Nokia 6230

Sekcia: Ostatné 01.12.2005 | 13:38
Tomas   Návštevník
Pouzivam Bluetooth + Nokia 6230 na pripojenie na internet (pomocou KPPP). Spojenie funguje ale vzdy ked sa pripajam tak mi vypisuje do logu take divne znaky (nieco ako {//\\[]\'..;;} proste taky dlhy retazec). Je to ok alebo je nieco nastavene zle prip. chyba v telefone? ppp robi to iste. Dalsia vec je ze kppp nepocita pocet prenesenych dat online ale az po ukonceni spojenia(a raz sa mi stalo ze to nespocital vobec). Da sa to niekde nastavit?
    • Re: Nokia 6230 01.12.2005 | 13:38
      peter golis   Návštevník
      tie divne znaky su zaciatkom PPP prenosu a vypisuju sa vzdy. je jedno ci pouzijes ppp akebo jeho graficku nadstavbu kppp ppp oznami pocet prenesenych dat az po korektonom ukonceni spojenia. to je jeho vlastnost. takze ak spadne spojenie (respektive ppp), tak do syslogu uz nema co zapisat. ak chces priebezne monitorovat objem prenesenych dat, tak sa pozri do suboru /proc/net/dev pocas spojenia. pozor statistiky sa zvyknu nulovat po ukonceni spojenia. ak chces pozerat zatazenie liniek v grafike, tak pohladaj mrtg alebo rrdtools. ale to ma vyznam iba pri permanentnom pripojeni popripade flat rate. ty si asi ten mobil odpajas a beries zo sebou. nemas ho stale pripojeny v kompe.