startovacie skripty a gentoo

Sekcia: Konfigurácia 18.12.2005 | 19:29
Robo   Návštevník
Zdravicko, mam nasledovny problem. V gentoo sa mi pri boote spusta nejaky skript 2x za sebou, vypisuje to : Waiting for /dev/rtc to appear. Zistil som, ze to robi v /etc/init.d/clock Ale problem je v tom, ze ked si dam rc-config list, tak mi nevypisuje ze ho mam spusteny. Dalej pri prechode do init 3 mi ho spusti znova. Neviem to nikde najst kde sa to spusta. Takze sa to spusta 3x pri starte, a dost to spomaluje boot. Tento skript clock som nenasiel nikde ani v /etc/runlevels/ Dik za kazdu radu.
    • Re: startovacie skripty a gentoo 18.12.2005 | 18:53
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      co ti vypise: rc-update -s ?
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: startovacie skripty a gentoo 18.12.2005 | 18:55
        Robo   Návštevník
        localhost robi # rc-update -s acpid | default alsasound | bootmisc | boot checkfs | boot checkroot | boot clock | consolefont | boot cpufreqd | cpufrequtils | crypto-loop | cupsd | dbus | default domainname | esound | famd | gpm | hald | default hdparm | hostname | boot hotplug | ivman | default keymaps | boot lisa | local | default nonetwork localmount | boot metalog | modules | boot ncpufreqd | net.eth0 | net.eth1 | default net.lo | boot netmount | default nscd | numlock | portmap | pwcheck | reslisa | rmnologin | boot rsyncd | saslauthd | sshd | urandom | boot vixie-cron | xdm | default
        • Re: Re: Re: startovacie skripty a gentoo 18.12.2005 | 18:56
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          #ls /etc/runlevels/default/ #ls /etc/runlevels/boot/ ?
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Re: Re: Re: startovacie skripty a gentoo 18.12.2005 | 19:00
            Robo   Návštevník
            Nie je tam ten skript
            • Re: Re: Re: Re: Re: startovacie skripty a gentoo 18.12.2005 | 19:17
              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
              skus: # rc-update add clock boot
              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: startovacie skripty a gent 18.12.2005 | 19:19
                Robo   Návštevník
                Pridat mi to pridalo v pohode, a co to pomoze? Ked vlastne, mne sa zda, ze akurat tento skypt to spusta pri starte.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: startovacie skripty a 18.12.2005 | 19:20
                  Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                  lenze ty script mozu mat ostatne scripty ako zavislost pred spustenim. Cize ak sa nepustil automaticky tak kazda dalsia sluzba si ho spusti sama.
                  Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: startovacie skript 18.12.2005 | 19:26
                    Robo   Návštevník
                    Ano, mate pravdu, spustil som to. Ja som ho pred tym vyhodil, lebo som chcel zrychlit boot. Teraz sa to natiahlo len raz. Ale neviete, co ten skript vlastne robi? Trva mu to 8sec, az to nastartuje, netreba nieco zapnut v kerneli. Diky.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: startovacie sk 18.12.2005 | 19:29
                      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                      Myslim, ze ten script synchronizuje HW cas s casom v systeme (aby sa nestalo, ze jeden subor bol vytvoreny o den skor :), potom to bude hadzat take zaujimave hlasky :). ps.: nedporucujem vyhadzovat BOOT sluzby...
                      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte