Je Mandrake 10.0 voľne šíriteľný?

Sekcia: Komunita 20.12.2005 | 21:10
shuty   Návštevník
mám dotaz, nevyznám sa v licencii open source a chcem sa spýtať že ak pracujem v PC obchode, možem na PC čo poskladám zákaznikom nainštalovať Mandrake 10.0 ? samozrejme zadarmo. bez toho aby som porušil nekaku zmluvu, licenciu atd... ? skratka može byt mandrake inštalovany aj komerčne? dakujem
    • Re: Je Mandrake 10.0 voľne šíriteľný? 10.12.2005 | 12:04
      macbeth   Návštevník
      Linux mozes nainstalovat, niekomu na pocitac,,,, ale malo by to byt zadarmo,,,,, je kopa firiem ktore to tak, robit,,, kamarat si kupoval pred tyzdnom pocitac v SHARK COMPUTERS a ked ho zapol tak sa divil ze sa nieco zaplo a bol tam nahodeny krasny Linux,, podla mna je to mozne
      • Re: Re: Je Mandrake 10.0 voľne šíriteľný? 10.12.2005 | 12:23
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        mandrake linux 10.1 je na nete uplne volne, tak si myslim ze tato distribucia v tejto verzii je uplne uplne zadarmo. mozes dat kde chces
        • Re: Re: Re: Je Mandrake 10.0 voľne šíriteľný? 10.12.2005 | 12:34
          macbeth   Návštevník
          hej hej malo by to byt tak, je to volne siritelne,,
          • Re: Re: Re: Re: Je Mandrake 10.0 voľne šíriteľný? 10.12.2005 | 13:32
            amater   Návštevník
            Samozrejme ,je volne siritelny,mozes to instalovat.
    • Re: Je Mandrake 10.0 voľne šíriteľný? 20.12.2005 | 09:47
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Ja len dodam ze v podstate si za to mozes aj pytat peniaze a to priblizne takto: Ak to budes instalovat hodinu tak napr. 40,- (podla toho aku mas mzdu) plus napr. 12,- za CD. Lebo ak sa nemylim tak aj volne siritelny a/alebo soft (typu GNU GPL) mozno sirit aj za poplatok - ak je spojeny s napalenim CD a podobne... dvh
    • Re: Je Mandrake 10.0 voľne šíriteľný? 20.12.2005 | 18:55
      G.Š.   Návštevník
      Ak Mandrake používa GPL programy , tak je aj ďalej možné ho šíriť. A toto je splnené. Ovšem nesmieš to vydávať za svoje dielo a meniť jeho názov. Neviem prečo inštaluješ verziu 10.0 keď medzitým už vyšla 10.1 , Mandriva LE 2005 a aj najnovšia Mandriva 2006 je už k dispozícii na voľné staihnutie. Za poplatok/prakticky len cenu média/ máš možnosť získať aj zdrojáky všetkých programov.
      • Re: Re: Je Mandrake 10.0 voľne šíriteľný? 20.12.2005 | 21:10
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        ako predajca moze nainstalovat, a co tam uz budu robit ty ludia co v tom robia tak to je ich vec... urcite by som vsak linux nedaval len tak niekde, pretoze aspon u nas su ludia velmi konzervativny...