2 USB BT adaptery - jeden pre Linux/druhy pre Win

Sekcia: Hardware a Drivery 20.12.2005 | 12:18
Avatar Rasto Mint 2.2 Bianca  Používateľ
takze v skratke: distro: SUSE 10.0 mam USB bluetooth adapter WIDCOMM (integrovany v laptope), ktory pod Linuxom nemozem rozbehat a tak pouzivam iny - externy cez USB, ktory funguje bez problemov hcitool dev mi vrati: hci0 + adresa (to je ten, ktory nemozem spojit s tel.) hci1 + adresa (tento funguje s mojim mobilom bez problemov) ked pouzijem hcitool scan tak dostanem pre hci0 connection time out a pre hci1 mi to najde telefon bez problemov (vrati jeho BT adresu) - z toho usudzujem, ze ten WIDCOMM adapter asi nerozbeham pod linuxom (ak niekto mate skusenosti tak uvitam pomoc) otazka je ako a co mam nakonfigurovat aby hci0 neexistoval a hci1 bol tak jediny BT adapter ktory sa sparuje s mobilom a nasledne sa bude pouzivat - je to niekde v /etc/bluetooth/hci.conf alebo niekde inde? /etc/bluetooth/rfcomm.conf mam nakonfigurovany
    • Re: 2 USB BT adaptery - jeden pre Linux/druhy pre 20.12.2005 | 12:18
      Avatar Rasto Mint 2.2 Bianca  Používateľ
      este poznamocka - neriesim tu pripojenie na internet prostrednictvom USB BT + mobil -> to si nastavit viem a v pripade ze pouzivam iba jeden z adapterov a druhy fyzicky vyberiem z pocitaca tak vsetko ide bez problemov; jadro problemu spociva v tom, ze ten jeden (WIDCOMM) sa mi vyberat zakazdym ked potrebujem pristup na internet z Linuxu nechce