Nvidia driver - pri reboot blinking screen

Sekcia: Hardware a Drivery 15.01.2006 | 16:14
Avatar Jaroslav Petráš Arch Linux  Používateľ
Tu je problem: Pri reboot abo poweroff ked sa ma vypnut x server tak vidim uz iba velku bielu blikajucu obrazovku skladajucu sa zo znakov abo bodov az do restartu... Pritom ked idem cez nofb tak ide vsetko v poho.. Tento problem sa vyskytol iba po nainstalovani NVidia driver-u...
301 Keyboard Error. Press any key to resume or F1 for setup...
    • Re: Nvidia driver - pri reboot blinking screen 19.12.2005 | 15:37
      Avatar Jaroslav Petráš Arch Linux  Používateľ
      Zabudol som podotknut ze problem sa prejavil na Mandrive 2006....
      301 Keyboard Error. Press any key to resume or F1 for setup...
      • Re: Re: Nvidia driver - pri reboot blinking screen 19.12.2005 | 17:03
        luzr   Návštevník
        Na MDK 10.1 som mal to iste.. ani srnka netusi preco
        • Re: Re: Re: Nvidia driver - pri reboot blinking sc 20.12.2005 | 11:44
          Avatar Jaroslav Petráš Arch Linux  Používateľ
          Problem zrejme sposobuje nejaky konflikt medzi framebuffer a driverom... Totiz ked spustis pomocou volby v Boot menu ze nonfb tak to ide v poho... Ak spustis aj s framebufferom tak problem nastane az pri nacitani ovladacu grafickej karty... Cize ked sa PC vypina / restartuje tak by bolo treba zrusit ovladac a az potom zhodit xserver... Ja som to v kazdom pripade poriesil tak ze ficim ako nonfb... Stratil som tym nieco?? :-D
          301 Keyboard Error. Press any key to resume or F1 for setup...
    • Re: Nvidia driver - pri reboot blinking screen 29.12.2005 | 22:05
      Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
      Tak ja mam taky isty problem. Ked to vyriesis tak daj vediet.
      • Re: Re: Nvidia driver - pri reboot blinking screen 29.12.2005 | 22:38
        Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
        Dejte si tam nejnovější ovladače z nvidie , ne proto že by byly nějak světové ale na konci instalace mají automatické nastaveni xorg.conf a už to snad funguje jak má.
      • Re: Re: Nvidia driver - pri reboot blinking screen 03.01.2006 | 12:07
        Avatar Jaroslav Petráš Arch Linux  Používateľ
        Auto xorg.conf nic neporiesi podla mna... Ti akurat moze urobit skodu -- napr. mne, mam totiz dost vela v xorg.conf nakonfigurovaneho podla mojej potreby... Myslim ze ale urcite riesenie sa v xorg.conf abo x86atd.conf pribalenom s drivermi nachadza... Ak totiz prekopirujes sekcie a moduly co sa tykaju grafiky a nahradis tie povodne tak myslim ze sa problem vyriesi... A dalsie riesenie je spustat bez framebufferu - stratis tym iba velkost pisma abo nejaku tu grafiku (graficke temy pri starte) pri spustani systemu -- jednoducho textovy start a potom naskoci X takze ziadne strachy. A reboot abo vypinanie uz bude v poho...
        301 Keyboard Error. Press any key to resume or F1 for setup...
    • Re: Nvidia driver - pri reboot blinking screen 29.12.2005 | 23:14
      Avatar micks Ubuntu  Používateľ
    • Re: Nvidia driver - pri reboot blinking screen 03.01.2006 | 13:39
      Avatar nardew debian  Používateľ
      nebolo by odveci keby si sem hodil vypis xorg.conf-u mal som podobny problem a poriesil som to takto: moj xorg.conf vyzeral vtedy davno nejak takto: Section "Device" Identifier "device1" VendorName "nVidia Corporation" BoardName "NVIDIA GeForce4 DDR (generic)" Driver "nvidia" Option "DPMS" Option "Overlay" "false" Option "ConnectedMonitor" "CRT" Option "TwinView" "false" Option "NoLogo" "true" Option "CursorShadow" "false" EndSection skus tie Optiony poskusat a daj vediet.... samozrejme NoLogo ani CursorShadow to neporiesia :)), ale skus dat tie ostatne...
      • Re: Re: Nvidia driver - pri reboot blinking screen 03.01.2006 | 19:49
        f0f0   Návštevník
        treba upravit lilo.conf (/etc/lilo.conf) asi tam mate nieco taketo: vga=788 (uz si nepamatam, ale bolo tam nejake cislo) treba to zmanit na vga=normal ulozte zmeny v subore lilo.conf a zatvorte ho potom spustite prikaz lilo a rebootnut....
    • Re: Nvidia driver - pri reboot blinking screen 09.01.2006 | 15:59
      Avatar nardew debian  Používateľ
      .... btw toto je dobre ked dakto sa daco spyta, ludia sa mu snazia pomoct a on potom ani neda vediet ze co ako ....
      • Re: Re: Nvidia driver - pri reboot blinking screen 09.01.2006 | 20:14
        Avatar F0F0 Ubuntu 6.10 amd64, Debian  Používateľ
        ...no podla toho, ze sa uz neozval mu to asi zafungovalo...len otazka znie, ci to co si mu poradil ty alebo ja :)
        • Re: Re: Re: Nvidia driver - pri reboot blinking sc 09.01.2006 | 21:29
          Avatar nardew debian  Používateľ
          jj :)
        • Re: Re: Re: Nvidia driver - pri reboot blinking sc 12.01.2006 | 10:33
          Avatar Jaroslav Petráš Arch Linux  Používateľ
          No neviem, ja som zmenil distro na Ubuntu a momentalne pracujem na TwinView a atributoch ktore ma moja TV... Ako je to s hafikom to neviem...
          301 Keyboard Error. Press any key to resume or F1 for setup...
          • Re: Re: Re: Re: Nvidia driver - pri reboot blinkin 12.01.2006 | 10:37
            Avatar Jaroslav Petráš Arch Linux  Používateľ
            Co sa tyka tej rady tak myslim ze to je s tym lilo a vga modom... Preco sa hafik neozval to neviem... (Ja som vyssie popisal ze uz to ide...)
            301 Keyboard Error. Press any key to resume or F1 for setup...
            • Re: Re: Re: Re: Re: Nvidia driver - pri reboot bli 15.01.2006 | 16:14
              nardew   Návštevník
              mne to porisilo to co som mu napisal, ovsem za predpokladu ze som pokladal jeho problem za taky isty ako som mal ja vtedy