mam zdeformovany obraz na mandriva2006 poradte pls

Sekcia: Hardware a Drivery 15.12.2005 | 21:53
Avatar renzo120 mandriva2006  Používateľ
Po nainstalovani Mandriva2006 a aj po opetovnom preinstalovani mam obrazovku (uvitaciu) aj plochu aj vsetky aplikacie posunute dolava,dole a este aj zdeformovane tak nejak ajko bola bola na starych monitoroch vankusova deformacia.mam monitor Philips107E a uz som skusal uplne vsetko od rozlisenia,frekvenciu,ovladac na chipset intel menit,nastavenie monitore a nic!v linuxe som novacik ale mal som mesiac mandrake2005LE a s tym som tieto problemy nemal!!! diki
    • Re: mam zdeformovany obraz na mandriva2006 poradte 12.12.2005 | 22:03
      f0f0   Návštevník
      zedituj subor /etc/lilo.conf najdi riadok vga=788 prepis na vga=normal nezabudni na zaver zadat ako root prikaz lilo aby si po restarte nabootoval... vypne sa tym to graficke bootovanie aj "pozadie" na konzolach Mal som rovnaky problem a toto to vyriesilo.
      • Re: Re: mam zdeformovany obraz na mandriva2006 por 12.12.2005 | 22:05
        f0f0   Návštevník
        sorry ... tiez by som mohol niekedy pozornejsie citat :)
        • Re: Re: Re: mam zdeformovany obraz na mandriva2006 12.12.2005 | 22:29
          Avatar renzo120 mandriva2006  Používateľ
          dik za radu,prave idem od tial:) ale ked ti poviem ze ten riadok tam nemam uveris mi? proste otvorim to lilo.conf ale riadku nikde s nemohlo by to byt tym ze nemam lilo ale grub??
          • Re: Re: Re: Re: mam zdeformovany obraz na mandriva 13.12.2005 | 00:21
            peter golis   Návštevník
            ak dany riadok nie je ani v grube, tak je mozne ze dany parameter je priamo nastaveny v jadre. popripade ma jadro natvrdo zakompilovany danu volbu. inac, skus do zavadzaca systemu zadat ten parameter ci to pomoze ;-)
            • Re: Re: Re: Re: Re: mam zdeformovany obraz na mand 14.12.2005 | 22:20
              renzo120   Návštevník
              praveze nepomahlo a nepomaha nic uz som ho treti krat preinstaloval:) uz som z toho nestastny,este mi sluboil jeden expert na linux ze mozno pride mi to pozret ale vidim to ze asi prejdem naspet na 2005LE:(
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: mam zdeformovany obraz na 14.12.2005 | 22:32
                peter golis   Návštevník
                zaudol si povedat o aku uvitaciu obrazovku sa jedna. mozno sme ti radili k inemu problemu. tak isto si zabudol povedat ci sa jedna o CRT alebo LCD monitor. tal isto si zabudol povedat na akej frekvencii dany monitor vie pracovat a ako je pripojeny. ak sa jedna o login do xwindows a ty si nedal nakalibrovat lcd monitor, tak je situacia jasna.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: mam zdeformovany obraz 15.12.2005 | 20:37
                  renzo120   Návštevník
                  Nezalezi na tej uvitacej obrazovke,tou to len zacina,instalacia aj lilo gaficky je v poriadku ale jak zacne startovat linux tak hned od login je to posunute a pokrivene a je take uplne vsetko!!!aj plocha aj firefox aj uplne vsetko co spustim.Je to monitor CRT je to philips a v oknach mi pracuje az do 85 a jepripojeny normalne,nie dig.uz som skusal aj napisat do toho configu to vga=normal ale nic to nespravilo.odkedy som ho stiahol,uz som daval dvom kamosom a nikto toto nemal!!zas len ja ako vzdy.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: mam zdeformovany o 15.12.2005 | 21:53
                    peter golis   Návštevník
                    vyskytuje sa ta chyba hned pri starte linuxu alebo az ked sa na obrazovke objavi login? o aky login sa jedna? o login v textovom mode (biele pismo na ciernom pozadi) alebo login cez GDM (farebny, vyzera aspon ciastocne podobne ako ten v lavom stlpci)? inac, nieco podobne somkedysi zazil aj ja. windows chodil na 60Hz a linux na 62Hz. monitor som mal kraasne nastaveny pod windows, ale pod linuxom som si ho musel tymi gombikmi nastavit. holt, moj monitor (tiez sa jednalo o CRT) nemal standardne fabricke nastavenia.