11.2005 | 23:39
      m0d0r   Návštevník
      hmm pekny joke. A co takto. kolko ludi z tychto si ten tvoj super windows kupi ? A nedostavaju sa potom do rozporu z nejakou monopolnou firmou ?A nepis prosim ze ty ten windows kupeny mas to je vec co ma nezaujima lebo velmi dobre vieme ako je to na sloevnsku "a vsetko je s tym kompatibilne.." hmmmm kukni si tento link ;) "A ked aj hej, radsej sa pustim do BSD proste v serveroch su zevraj lepsi." Taketo huste veci od cloveka ako ty sa tazko citaju "Co? Nejaky kodek? " :) hahahe v zivote si asi napr. mplayer neskusil, lebo by si zistil ze to prehra toho veeeelmi vela. A pokracovat sa mi uz nechce elbo urcite to aj tak nema cenu. Ked sa ti linux nepaci ok ale nas to nezaujima ;)
    • Re: Linux inym pohladom.. 01.12.2005 | 00:04
      Avatar daimonion kubuntu  Používateľ
      podla mna takej sekretarke je to uplne jedno ci pracuje pod win alebo pod inym OS :) ... hlavne ze vie napisat nejaky dokument a ist na internet a zapnut a vypnut PC :) A naco je tu linux ? mozno aj na to aby ukazoval windowsu cestu ze co noveho ti linuxaci zase vymysleli :)
      • Re: Re: Linux inym pohladom.. 01.12.2005 | 00:31
        Samuel Cengel   Návštevník
        Prosim vas, kupte mi niekto windows, chcem si ho nainstalovat na moj 6 rocny notebook, s ktorym teraz slusne pracujem, no zajtra uz mozno nebudem, ak uz budem mat ten windows ;-)
    • Re: Linux inym pohladom.. 01.12.2005 | 06:55
      Avatar metla SUSE 10.0  Používateľ
      Ak si flustrovany že nevieš s LINUXOM pracovať nemusiš ho použivať.Čo si tu popisal je totalny nezmysel.Vypočet chyb WINDOWS je nekonečny, je to OS pre male deti a lamy.LINUX použivam preto lebo na rozdiel od dementnych WINDOWS aj funguje .Načo je teda LINUX? Ludia ako ja potrebuju spolahlivy a hlavne bezpečny OS .Na to je LINUX len s nim treba vedieť aj pracovať,kto nevie jeho problem
      • Re: Re: Linux inym pohladom.. 01.12.2005 | 07:34
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        PROSIM VYJADRITE SA KU TOMUTO: win xp home - cca 3600 win xp pro - cca 5500 v kazdom podniku sa hromadny kupuje OS windows xp. je to skratka standard. neviem vsak, preco sa nakupuje xp profesional ked je drahsi a spolocnost nevyuziva siet s domenov. ja som si myslel ze ludia chcu setrit korunky. inak aj ja mam xp profesional ale zeby to bolo legalne... pockat pohrabem vo vrecku... za dve dvacky si legalny windows asi nekupim alebo ano?
        • Re: Re: Re: Linux inym pohladom.. 01.12.2005 | 13:26
          peter golis   Návštevník
          pozor na to, ktora verzia je OEM a ktora je krabicoba. OEM verzie NEMAJU Podporu.
          • Re: Re: Re: Re: Linux inym pohladom.. 01.12.2005 | 20:14
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            oem je verzia pre novy pocitac. kazdy home nepodrporuje domenu a kazdy profesional podporuje
            • Re: Re: Re: Re: Re: Linux inym pohladom.. 01.12.2005 | 20:33
              peter golis   Návštevník
              hovoril som o podpore pri rieseni systemovych problemov s os winblows. nie o vytvoreni a pouzivani domenoveho uctu. technicka podpora u predajcu OEM verzie odkaze zakaznika na spolocnost microsicks a ona zas na predajcu. takze podpora neexistuje. overene v praxi.
    • Re: Linux inym pohladom.. 01.12.2005 | 12:35
      matej   Návštevník
      :-DDDD najlepsie asi bolo: "...BSD proste v serveroch su ZEVRAJ lepsi." mmmm, takeho admina by som chcel mat :-DDD
    • Re: Linux inym pohladom.. 01.12.2005 | 12:51
      ubukubu   Návštevník
      Pred chvilou som dostal mail s pozvankou vo formate DOC, ktoru som v Abiworde na svojou FreeBSD6-Stable bez problemov otvoril. Vzapati som dostal mail od ineho adresata rovnakej pozvanky, ktory zrejme stlacil tlacitko "Odpovedat vsetkym" a stazuje sa, ze nemoze pozvanku otvorit, pretoze jeho MSWord mu hlasi, ze nepozna dany format (co zrejme znamena, ze ma nainstalovanu nizsiu verziu MSOffice, nez odosielatel). Len tolko k tej proklamovanej bezproblemovosti win a msoffice zo strany obycajneho uzivatela.
    • Re: Linux inym pohladom.. 01.12.2005 | 13:21
      Peter S.   Návštevník
      No je v tom veľa pravdy. Ale predsa by som ku tomu povedal: Čas vs. peniaze - Buď si systém kúpiš alebo ho máš zadarmo a stojí ťa to čas. I keď ani to neplatí 100 %, lebo ti síce za windows zaplatíš ale aj tak mu musíš venovať veľa času aby si ho udržal v chode, a musíš aj niečo vedieť. Na druhej strane niektoré linuxové distribúciu sú veľmi nenáročné na inštaláciu a údržbu... Linux je systém s deterministickým správaním, windows s chaotickým správaním. Proste keď zapnem svoje PC tak viem že ma ničím neprekvapí - pokiaľ nepríde k zlyhaniu hardwaru. Linux je systém ktorý vyžaduje minimum údržby = úspora času. Windows vyhníva - starne. Teda väčšina ľudí ho nevie udržať v stave aby bol funkčný niekoľko rokov bez zmeny výkonu. Inak v niektorých bodoch sa mýliš v tom lebo ide o to že samotný prechod z jedného systému na druhý je náročný (viac menej) a to je dôvod prečo ľudia odmietajú niečo nové, teda aj linux. A najmä ak prínosy pre týchto ľudí sú minimálne. Pre mňa osobne je jednou z "killer aplikáciou" na linuxe príkazová riadka. Nedaj sa mýliť, MS nič také nemá. Ten jeho prompt je len slabý odvar zo slabého odvaru z bashu. Ale tým vôbec nechcem povedať že teraz všetci majú prejisť na linux...
      • Re: Re: Linux inym pohladom.. 01.12.2005 | 14:22
        samuel cengel   Návštevník
        chalani, ale pozor lebo vyjde Vista alebo to je vlastne Loghorn, ktory nevysiel, no u microshitu to nikdy nie je iste, ktora je to verzia a ako sa ma a mala volat naozaj a bude tu spicka v multimediach a bezpecnosti, vsetko pojde posielat subory cez icq hrat hry po nete stahovat co len chcem a zaroven Vista bude uzasne bezpecna. sa musim zasmiat, ze system s takou filozofiou moze byt bezpecny. linux niektore veci nie nevie, ale ma ich proste vylucene kvoli bezpecnosti, tvorci vedia, preco to robia.
        • Re: Re: Re: Linux inym pohladom.. 01.12.2005 | 14:40
          Avatar zeropoint pozri info o mne  Používateľ
          samuel ake ma linux vylucene veci?? co sa neda robit??? neverim.. .urcite sa na linuxoch da robit vsetko....!!!!!! klamar...!!!!!!!!!!!! inac k clanku sa vyjadrim neskor ked tu bude viac ohlasov mam na neho uplne iny nazor ako novacik ;-)) teraz na to nemam moc cas len takuto kratku spravu ale kto pride vecer bude nasraty ;-)))))))))))) po precitani mojho clanku....
