TV VYSTUP

Sekcia: Ostatné 16.12.2005 | 17:38
Avatar majo984 Debian,Knoppix,Mandriva  Používateľ
ZDRAVIM, POTREBUJEM POMOCT S JEDNYM PROBLEMOM, POTREBUJEM Z GRAFICKEJ KARTY ODOSIELAT OBRAZ NA PROJEKTOR CEZ VYSTUP SVIDEO, A CHCEL BY SOM VEDIET AKY JE NA TO NAJVHODNEJSI SOFTWARE JEDNA SA O PREMIETANIE OBRAZKOV A VIDEA PRETOZE MRKVOSOFT TO NEZVLADA :O) POD WIN EXISTUJE SOFT TV-TOOL AKO TO SPRAVIM POD LIN? WINE SA NEDA POUZIT. DAKUJEM ZA POMOC.
    • Re: TV VYSTUP 04.12.2005 | 19:50
      peter golis   Návštevník
      ahoj 1) vYPNI SI cAPSlOCK. pokial pises velkymi pismenami, tak davas doraz na svoje slova. nakolko mas tych velkych pismen velmi vela tak to vyzera ze kricis. a s krikom nepochodis ani na platenej podpore, nieto na neplatenej kde neexistuje povinnost pomoct. tu je ochota a nie povinnost. 2) v linuxe sa na nastavenie grafickeho vystupu pouzivaju standardne ovladace. s tym ze sa im nastavi konfiguracia. v linuxe sa nepouziva program pal.exe ani tv_ntsc.com tak ako v starych windows, v novych sa to riesilo ovladacmi od vyrobcu a nastavenim v kontrol paneli. 3) ak mas otazku ohladom nastavenia hardware, tak ho prosim ta aj opis. bez toho ze by sme mali znalosti o tvojej konfiguracii ti s nastavenim nepomozeme. nevieme ako by sme to mali nastavit, pretoze nevieme co. 4) ak mas otazku ohladom software ktory dokaze ukazat obrazky, tak ti mozeme odporucit hociaky prehliadac obrazkov co zvlada slide show. ak mas otazku ohladom prehravaca filmov ktory vie prehravat filmy na celu obrazovku, tak hociktory. ak mas otazku ohladom tychto dvoch kategorii programov ci to vedia zobrazovat aj na TV, tak programu je jedno ci sa zobrazuje na CRT, LCD alebo TV. IMHO na svete existovali graficke karty ktore nevedeli akcelerovane prehravat filmy na druhom monitore alebo na televizore. ale pomocou neakcelerovaneho pristupu to islo.
      • Re: Re: TV VYSTUP 05.12.2005 | 15:41
        Avatar majo984 Debian,Knoppix,Mandriva  Používateľ
        No takk sorry za ten capslock, ja ozaj nekricim, :o) 1, konfiguracia pc: 1.3GHz duron 128MB ram grafika geforce 2 s tvout 2,jedna sa o premietanie, obr. prezentacii a textu na druhom monitore(projektore) asi takym sposobom ze si najdem na pc (klasicky monitor) (projektor vypnuty )obrazky, text.... a odoslem ho na druhy monitor (projektor) a tam posuvam text a obrazky.... prosim pomozte mi ako co nastavit a ako vykonavat prepinanie medzi dvoma obrazovkami.
        • Re: Re: Re: TV VYSTUP 05.12.2005 | 18:20
          peter golis   Návštevník
          ake mas ovladace pre graficku kartu? ako mas nakonfigurovany xwindows? potrebujes mat vyklonovanu obrazovku monitoru na televizor alebo potrebujes mat rozdireny desktop na dva monitory (monitor a televizor)?
          • Re: Re: Re: Re: TV VYSTUP 05.12.2005 | 19:30
            Avatar majo984 Debian,Knoppix,Mandriva  Používateľ
            -ovladace na grafiku nv, vesa, fb.... zatial som to skusal en na knoppixe. -xwindow? nechapem asi co presne mas na mysli.... skus konkretnejsie. -potrebujem rozdielny desktop,(len obcas aby sa nieco zobrazilo na projektory, asi by blbo vyzeralo keby vsetci videli co tam mam a kde to hladam :o)
            • Re: Re: Re: Re: Re: TV VYSTUP 05.12.2005 | 21:29
              peter golis   Návštevník
              en ovladac grafickej karty? to som este nevidel. xwindows je graficke prostredie na unix like OS, vratane linuxu. momentalne sa vyskytuje v dvoch implementaciach. xfree86 a x.org. v dnesnej dobe sa koli zmene kopyrightu pouziva x.org. konfiguracny subor je v /etc/X11/xorg.conf. nakolko netusis co to je, tak je len mala pravdepodobnost ze si si instaloval ovladace od vyrobcu (nvidia.com). akurat pozeram, ze vysli nove ovladace aj s nejakym nvidiackym konfiguratorom a helpom v HTML. Popis nastavenia TV-OUT je v kapitole III.H a pouzitie sekundarnej zobrazovacej jednodky pod klucovym slovom TwinView.
      • Re: Re: TV VYSTUP 05.12.2005 | 20:20
        f0f0   Návštevník
        pod linuxom existuje pre nvidia katry program nvtv skus sa pozriet sem http://sourceforge.net/projects/nv-tv-out myslim, ze musis mat nainstalovane ovladace od nvidie (http://www.nvidia.com).
        • Re: Re: Re: TV VYSTUP 11.12.2005 | 16:26
          Avatar majo984 Debian,Knoppix,Mandriva  Používateľ
          To je pravda ze nemam ovladace od Nvidie, a mam na to dost dobry dovod, nemam totiz kernel source ESTE STALE CAKAM ZE MI PRIDE DVD2 DEBIAN3.1 NA KTOROM JE KERNEL SOURCE atd.(pre tych co chapu a mohli by s tym nieco spravit ) teda okrem toho ze sa mi nexce kompilovat nove jadro aby som mal kernel source a potom by som mohol nahrat nvidiacke ovladace.... :o) Inak tiez neviem kde sa tu zobral ten "en" vladac, to bude asi nejaka chyba...
          • Re: Re: Re: Re: TV VYSTUP 11.12.2005 | 16:53
            peter golis   Návštevník
            asi myslel: Len ovladac na knoppixe.
            • Re: Re: Re: Re: Re: TV VYSTUP 16.12.2005 | 17:38
              Avatar majo984 Debian,Knoppix,Mandriva  Používateľ
              velmi pekne dakujem, nvtv soft je presne to co potrebujem :o)