Kompilacia programoc C++ gentoo a chyba kniznic

Sekcia: Programovanie 27.12.2005 | 13:43
Robo   Návštevník
ri kompilacii mi da system nasledovnu hlasku: *** [Gentoo] sanity check failed! *** *** libtool.m4 and ltmain.sh have a version mismatch! *** *** (libtool.m4 = 1.5.22, ltmain.sh = 1.5.18) *** Please run: libtoolize --copy --force Ale ked dam vyssie popisany prikaz tak mi vypise: localhost linux # libtoolize --copy --force libtoolize: `configure.ac' does not exist Try `libtoolize --help' for more information. Poradte prosim co s tym.
    • Re: Kompilacia programoc C gentoo a chyba knizni 22.12.2005 | 14:51
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Najprv si overime ci to robis dobre: $ cd onen_program $ make clean $ ./configure $ make $ su heslo_roota # make install # exit $ onen_program pozn: # je root shell, $ obycajny user Ked ti to aj tak bude hlasit chybu (chybajuci configure.ac) tak skus najprv napisat nasledujuce programy (poadie moze byt aj ine, neviem teraz ako to ma ist): $ aclocal $ autoconf $ automake a potom ten prvy postup... - Ak to stale nepojde tak asi autor programu zabudol nejaky konfigurak alebo to pouziva nejaku nestandardnu verziu make. - z mojich skusenosti: uspesnost kompilacie je v linuxe asi tak 50% (t.j. zo 100 programov sa ti podari uspesne skompilovat asi 50). Asi najvacsia pravdepodobnost (cca 70%) je s kompilatorom GCC >= 2.95 a <= 2.99, ja pouzivam GCC 2.96 z RedHat 7.2, na kompilaciu kernelu odporucaju GCC 2.95, ale uz som v skripte ./configure videl aj takuto hlasku: Testing if gcc is > 2.95 - mimochodom za posledny mesiac som stiahol a skusil skompilovat asi 300 roznych programov pre linux... odtial tie statistiky... - Moje doporucenie: Potrebujes program s funkciou XYZ. Ides na sourceforge.net, google, ... a stiahnes si 30 programov ktore tuto funkciu maju. Podari sa ti skompilovat 15. 5 z nich (po precitani README) vobec nerobi co si chcel. Z tych 10 sa ti 5 nepodari spustit kvoli chybajucim knizniciam, 3 programy s funkciou XYZ su absolutne nepouzitelne (osobne by som desiatky - inak skvelych - programatorov povesal na kandelabre pre ich absolutne ignorovanie pojmu "ergonomia"). Zostanu ti tak 2 programy z 30 ktore robia prilizne to co chces a daju sa pouzivat, pouzivat budes jeden z nich alebo si napises vlastny... dvh p.s.: ospravedlnujem sa za tie moje vylevy
      • Re: Re: Kompilacia programoc C gentoo a chyba kn 26.12.2005 | 09:08
        xko   Návštevník
        Jaaaaj, ale ved na gentoo sa kompiluje vsetko.... Podla teba potom uspesne skompilujes iba 50% sytemu :)
        • Re: Re: Re: Kompilacia programoc C gentoo a chyb 27.12.2005 | 09:11
          Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
          Tych 50% sa tyka inych programov z netu, nie tych co podporuje gentoo (tie samozrejme pojdu vsetky lebo uz sa s tym niekto pohral). Skus napr. z www.linuxsoft.cz stiahnut 10 nahodnych textovych editorov pre X11 a skus ich skompilovat. Ak bude tvoja uspesnost viac ako 90% chcem tvoju distro! dvh
          • Re: Re: Re: Re: Kompilacia programoc C gentoo a 27.12.2005 | 13:43
            m0d0r   Návštevník
            nasiel som iba textove processory ;) a z prvej strany okrem tych co popisem neboli v gentoo portage a skusil som ich skompilovat ;) za a : TextMaker nevyzera opansource neboli k nemu zdrojaky ;). Dalej Manyapad ;) ten som neskompiloval ale ide o to ze si nebudem zas****t system gnome libraries ;) ale ak ty pri kompilacii napr tohot vypisalo ze " gnome.h: No such file or directory" to znamena ze nemas gnome-libraries nainstalovane ;) a samozrejme je to napisane aj v README toho programu :),ze portebujes GTK+ a GNOME libraries ;).No a posledny bol tknopetad ;) A ten je napisalny v Tcl/Tk cize kompiluje sa pri spustani a mne isiel ;). Cize v prvom rade ked robis nieco zo zdrojakov treba zdrojaky rozbalit a pozriet si najskor subory ako README INSTALL a pod. :) PS: distribuciu mam gentoo ;)
      • Re: Re: Kompilacia programoc C gentoo a chyba kn 26.12.2005 | 12:34
        m0d0r   Návštevník
        z mojich skusenosti sa da 100% programov skompilovat ;) A ked uz pises o kernely(i,e ;) neviem presne ;)) tak nepis hned o configure skripte ;) lebo kazdy si bude mysliet ze kernel ma tiez configure skript ;). Kernel som uz skompiloval aj z gcc 4 ;) Ale nechajme to tak, lebo ak tak typujem ze ty sa snazis kompilovat tie programy v nejakej binarnej distribucii a neviem preco ti configure hadze veci ze nenasiel totok a totok ale koniec tot som sem aj tak pisat nemal. Ale hlavna vec je ze on pise co mu vyhodi pri "emerge [daky program]". Jedna rada ;) ten ebuild je asi zle napisany lebo urcite ked skusis skompilovat ten program sam tak to pojde. Uz sa mi to stalo. Preto ak nechces sam kompilovat proglram tak skus inu verziu ebuild-u cize programu ;)