???

Sekcia: Ostatné 03.12.2005 | 22:00
xmen   Návštevník
Neviete niekto na kolko cd je linux gentoo a ktore cd by som si mal nainstalovat do pc ket mam pc i686 ( to my ukazuje na slackware )
    • Re: ??? 03.12.2005 | 21:20
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      Ak mas rychly pristup na net tak ti staci stiahnut: Minimal CD - x86.
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: ??? 03.12.2005 | 21:24
        xmen   Návštevník
        ale ja by som chcel komplet instalaciu
        • Re: Re: Re: ??? 03.12.2005 | 21:28
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          na CD?! no tak si stiahni to co som hore napisal + na 2-5DVD si stiahni balicky z distfiles.gentoo.org
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Re: Re: Re: ??? 03.12.2005 | 21:29
            Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
            este jedna moznost je si stiahnut aj package CD z gentoo.org, ale tam je strasne malo balikov a su len v binarnej podobe.
            Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Re: Re: Re: ??? 03.12.2005 | 21:31
            xman   Návštevník
            no dobre tak ket stiahnem tu minimal verziu a nainstalujem to tak budem mat co v pocitaci jadro a graficke prostredie ci co
            • Re: Re: Re: Re: Re: ??? 03.12.2005 | 21:32
              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
              Na miniCD nie su balicky... tie sa stahuju z internetu (nieco ako NET install).
              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: ??? 03.12.2005 | 21:34
                xman   Návštevník
                no dobre a pojde my ta x86 verzia ma i686
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ??? 03.12.2005 | 21:37
                  xmen   Návštevník
                  je na tej mini verzii niake graficke prostredie
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ??? 03.12.2005 | 21:41
                    Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                    ano pojde ti tam i686, nie nema, jedine konzolu :).
                    Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ??? 03.12.2005 | 21:45
                      xmen   Návštevník
                      a ako stiahnem graficke prostredie
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ??? 03.12.2005 | 21:48
                        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                        Stiahni si package CD a tam by malo byt GNOME (a pozri si v dokumentacii ako sa isntaluju binarne balicky).
                        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ??? 03.12.2005 | 21:53
                          xmen   Návštevník
                          a ket si stiahnem z tejto linky http://www.gentoo.org/main/en/where.xml - Gentoo 2005.1 Package CD
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ?? 03.12.2005 | 21:53
                            xmen   Návštevník
                            x86 verziu samozrejne
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 03.12.2005 | 21:56
                              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                              hej, mal by tam byt GNOME, ale pre istotu si pozri oficialnu dokumentaciu.
                              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 03.12.2005 | 21:58
                                xmen   Návštevník
                                graficke prostredie tam bude urcite ket to ma 700 mb
        • Re: Re: Re: Linky 03.12.2005 | 21:28
          Lasse L.   Návštevník
          skúss si popozerať aj iné diskusné príspevky, je tam čo čítať. Tu je link, kde sa dajú stiahnuť ISO obrazy rôznych distibúcií Linuxov: http://iso.linuxquestions.org/ Lasse