Ako nainštalovať Linux Ubuntu /// ISO

Sekcia: Ostatné 30.12.2005 | 00:58
Tommy   Návštevník
Dobrý deň chcel by som mať na PC Linux. Z netu som si stiahol Linux Ubuntu 5.10 (iso) a neviem to nainštalovať!!! Ako sa má inštalovať? Skúšal som ten súbor napáliť na RW a spustiť a nič...ani sa nezačalo Bootovanie. Prosím poradťe mi čo najskôr, alebo posielajte mi odpovede na môj majl "oukejdizajn@yahoo.com" Za odpovede vopred ďakujem :)
    • Re: Ako nainštalovať Linux Ubuntu /// ISO 28.12.2005 | 16:01
      Avatar micks Ubuntu  Používateľ
      Tiež je dobré použiť bežné CD, niektoré mechaniky majú problém bootovať z CD-RW. Ak máš program na napaľovanie anglicky, hľadaj niečo ako "burn CD image".
      • Re: Re: Ako nainštalovať Linux Ubuntu /// ISO 28.12.2005 | 16:43
        Tommy   Návštevník
        Takže som prvý raz napálil na CD-RW-čko. Spustil som PC ale nenabootovalo sa z CD nič.. Potom som skúsil aj na normálne CD-čko a takisto nič... Keď myslím nič, tak mi iba vypíše verziu biosu, a vypíše, že ak chcem bootovať, tak mám vložiť do "Floppy" mechaniky disketu... Skúšal som nastaviť BIOS nech Bootoje v takomto poradí: 1, Floppy 2, CD 3, HDD Stále nič. CD som napaloval Nerom Express. Slovenská lokalizácia. Prosím ešte o pomoc. Chcem Linux ozaj vyskúšať a pracovať s ním :o))
    • Re: Ako nainštalovať Linux Ubuntu /// ISO 28.12.2005 | 14:20
      Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
      Musíš to napáliť ako obraz, potom to pôjde bootovať.
    • Re: Ako nainštalovať Linux Ubuntu /// ISO 28.12.2005 | 16:52
      Avatar nardew debian  Používateľ
      ked si napalil ten subor a otvoris to cdcko vo windowse, mas tam ten jeden subor .iso alebo kopu adresarov a suborov?
      • Re: Re: Ako nainštalovať Linux Ubuntu /// ISO 28.12.2005 | 16:59
        Tommy   Návštevník
        stahol som z netu ubuntu...nieco...bodka.ISO Takže keď to CD otvorím (prezriem) vo Windowse, tak je tam ale 8 adresárov a 3 súbori
        • Re: Re: Re: Ako nainštalovať Linux Ubuntu /// ISO 28.12.2005 | 17:43
          WlaSaTy   Návštevník
          akou rychlostou to bolo napalovane? niektore stare mechaniky mali problem bootovat z cdcka ak bolo vypalene prilis rychlo. odkial bol dany obraz cdcka (.iso) stiahnuty? bol skontrolovany jeho kontrolny sucet (md5sum)?
          • Re: Re: Re: Re: Ako nainštalovať Linux Ubuntu /// 28.12.2005 | 18:10
            groovy_luvah   Návštevník
            v nere napal cd z obrazu (to je ten .iso subor) potom v biose nastav ako prve bootovanie z cd-romky a nemal by to byt problem :) je?
            • Re: Re: Re: Re: Re: Ako nainštalovať Linux Ubuntu 28.12.2005 | 19:16
              Tommy   Návštevník
              Obraz (ISO) bol stiahnutý z \"www.ubunut.com\" a bol napálený myslím 8x rýchlosťou...dá sa aj na 2 Len tak mimochodom, mám DVD mechaniku...môže to vadiť? Kontrolný súčet? Myslíš ten proces, keď sa kontroluje napálené s originálom? A just, já to chcem vyskúšať! :-D čiže, ozvem sa ešte až by náhodou dačo
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ako nainštalovať Linux Ubu 30.12.2005 | 00:58
                WlaSaTy   Návštevník
                kontrolny sucet (crc) sa overuje programom na to urcenym. napriklad md5sum. a jeho hodnota je uvedena v subore ktory je hned vedla daneho downloadu.