fonty v opere

Sekcia: Ostatné 28.04.2005 | 14:22
Nighthawk   Návštevník
cAF! Mam otazku: Preco v opere nezobrazuje stranky spravne? (necitatelne) nainstaloval som aj TTF ale nepomohlo to (ale vsak v mozille to ide v pohode) Co musim spravit aby slapala opera na 100%? (skusal som aj ine verzie opery, a nepomohlo to) pouzivam MDK 10 diky
    • Re: fonty v opere 15.02.2005 | 10:47
      titanik   Návštevník
      Opera ide na 100% len si nastav Tools->Preferences v zalozke fonts fonty a pojde ako ma.
      • Re: Re: fonty v opere 16.02.2005 | 12:02
        Nighthawk   Návštevník
        Nemohol by si prosim Ta napisat ake fonty si pouzil?
        • Re: Re: Re: fonty v opere 17.02.2005 | 00:33
          titanik   Návštevník
          Mne sa paci Verdana ale mozes tam hodit ake xes pekne su aj adobe tusim ze tam nejake su
    • Re: fonty v opere 03.04.2005 | 16:00
      MidnightHunter   Návštevník
      MAm taky isty problem, zmenil som aj fonty na Verdenu ako pisal titanik, ale nepomohlo to ,ziedne s tych fontov nejdu dobre ani tie TTF... Mam MDK 10 Prehladal som asi vsetky fora ktore poznam, a NIKDE som nenasiel vyrieseny tento problem... Bol by som rad vedel kde je pes zakopany....
    • Re: fonty v opere 03.04.2005 | 17:21
      perun   Návštevník
      Pridavam sa. Taktiez mi hapruju niektore fonty v Opere - konkretne Helvetica. Divne je, ze ten isty font pouzivam aj v menu Opery a tam je bez probelmov, ale stranky zobrazi hrozne. Na fore operacesky.net mi bolo povedane, ze to moze byt nastavenim vyhladzovania fontov v GNOME (kedze Opera pouziva GTK). Ako WM mam Enlightenment a mam trosku problem najst v Gnome miesto, kde sa to vyhladzovanie nastavuje. Ma niekto nejaky tip?
      • Re: Re: fonty v opere 03.04.2005 | 17:25
        lukipuki   Návštevník
        Opera používa Qt, obidva sú nórske produkty.
        • Re: Re: Re: fonty v opere 03.04.2005 | 20:46
          perun   Návštevník
          aha :-) tak potom v Gnome to hladam zbytocne...
      • Re: Re: fonty v opere 28.04.2005 | 00:36
        siky   Návštevník
        Chlapi je to takto: 1. otvorim subor opera6.ini a pod polozku [User Prefs] vlozim Enable Xft Fonts=0 <- tymto dosiahnem zapnutie=1 alebo vypnutie=0 vyhladzovania pisma. 2. ulozim zmeny ,sejvnem opera6.ini 3. spustim operu 4. zmenim si font z Arial [monotype] na Helvetica [Adobe] velkost 12.Na Arial sa da pozerat len ked je vyhlazovany.Dalej pomenim aj fonty v dialogoch. 5. pouzivam operu podla potreby. Mam mandrake 10.1 a operu 8 final shared.S pozdravom Milos.
    • Re: fonty v opere 03.04.2005 | 18:20
      Avatar sucho ubuntu, *bsd aj winxp :D  Používateľ
      skus sa spytat vyrobcu, predpokladam ze si so operu kupil, tak by ti mal pomoct...
      • Re: Re: fonty v opere 03.04.2005 | 23:11
        MidnightHunter   Návštevník
        to sucho: To bola odpoved za 1 000 000 SK..... Milujem odpovede takehoto druhu
        • Re: Re: Re: fonty v opere 04.04.2005 | 12:19
          Avatar sucho ubuntu, *bsd aj winxp :D  Používateľ
          no ku komercnemu softu ma robit support ten co na nom zaraba, viac sa k tomu nevyjadrujem
      • Re: Re: fonty v opere 28.04.2005 | 14:22
        titanik   Návštevník
        opera sa da stiahnut aj free :)
    • Re: fonty v opere 04.04.2005 | 16:44
      sekyt   Návštevník
      Nainstaluj si třeba Arial a pak ho v nastavení Opery > Písma > Normální zadej. Pokud nebude nějaké konkrétní písmo zpecifikováno přímo v hlavičce web stránky, pojede to s Arialem. Dělám to takhle už od verze Opery 7.23 (zrovna teď 8.0 beta1) bez nějakých problémů (i na jiných PC).