pro restarte musim znovu namapovat spec. klavesy

Sekcia: Konfigurácia 17.12.2005 | 16:33
Avatar BlueWay Gentoo  Používateľ
Mam notebook Prestigio Nobile 156 s Gentoo. Skompiloval som si acerhk natiahol som pomocou modprobe acerhk.ko modul a namapoval 5 pridavnych klaves cez xmodmap (napr. xmodmap -e 'keycode 246=F13'). Krasne funguju, ale ked rebootnem PC, tak musim cely proces zopakovat, ciza modprobe a namapovanie klaves. Neviete niekto co stym je?
    • Re: pro restarte musim znovu namapovat spec. klave 17.12.2005 | 15:01
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      skus si cely ten postup zapisat do /etc/conf.d/local.start.
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: pro restarte musim znovu namapovat spec. k 17.12.2005 | 16:31
        Avatar BlueWay Gentoo  Používateľ
        to nejde... pri pokuse namapovat klavesy mi vyhodi xmodmap unable to open display '' btw. nejde nejako inak natiahnut ten modul acerhk.ko? Sa mi to nejako nezda, aky som to musel mat napisane v /etc/confd/local.start
        • Re: Re: Re: pro restarte musim znovu namapovat spe 17.12.2005 | 16:33
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          :to nejde... pri pokuse namapovat klavesy mi vyhodi xmodmap unable to open display '' Asi musia byt skor spustene Xka. Co takto to dopisat do scriptu kde sa spusaju Xka? :) (skus este pozriet na forums.gentoo.org mozno sa to tam riesilo)
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: pro restarte musim znovu namapovat spec. klavesy 01.05.2007 | 00:03
      Avatar mathio debian  Používateľ
      (Sory za vytiahnutie starej temy ale mam rovnaky problem.)

      Mam notebook Acer a mam na nom Home a End klavesy tak ze vzdy musim stlacit Fn+Page up / Page Down co je dost neprakticke. Mam Debian Testing anamapoval som si Home a End na klavesy Menu a Pravy Ctrl (ani jednu nepouzivam) pomocou xmodmap: xmodmap -e "keycode 117=Home" && xmodmap -e "keycode 109=End"
      Problem nastane ze mi KDE nechce pri bootovani spustit spustit tento xmodmap - skusal som vytvorit skript ~/.kde/Autostart/xmodmap.sh v ktorom boli horeuvedene prikazy ale ziaden uspech - musim ten skript spustat rucne. Dalsi problem nastava pri zmene klavesnice v KDE - tento moj 'hack' sa mi vzdy prepise.

      Nedalo by sa to nejako vyriesit zmenou rozlozenia klaves? Nieco som uz skusal v xkb nastaveniach (xfree86, cast pc104) - zmenil som <MENU> a <RCTL> za <HOME> a <END> ale nepomohlo :( Nemate s tym niekto skusenosti?
      RTFM! Len najpr treba najst ten spravny FM...