tv karta

Sekcia: Hardware a Drivery 16.12.2005 | 18:05
Avatar majo984 Debian,Knoppix,Mandriva  Používateľ
zdravim, xcem sa spytat kto z Vas ma skusenosti s tv kartami pod lin, aky je najlepsi program na ich ovladanie a odporucit nejaku, resp. kde najdem nejaky zoznam tychto kariet. vopred dakujem za pomoc.
    • Re: tv karta 03.12.2005 | 15:32
      Avatar majo984 Debian,Knoppix,Mandriva  Používateľ
      pripadne vas nazor na tuto kartu http://www.lifeview.com.tw/html/products/internal_tv/flytv_platinum.htm
    • Re: tv karta 03.12.2005 | 15:33
      Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
      http://www.abclinuxu.cz/hardware/dir/108 hlavně si nekupuj winfast 2000 který má na konci názvu Expert, ta co končí deluxe funguje normálně, pod mandrivou se rozběhne sama hned to instalaci.
      • Re: Re: tv karta 11.12.2005 | 16:53
        Majo984   Návštevník
        Ako sa rozbehava tv karta v linuxe??
        • Re: Re: Re: tv karta 11.12.2005 | 17:05
          peter golis   Návštevník
          linux je jadro a zopar procesov na okolo. takze sa rozbehava zakompilovanim spravnej podpory (vecsinou uz je) a nahranim ovladaca s spravnymi parametrami. ale ty sa pytas ako sa rozbehava tv karta v linuxovej distribucii. tak ako je spomenute vyssie (treba pozriet aj ten link), vybrat si program na sledovanie televizie, naladit kanaly a pozerat. poopripade nahravat.
          • Re: Re: Re: Re: tv karta 11.12.2005 | 17:22
            d   Návštevník
            pouzije skdetv (napr.)+ nieco na infracevenu komunikaciu (aby si mohol ovladat dialkovym ovladacom)
            • Re: Re: Re: Re: Re: tv karta 16.12.2005 | 18:05
              Avatar majo984 Debian,Knoppix,Mandriva  Používateľ
              Myslim ze dialkove zatial odlozime na neskor :o) ja potrebujem tu kartu najskor rozbehat, situacia je asi takato: Jadro 2.4.27 nema ovladace pre tuto kartu Ak vsak pouzijem 2.6.8 pri bootovani vypise ze v systeme nejake eeprom pamete a cip saa 7*** (*=neni som si teraz isty cislom) co je vlastne ta tv karta ak xcem pouzit program na zobrazovanie program je spomaleny (pri 2.4 jadre sa nic take nedeje)a nemozem nastavit zdroj signalu povedal by som ze ovladace v jadre su pre inu verziu tv karty a teda si myslim ze treba upravit nejaky config??