stary laptop bez HDD a pripojenie cez serial

Sekcia: Hardware a Drivery 02.01.2006 | 11:02
Avatar Martin ubuntu 7.04  Používateľ
Dostal som stary laptop 486, bez HDD a NIC. Chcel by som ho vyuzit pre deti aby sa pripojili na moju linuxovu masinu a mohli fachcit na internete. Ten veteran ma 1xcom 1xlpt , takze spekulujem nad tym aby som sa pripajal cez lpt na moju masinu a na serial pripojil mys. 1. viem ze cez serial sa da pripojit, da sa pripojit cez LPT ? (bude cez LPT zobrazovat grafiku prijatelnou rychlostou ?) 2. co treba dostat na disketu, alebo HDD aby som sa mohol pripojit laptopom ? 3. co musim spravit na strane linuxu ?
    • Re: stary laptop bez HDD a pripojenie cez serial 01.01.2006 | 21:17
      WlaSaTy   Návštevník
      1) ano, cez serial port sa da pripojit. ale je to skutocne pomale, na grafiku to moc nie je. ajked som svojho casu fungoval na 9k6 co je ovela menej. 2) operacny system s podporou plip 3) nastavit to http://www.root.cz/clanky/mala-sit-spojujeme-pocitace/
      • Re: Re: stary laptop bez HDD a pripojenie cez seri 01.01.2006 | 21:29
        Avatar nardew debian  Používateľ
        1.) on sa pyta ci sa da pripojit cez LPT a to je paralelny..
        • Re: Re: Re: stary laptop bez HDD a pripojenie cez 01.01.2006 | 21:57
          WlaSaTy   Návštevník
          1) jedna sa o clanok ktory opisuje sietove prepojenia pomocou roznych typov rozhrani, pomoou neho sa da aktivovat siet aj cez LPT.
          • Re: Re: Re: Re: stary laptop bez HDD a pripojenie 01.01.2006 | 21:59
            Avatar nardew debian  Používateľ
            ja som len na to reagoval ze v prvom bode sa pytal na LPT, tak som to radsej napisal takto aby sa predislo dakym nedorozumeniam...
            • Re: Re: Re: Re: Re: stary laptop bez HDD a pripoje 01.01.2006 | 22:11
              Avatar Martin ubuntu 7.04  Používateľ
              dik zatial, pozrel som si ten clanok je tam spomenuta komunikacia cez paralelny port (PLIP) pojdem si kupit konektory a nejaky kabel a nazhavim spajkovacku a hura na nullmodem kabel :-) LPT som spomenul preto ze ma vacsiu sirku pasma ako COM a hlavne ze ten laptop ma iba jeden COM (pokusim sa tam pripojit nejaku mys) este jedna vec, ci zozeniem HDD to je vo hviezdach, tak je nejaka minidistribucia linuxu na diskete ? na VS sme chodili z dosu cez nejaku aplikaciu ethernetom na linux, neviem si vsak spomenut ako sa to volalo, alebo ake najjednoduchsie riesenie navrhujete, co dat na stranu laptopu aby som sa mohol pripajat na linux desktop ?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: stary laptop bez HDD a pri 01.01.2006 | 22:23
                WlaSaTy   Návštevník
                ano, linux ma mnozstvo minidistribucii. na jednu alebo dve diskety. a tak isti si clovek moze vytvorit vlastnu. otazka je co od toho clovek ocakava a aka je ta 486ka vykonna. teda ci sa oplati zaoberat grafikou.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: stary laptop bez HDD a pri 01.01.2006 | 22:23
                puco   Návštevník
                Tento clanok by vam mohol poskytnut hladane informacie. http://www.abclinuxu.cz/clanky/navody/jak-nabootovat-linux-po-siti Alebo skuste este na google vyhladat diskless client
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: stary laptop bez HDD a 01.01.2006 | 22:35
                  Avatar Martin ubuntu 7.04  Používateľ
                  486DX 50 MHz, 4MB RAM
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: stary laptop bez H 01.01.2006 | 23:07
                    WlaSaTy   Návštevník
                    joj, 4Mb ram to je menej ako minimum. za pokus to stoji, ale grafika tam nepojde.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: stary laptop bez HDD a pri 01.01.2006 | 23:40
                Avatar nardew debian  Používateľ
                mal som jedno distro na 1 disketu a dokonca to malo aj WM :D ale tebe tam tu grafiku netreba, tebe staci ked ti to posluzi ako daky tenky klient.. dolezite je to, aby to malo dake tie nastroje pre ten paralelny port a to je asi tak vsetko
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: stary laptop bez HDD a 02.01.2006 | 11:02
                  habakuk   Návštevník
                  tak som to presne myslel ako pises, jedna sa mi o TK