Obrazok pri starte na pozadi

Sekcia: Konfigurácia 11.01.2006 | 18:32
Avatar ims Debian  Používateľ
Zdravim. Skompiloval som si jadro aj s patchom debianlogo, ale neviem, ako to logo mam zapnut. V menu.lst mam nastavene za image kernel vga=792 a konzola je v peknom rozliseni s peknymi farbami, ale este chcem mat to debianlogo na pozadi, alebo trebars aj ine logo. Nikde sa neviem dopatrat, ako nato
    • Re: Obrazok pri starte na pozadi 01.01.2006 | 17:49
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      myslis bootsplash?
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: Obrazok pri starte na pozadi 01.01.2006 | 18:10
        Avatar ims Debian  Používateľ
        Nie bootsplash nemyslim. Mam Debian sarge a tam je patch debianlogo, ktory by mal pri klasickom starte systemu zobrazit logo na pozadi. Takze to nie je bootsplash, ale patch debianlogo, ktory je priamo v distribucii
        • Re: Re: Re: Obrazok pri starte na pozadi 01.01.2006 | 21:16
          Avatar nardew debian  Používateľ
          no neviem, logo na pozadi pri starte je bootsplash...
          • Re: Re: Re: Re: Obrazok pri starte na pozadi 01.01.2006 | 21:24
            WlaSaTy   Návštevník
            pozadi pri starte je aj bootsplash. sice neviem co je to debianlogo, ale asi sa jedna o toto: http://packages.debian.org/unstable/devel/kernel-patch-debianlogo prvy link v google. Jedna sa o patch do jadra. a ak sa nainstaluje, tak si to jadro musi clovek aj prelozit a aktivovat.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Obrazok pri starte na pozadi 01.01.2006 | 21:28
              Avatar ims Debian  Používateľ
              ano jedna sa presne o toto debianlogo. Neviem, preco vrtate do mna a nesnazite sa mi pomoct. Samozrejme, ze som to uspesne patchnul, prelozil, skompilova, zapisal do grubu, restart, jadro v pohode bezi, len ziadne logo na pozadi
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obrazok pri starte na poza 01.01.2006 | 21:48
                WlaSaTy   Návštevník
                Ak som mojou poznamkou vrtal, tak by som sa chcel opytat ze ktorym vyrazom. Snazil som sa naviest na riesenie. Zial, popis problemu bol neuplny, takze som nemohol poradit viac. Inac, ak sa jedna o nahradu startovacieho obrazka (tucniak TUX) tak to sa zobrazuje iba pocas startu jadra.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obrazok pri starte na poza 01.01.2006 | 21:58
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                framebuffer mas v jadre zapnuty?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obrazok pri starte na poza 01.01.2006 | 22:02
                Avatar nardew debian  Používateľ
                ak sa ma daco pomoct, tak sa najprv skusia presne zistit dake info, aby sa vyhlo pisaniu o niecom inom... preto sa radsej daco spytam na upresnenie... ale ak pokladas toto za vrtanie...
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obrazok pri starte na 02.01.2006 | 00:08
                  Avatar ims Debian  Používateľ
                  Tak toto je config jadra, co som menil

                  # # Console display driver support # CONFIG_VGA_CONSOLE=y CONFIG_MDA_CONSOLE=m CONFIG_DUMMY_CONSOLE=y CONFIG_FRAMEBUFFER_CONSOLE=y # # Logo configuration # CONFIG_LOGO=y CONFIG_LOGO_LINUX_MONO=y CONFIG_LOGO_LINUX_VGA16=y CONFIG_LOGO_LINUX_CLUT224=y CONFIG_LOGO_LINUX_DEBIAN=y Graficka karta je integrovana na notebooku dell i810. V grube som skusal nastavit iba parameter vga, ale vtedy bola cierna obrazovka. Ked nenastavim nic, tak je boot uplne klasicky, bez ziadnej zmeny a ziadneho obrazka

                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obrazok pri starte 10.01.2006 | 19:09
                    Avatar majo984 Debian,Knoppix,Mandriva  Používateľ
                    predpokladam ze xces namiesto klasickeho grub textoveho zavadzaca obrazok s moznostou vyberu operacneho systemu resp jadra nie som si isty ale taketo nieco sa tusim da len s lilo (opravte ma niekto ak sa mylim bo ozaj nie som isty)
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obrazok pri st 10.01.2006 | 21:46
                      ims   Návštevník
                      No problem bol v tom, ze nefungoval framebuffer, ktory my uz funguje, trebalo nastavit spravne v jadre. Nemyslel som graficky grub, ktory sa samozrejme tiez da, tak ako lilo, mozes si tam dat hocijaky obrazok aky len chces. Myslel som klasickeho tucniacika alebo debian logo v lavom hornom rohu pri starte a zavadzani systemu...
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obrazok pr 11.01.2006 | 18:32
                        Majo984   Návštevník
                        jj