          • Re: Re: Re: Re: Linux inym pohladom.. 01.12.2005 | 14:55
            samuel cengel   Návštevník
            ono ani tak nie zeby boli vylucene, ale proste nie su prioritne podporovane, lebo znizuju bezpecnost a podobne, samozrejme, ze variabilita je aj v tomto smere, ale je to na uzivatelovi a ak si uzivatelia windblows napr. myslia, ze posielanie suborov cez ICQ je bezpecne je to ich vec, ludia, ktori sa v tom vyznaju viac nez ja a pospolita verejnost maju na to iny nazor
            • Re: Re: Re: Re: Re: Linux inym pohladom.. 01.12.2005 | 17:21
              Avatar boro Ubuntu  Používateľ
              Takze priklad zo zivota: Chcem si otvorit internet klub, ktory bude mat tak 20 pc a nemam vela penazi na zaciatok. System by mal byt stabilny, graficky podobny winXP, aby som mohol konkurovat okoliu a zakaznici sa vratili aj druhykrat. Tiez nemam peniaze na antivirove programy a dalsi soft. Kupim si teda starsie pc. Ale aky system - vypada win95,98 - nestabilita, zakaznikovi sa proste nebude pacit ked mu IE napise ze aplikacia vykonala nepovolenu operaciu a treba restartovat PC a mal nieco rozrobene (to je realita). Zakaznik si tiez povie , ze nabuduce pojde vedla, pretoze pouzivaju winXP, a je to graficky lepsie spracovany system. WinXp mi ale nepojde na tych mojich starsich masinach, takze si kupim nieco vykonejsie. Hardware ma vyjde tak na cca. 8000 * 20 = 160 000 Sk + system win xp home - cca. 3600 * 20 = 72 000 SK alebo winXp pro - cca. 5500 * 20 = 110 000 Sk. Takze budem potrebovat min. 230 000 Sk, resp. 270 000 Sk a to este nemam antiviraky, prip. MS Office. Pozriem sa teda na microsoft.sk, ci by neexistovalo lacnejsie riesenie. V hornom banneri bezi nieaka kampan proti linuxu. Co to ten linux je? Google mi najde linuxos.sk a spytam sa vo fore, kde je mnoho prispevkov(zrejme dobra technicka podopora) na to ci je linux stabilny, a ci je podobny ako winXp. Do 20 minut sa potvrdi dobra tech. podpora a napise mi 5 uzivatelov fora, ze pravdaze, linux je stabilny, o viry sa prevazne nemusim starat, a moze vyzerat aj ako winXP. Kupim si teda o tom nieaku knihu za 1500SK, ale pockat, na linuxos.sk sa da stiahnut manual. Na pravo vidim nieaky obchod s distribuciami a som prekvapeny, kolko taky linux stoji a este prekvapenejsi, ked zistim ze z jedneho dvd mozem nainstalovat system do vsetkych mojich pc. Ked zistim ake poziadavky ma linux, zistim ze si mozem kupit aj lacnejsi hardware ako 8000Sk, ale ked uz usetrim tych 100 000 na systeme, nemusim si kupit ziadny soft, antiviraky a podobne, kupim si hw za 8000. Takze 20*8000 = 160 000Sk + 300SK system :) + 0Sk technicka podpora. Nainstaloval som do vsetkych svojich pc linux, ako prostredie Kde s temou Redmond. Usetril som za sytem, mozem dat lacnejsie ceny ako ma konkurencia, lebo investicia sa mi skor vrati a to este keby som kupil lacnejsi hw... Zakaznik si teraz sadne za pc, ktore sa tvari byt celkom vykonne, s ikonkami podobnymi ako vo win. Usetril som 270 000 - 160 000 = 110 000 SK a to este keby som kupil lacnejsi hw... ...a mam tiez najlepsie ceny v meste a zakaznik nepozna ze nejde o winXP - a to vsetko LEGALNE. Trochu dlhy pribeh, ale realny. Ked linux vedia pouzivat zakaznici v internet klube, a tento internet klub je uspesny, mozu ho v pohode pouzit sekretarky a ine osoby ktore potrebuju pc na pisanie, internetovanie a pod. :) Ano, ano, internet klub beziaci na linuxe existuje. Konkretne v Kosiciach na Hlavnej.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Linux inym pohladom.. 01.12.2005 | 18:46
                samuel cengel   Návštevník
                pekne, ano o tomto linux, aj u nas je internet herna a bola nedavno zavreta 3dni lebo im nejaky dobracik vyrus odkragloval vacsinu pocitacov a trebalo reinstalovat. ano pokial chces komp na hranie hier linux asi nebude to najvhodnejsie, ale na pracu a internet a podobne sa da vyuzivat tak isto ako win a mnohokrat este progresivnejsie a nie je problem zamestnat cloveka, ktory s tym vie urobit vela veci, nastavit nainstalovat a tak a nakoniec je tu este kopu distier a kazde ma rozdiely, takze sa da vyberat.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Linux inym pohladom.. 01.12.2005 | 20:54
                  Avatar boro Ubuntu  Používateľ
