mandrake padnutie grafiky

Sekcia: Hardware a Drivery 27.01.2006 | 22:20
Hojko   Návštevník
mam jeden problem , nastavil som zly ovladac grafiky v mandrake a ked dam spustit KDE vypise ,ze su chybne nastavene parametre... neviete ako to nastavim v prikazovom riadku ? DIK
    • Re: mandrake padnutie grafiky 09.12.2005 | 18:15
      peter golis   Návštevník
      v tvojom oblubenom editore prepises ovladac (driver) pre graficku kartu na napriklad vesa. konfigurak je ako obvykle v /etc/X11 ako xorg.conf
      • Re: Re: mandrake padnutie grafiky 07.01.2006 | 03:42
        Hojko   Návštevník
        Mohol by mi niekto nato napisat presny navod? v linuxe som lammer :)
        • Re: Re: Re: mandrake padnutie grafiky 07.01.2006 | 09:26
          f0f0   Návštevník
          1. prihlas sa ako root 2. spusti prikaz mc 3. chod do adresara /etc/X11/ 4. nastav kurzor na subor xorg.conf 5. strac F4 6 najdi cast Section "Device" 7. zmen Driver "nieco" na Driver "vesa" - nepises aku mas graficku katru... 8. uloz zmeny stlacenim F2 a Enter 9. reboot....
          • Re: Re: Re: Re: mandrake padnutie grafiky 07.01.2006 | 12:44
            Hojko   Návštevník
            prihlasil som sa ako root ale ked chcem spustit mc vypise neznamy prikaz
            • Re: Re: Re: Re: Re: mandrake padnutie grafiky 07.01.2006 | 13:04
              meno   Návštevník
              prihlas sa ako root, napis: vi /etc/X11/xorg.conf popripade zmen vi za iny editor... ale ak pouzijes vi tak sa dostan( napr. aj sipkami, originalite sa medze nekladu... ) na vyssie spominany riadok, najlepsie aj stlpec, ked chces dodat neco stlac i, prepis, stlac esc, potom :wq, a spusci si ten svoj xserver a uvidis co sa deje...
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: mandrake padnutie grafiky 24.01.2006 | 20:55
                Hojko   Návštevník
                ok, prepisal som to ale co s tym :wq - mam podrzat kombinaciu tlacidiel w+q alebo co? lebo to mi nefungovalo... a ako potom aplikaciu ukoncim a vratim sa spat...
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: mandrake padnutie graf 24.01.2006 | 22:14
                  WlaSaTy   Návštevník
                  stlacis eskejp, tym sa vypnes z vkladacieho modu (dole prestane svietit insert) stlacis dvojbodku, tym zapnes prikazovy mod stlacis w ako write a za tym q ako quit to potvrdis enterom. alebo mozes pouzit iny textovy editor, taky co ti viacej vyhovuje.
    • Re: mandrake padnutie grafiky 25.01.2006 | 09:05
      memo   Návštevník
      prihlas sa ako root (su) a potom zadaj prikaz XFdrake
      • Re: Re: mandrake padnutie grafiky 27.01.2006 | 20:39
        Hojko   Návštevník
        dik, ale mam dalsi problem - furt to mrzne - cosi robim , zrazu to zamrzne a uz sa da hybat len s kurzorom, co s tym?
        • Re: Re: Re: mandrake padnutie grafiky 27.01.2006 | 22:20
          WlaSaTy   Návštevník
          popisat problem. cosi je siroky pojem.