                  ale v takych hernach v pohode vystaci aj linux, pokial viem(ak nie opravte ma) su spravene porty pre linux - Half Life2, CS, freeFarCraft alebo jak sa to vola pod linuxom. A to su hry co sa vacsinou hraju v hernach. Sice si nezahram vsetky hry, ale aj to casom pride.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Linux inym pohladom.. 04.12.2005 | 17:31
                metla   Návštevník
                suhlasim tiež mam kaviaren na linuxoch
    • Re: Linux inym pohladom.. 01.12.2005 | 21:23
      Avatar dodogo Knoppix, Debian, Slackware  Používateľ
      Ahoj. Strasne sa mi paci ako ludi neustale bavi zhadzovat Win a pozdvihovat Lin a naopak. Nema to zmysel. Vela veci co si napisal su holy fakt. Nedavno som chcel u kamosa vo firme presadit OOO miesto MSoffice. No dostal som takeho zdrba... Vsetko bolo ok kym do posty nedostal DOC na ktory ked tukol, tak OOO nastartoval a ako by sa nic nestalo ukoncil svoju cinnost bez akejkolvek hlasky. Proste nezvladol daco co v tom dokumente bolo. Tak som dostal vyzrat ze ma ludi ktory nevedia programovat ale len stlacat ikony a vsetko sa ma robit samo. druhy problem ze vela formularov v DOC formate bolo rozhadzanych... Este mi pripomenul ze on nemoze nutit rusov alebo francuzov aby mu nepsielali dokumenty v DOC formate. Upozornujem ze ide o verziu pre WIN. Ale je to naozaj tak. Pokial toto nebude ok tak sa to nepresadi. Ja osobne pouzivam ako hlavny system Knoppix a ako vedlajsi WinXP. a na routri slackware. Ten win mam kvoli autocadu a niektore veci viem efektivnejsie robit vo Win-e. Ale v podstate ho inak nepouzivam. Co sa tyka kategorie programatorov ci inych podobnych skupin je vsetko vec zvyku. A to o zeleznej koseli je viac ako pravda. Predpokladam ze vacsina co tu ste, ste ludia do 30 rokov. tak to tak mozno nevnimate. Ja mam 38. A co sa clovek za mladi nauci.. Okrem profesii ked sa ucite cely zivot (moja). Ale to je o inom. A sekretarky.. nech mi poniektore odpustia, zvacsa su zajstne sliepky = smola pre OOO. Majte sa. dodo
      Prešov. Som Šarišan a som na to hrdý. :-)
      • Re: Re: Linux inym pohladom.. 01.12.2005 | 22:47
        Matus   Návštevník
        Mne vadi Linux preto, lebo si tam nieco nastavim a ide to na prvy krat tak ako som to nastavil,,,,,,,,,,,,,, Windows je v tomto lepsi tam ked som si nieco nastavil, tak ma to malo tazko v p* =),,,,,,,,,,,,,,,,, Hmmm ako sekretarka by som uricote potrebival kompatibilitu, s hrami a kodekmi a dalsimi vecami, bez toho predsa kancelarsky pocitac nesmi existovat........... Len tak BTW,,,,, skuste sa v skutocnosti zamiesliet seriozne nad tym ze ktory operacny system a ktory kancelarsky balik, je naozaj nekompatibilny,,,,,,,,,,, POdla mna je nekompatilbilny prave WINDOWS, to je ten operacny system ktory sa nicomu neporisposobuje, len ide dalej podla seba,,,,, on je vynimocny akurat v tom ze ho ludia pouzivaju, lebo Microsoft vyvinul komercny OS, ktory bol na trhu medzi prvymi
        • Re: Re: Re: Linux inym pohladom.. 01.12.2005 | 23:06
          Avatar dodogo Knoppix, Debian, Slackware  Používateľ
          Budem reagovat iba teraz. Lebo to nema vyznam. Neviem co som pisal o hrach..ja osobne som nejaku naposledy hral pred desiatimi rokmi. Videokodeky? Myslim DVD prehravac poskytuje lepsi komfort. Takze pisal som ciste o kancelarskych balikoch. O nicom inom. Co sa tyka kompatibility..:-) Nechapem.. Porovnavate co sa porovnavat neda. Je to ako porovnavat jablka z hruskami. Ved to sa porovnavat neda. kazdy je iny a ide svojou cestou. Jednemu vyhovute to inemu ono. Niekdy sa mi zda ze niekomu sloboda vyberu vadi. Ci uz platena ci zadarmo. Ked ste tak proti Win-u ako byk na cervenu farbu... naco je vlastene v Linuxe projekt Wine? :-))
          Prešov. Som Šarišan a som na to hrdý. :-)
          • Re: Re: Re: Re: Linux inym pohladom.. 04.12.2005 | 21:52
            amater   Návštevník
            Naco je vlastne ... No predsa na to aby sme mali OS za par korun alebo aj zadarmo. Jeden moj znamy prevadzkuje siet . Zacal na Win.,potom presiel na Linux a zda sa my s tym velmi spokojny (kto by nebol-server zadara...).
    • Re: Linux inym pohladom.. 04.12.2005 | 21:59
      Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
      No, táto diskusia bola evidentne vytvorená za účelom flamu, takže ju uzatváram :).